dla studentów
wydarzenia zamkniete
wydarzenia po angielsku

Internship & part-time job workshop for Finance and Accounting students więcej

Liderzy studiów z finansów i rachunkowości w języku angielskim organizują warsztat "Internship & part-time job workshop" dla studentów programu Master in Finance and Accounting. Dodatkowo studenci trzeciego roku programu Bachelor in Finance and Accounting mogą również dołączyć. Warsztaty odbędą się 22 listopada, od 9:00 do 11:45 w sali B/17.

Otwarte zebranie Katedry Teorii, Filozofii i Historii Prawa "Crowdsourcing w procesie tworzenia prawa" więcej
My Image

Katedra Teorii, Filozofii i Historii Prawa ALK serdecznie zaprasza na otwarte zebranie Katedry.

Referat na temat "Crowdsourcing w procesie tworzenia prawa" wygłosi mgr Katarzyna Sterna-Zielińska.

22 listopada 2018 r., godz. 17:30, sala A/119

Konferencja nt. "Ekspansja zagraniczna polskich przedsiębiorstw: pokonywanie dystansu" więcej

Katedra Strategii ALK zaprasza na konferencję pt. "Ekspansja zagraniczna polskich przedsiębiorstw: pokonywanie dystansu", która odbędzie się w siedzibie Akademii w Sali Senatu, D202 - 22 listopada 2018 roku.

Polskie firmy coraz częściej i śmielej decydują się na wzrost na rynkach zagranicznych. Udział eksportu z Polski systematycznie rośnie, a w ostatniej dekadzie polscy przedsiębiorcy wyraźnie zwiększyli swoje zaangażowanie kapitałowe na rynkach państw przede wszystkim europejskich, ale nie tylko. Nigdy wcześniej polskie firmy nie miały tak wielu partnerów na rynkach zagranicznych i aspiracji wykraczających poza rynek krajowy. Jednak wzrost firm poprzez ekspansję zagraniczną niesie ze sobą wiele wyzwań i dylematów:

• Czy, kiedy i jak wchodzić na rynki zagraniczne? Jakie kierunki wybrać?
  • Jakie wyzwania tworzy odmienność rynków pod względem kulturowym, administracyjnym, technologicznym i odległości geograficznej?
  • Jak polscy przedsiębiorcy i menedżerowie pokonują wyzwania związane z rozwojem na rynkach zagranicznych i ich odmiennością?

W trakcie konferencji będziemy szukali odpowiedzi na te pytania.
Właściciele i menedżerowie firm realizujących strategie ekspansji zagranicznej podzielą się swoimi doświadczeniami, badacze przedstawią wyniki badań naukowych, a eksperci - publiczne programy wsparcia działalności na rynkach zagranicznych i doradzą, jak z nich skorzystać.

Konferencja skierowana jest do praktyków zarządzania, właścicieli przedsiębiorstw i kadry menedżerskiej wyższego szczebla, odpowiedzialnej za decyzje związane z umiędzynarodowieniem działalności. Jednocześnie jest podsumowaniem grantu badawczego finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki. Chcemy połączyć teorię z praktyką biznesową i dążąc do popularyzacji wyników przeprowadzonych badań, przedstawiamy je w kontekście międzynarodowych doświadczeń polskich przedsiębiorstw - dużych, średnich i małych.

Wydarzenie zapewni uczestnikom możliwość udziału w ciekawej dyskusji, będąc zarazem okazją do nawiązania nowych kontaktów. Zapraszamy do udziału.

PROGRAM, REJESTRACJA I INFORMACJE: www.kozminski.edu.pl/ekspansja

Serdecznie zapraszamy!