dla studentów
wydarzenia zamkniete
wydarzenia po angielsku

Career starts at Kozminski więcej

Career Development & Alumni Relations Office would like to invite to attend the event addressed to Finance and Accounting and Management English speaking students.

You will have the opportunity to meet a wide range of possible employees.

You will find companies such as:

We invite you also to visit the Career Development & Alumni Relations Office where you will have the opportunity to consult you CV with a Career Advisor.

The event will take place at Atrium D and room D/202.

Check out the schedule below ↓

10:30-16:45    Stands at the  Atrium D area

12:30-16:45    Presentations and workshops in D/202 ↓

12:30-13:00    LinkedIn New perspective of networking and skills development; Katarzyna Sowa – Career councellor & Valeriia Gorlushko - Head of Kozminski EdTech Centre

13:00-13:45    Fun with Lean Six Sigma - AkzoNobel; Joanna Cooper - Team Lead Process & System Support, Innovation Lead, GBS Warsaw

13:45-14:00    Break

14:00-14:45    New Age of Recruitment - KornFerry; Sarath Koppolu - Associate Team Leader, RPO & Mateusz Klabub - Senior Recruiter

14:45-15:00    Break

15:00-15:45    Introduction to Natwest Markets - NatWest; Dean Finnerty - Head of Finance Optimisation

15:45-16:00    Break

16:00-16:45    The Four Fishy Ps - Virginic; Shaun Hawkes - Sales Director

For more information contact:

Agnieszka Krawczyńska

akrawczynska@kozminski.edu.pl

Monika Bodys

mbodys@kozminski.edu.pl

Konferencja "Seniorzy w gospodarce. Wyzwania współczesnej ekonomii i zarządzania" więcej

Konferencja odbędzie się 5 grudnia 2018 r. w godz. 10:00-16:30 w siedzibie ALK, aula II.

Tematem konferencji są wyzwania związane z procesem starzenia się polskiego społeczeństwa, rozpatrywane w aspektach demograficznym, ekonomicznym i przestrzennym. Jej celem jest wskazanie konsekwencji tego procesu dla gospodarki. Wydarzenie stanowi część obchodów 100-lecia GUS i 25-lecia Akademii Leona Koźmińskiego.

Proces starzenia się społeczeństwa w Polsce jest coraz bardziej widoczny, dodatkowo wzmacniany w niektórych obszarach kraju odpływem mieszkańców, prowadzi do głębokich zmian w strukturze ludności. Z tego też powodu już teraz statystyka publiczna powinna dostarczać kompleksowej wiedzy o zachodzących zmianach demograficznych i informować o zbliżających się konsekwencjach tego procesu dla gospodarki.

Zmiany demograficzne są procesem powolnym, ale i nieuniknionym. Będą miały duży wpływ na sposób prowadzenia przedsiębiorstw i funkcjonowanie gospodarki w skali kraju i regionów, w której to senior coraz częściej będzie pracownikiem, klientem i odbiorcą świadczonych usług. Reagowanie na skutki zmian demograficznych może przyczynić się do poprawy spójności społecznej podkreślanej w Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, podniesienia jakości życia osób starszych i wykorzystania ich potencjału na zmieniającym się rynku pracy.

Konferencja będzie płaszczyzną wymiany wiedzy i doświadczeń na temat roli seniorów we współczesnej gospodarce pomiędzy ekspertami z różnych dziedzin reprezentujących rozmaite instytucje, w tym przedstawicieli statystyki publicznej, samorządu i organizacji regionalnych, środowiska naukowego oraz przedsiębiorstw.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

"Współczesny biznes IT" - spotkanie Studenckiego Koła Naukowego SUKCES więcej

Gościem specjalnym będzie Tomasz Stojek, Wiceprezes Senetic S.A.

Spotkanie odbędzie się 5 grudnia 2018 r. o godz. 15:30 w auli I.

Więcej informacji na stronie Koła na FB

Debata nt. "Szkolnictwo wyższe i studia prawnicze w dniu wejścia w życie nowej ustawy" więcej
My Image

Redakcja "Krytyki Prawa",
Katedra Prawa Administracyjnego, Publicznego Gospodarczego i Handlowego
oraz Katedra Teorii, Filozofii i Historii Prawa

zapraszają na debatę

Szkolnictwo wyższe i studia prawnicze w dniu wejścia w życie nowej ustawy.

Celem spotkania jest spojrzenie na reformę szkolnictwa i studiów prawniczych z punktu widzenia doświadczeń w innych krajach oraz koncepcji nauczania prawa stanowiących od wielu lat przedmiot kontrowersji w środowisku naukowym w skali globalnej. Zostały one przedstawione w Tomie 2 Krytyki Prawa z 2018 r. dostępnym na stronie www.krytykaprawa.pl

Podjęta w nim problematyka obejmuje m.in. koncepcję absolwenta studiów prawniczych, ukryty program studiów prawniczych, jakość kształcenia, rolę case method w nauczaniu prawa, znaczenie aktów wykonawczych w ostatecznym kształcie reformy oraz miękkich kompetencjach niezbędnych w zawodzie prawnika działającego w epoce digitalizacji i związanego z nią zappingu.

Wprowadzenie do dyskusji: prof. zw. Jolanta Jabłońska-Bonca oraz prof. ALK Waldemar Hoff.

5 grudnia 2018 r., godz. 17:00, sala A/26