Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
N
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
18
19
20
21
22
24
25
26
27
30
31
1
2
3
4
5
6
10
dla studentów
dla absolwentów
otwarte
wydarzenia zamkniete
wydarzenia po angielsku
 
CIMA - zapytaj ambasadora! 14.05.2018więcej

Profesjonalna kwalifikacja z rachunkowości zarządczej CIMA to zestaw kompetencji uznawany na całym świecie za najbardziej poszukiwany i aktualny w obszarze finansów przedsiębiorstwa.

Jeśli jesteś osobą, która nie boi się wyzwań i chce się rozwijać, by osiągnąć sukces - rozważ już dzisiaj  zdobycie profesjonalnej kwalifikacji z rachunkowości zarządczej CIMA!

Aleksandra Hoppe, nasza studentka, ambasadorka CIMA w ALK, zaprasza na wydarzenie "Ask an Ambassador", na którym dowiesz się, dlaczego warto dołączyć do CIMA.

Link do wydarzenia na FB

Seminarium z cyklu „Krytyczna Teoria Organizacji" 14.05.2018więcej

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym seminarium z cyklu „Krytyczna Teoria Organizacji", które odbędzie się w poniedziałek, 14 maja, o godz. 14.00 w Sali Senatu D/202 w siedzibie naszej uczelni przy ul. Jagiellońskiej 59 w Warszawie.

Podczas spotkania pani prof. Dominika Maison przedstawi referat pt. „Wydawanie pieniędzy: przyjemność czy ból. O psychologicznych uwarunkowaniach stylów wydawania pieniędzy".

Szczegóły w pdf. 

O prawie przy kawie 15.05.2018więcej

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie skierowane do studentów prawa:

"O prawie przy kawie"

Zapraszamy już 15 maja 2018 o godz. 10:00 do nowego atrium w budynku C.

Podczas wydarzenia opowiemy m.in. o różnych ścieżkach karier w zawodzie prawnika m.in. w kancelariach, firmach prywatnych, czy instytucjach publicznych.

Zaproszone przez nas firmy oraz instytucje zaprezentują oferty praktyk, pracy i staży skierowane do studentów i absolwentów prawa.

Zapraszamy już 15 maja od godz. 10:00 do Nowego Atrium w budynku C.

Podczas wydarzenia swoje stoiska zaprezentują:

 • Kancelaria Hogan Lovells

 • Grupa doradcza Russell Bedford

 • D.A.S. Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej

 • Wydawnictwo Wolters Kluwer         

 

Zapraszamy na kawę.

Zachęcamy do udziału w konkursach z nagrodami:-)
 

O PRAWIE PRZY KAWIE

HARMONOGRAM WYSTĄPIEŃ

ALK, 15 MAJA 2018 R. (WTOREK)

SALA MUZEUM SĄDOWNICTWA

11:45 – 12:00

Przywitanie i wstęp do wydarzenia „O prawie przy kawie”

Prof. Monika Całkiewicz

 

12:00 – 12:30

 

„Skuteczna sprzedaż usług prawnych”

Prowadząca: Beata Krudkopad Szaturska – D.A.S. Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej S.A.

Spotkanie będzie dotyczyło rynku usług ochrony prawnej w Polsce oraz możliwości podjęcia pracy i współpracy z firmą D.A.S. Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej S.A.

ZAPISZ SIĘ

12:30 – 13:00

przerwa

 

13:00 – 13:30

 

„Komornik sądowy – specyficzny zawód prawniczy”

Prowadząca: Katarzyna Kondrasiuk - Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Woli.

Z egzekucją sądową związana od 1991 roku. Przeszła przez wszystkie szczeble kariery zawodowej - od referenta, przez aplikanta i asesora, aż do powołania na stanowisko komornika sądowego.

Specyfika zawodu komornika jest wypadkową usytuowania tej profesji w strukturze wymiaru sprawiedliwości i praktycznego funkcjonowania jako podmiotu gospodarczego. To powoduje wiele nieporozumień dla stron postępowania egzekucyjnego w zrozumieniu roli komornika w procesie egzekucji. Przybliżenie tych aspektów działalności komornika sądowego, które nie wynikają wprost z przepisów prawa lub nie są znane dla osób spoza egzekucji, bez wątpienia będzie interesujące dla potencjalnych kandydatów do tego zawodu.

ZAPISZ SIĘ
 

13:30 – 14:00

przerwa

 

14:00 – 14:30

 

„Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego w systemie bezpieczeństwa RP”

Prowadzący: Funkcjonariusze ABW

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego to agencja rządowa powołana do ochrony bezpieczeństwa wewnętrznego państwa i jego porządku konstytucyjnego.

ZAPISZ SIĘ

 

14:30 – 15:00

przerwa

 

 

15:00 – 15:30

 

 „Prawnik i specjalista ds. marketingu online - wyjątkowe 
 i poszukiwane połączenie!”

 • Jak sprzedawać poprzez profesjonalne doradztwo?
 • Jak skutecznie pozyskiwać Klientów w internecie?
   

 Dwie godziny dziennie – tyle czasu Polacy spędzają w sieci. W tym czasie korzystają   z serwisów społecznościowych, czytają artykuły ale również – jak pokazują badania
 - szukają dóbr i usług, które następnie kupują online lub w rzeczywistym świecie.   Internet staje się przestrzenią, która odgrywa decydującą rolę przy podejmowaniu   wszelkiego rodzaju decyzji. Zrozumienie tej przestrzeni, umiejętność docierania z   komunikacją do wybranych grup odbiorców stają się kluczowymi kompetencjami doskonale uzupełniającymi wiedzę specjalistyczną z innych dziedzin.

 Prowadzący: Jarek Michalski - zarządza zespołem e-commerce i digital marketing,   który jest odpowiedzialny zarówno za generowanie leadów ze środowiska online jak i za   sprzedaż bezpośrednio w internecie produktów specjalistycznych.

 Na co dzień praktycznie wykorzystuje narzędzia marketing automation i scoring model   do generowania i oceny leadów sprzedażowych w wielokanałowej organizacji B2B.

 Wolters Kluwer Polska jest wiodącym dostawcą oprogramowania, usług   informacyjnych i wydawniczych. Od 30 lat wspieramy ludzi, firmy i instytucje w   działaniach opartych na prawie w skali lokalnej i globalnej. Nasze narzędzia i   rozwiązania skierowane są do profesjonalistów z rynku prawnego, administracji, ryzyka i   zgodności z przepisami, finansów, podatków, księgowości, edukacji oraz HR. W firmie   pracuje ok 20% pracowników z wykształceniem prawniczym!

 Firma jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej   firmy na rynku usług i rozwiązań informacyjnych dla profesjonalistów z centralą w   Holandii. Obsługuje klientów z ponad 180 krajów, prowadzi działalność w ponad 40   krajach i zatrudnia ponad 19 000 osób na całym świecie.

ZAPISZ SIĘ

 

 

 

 

 

How To Succeed in a Corporate World And Survive in a Corporate Jungle. Plan Effectively Your Career. 15.05.2018więcej

 

We invite all KU students, fresh alumni and all Kozminski University friends to a networking-inspirational event about "How To Succeed in a Corporate World And Survive in a Corporate Jungle. Plan Effectively Your Career." Our guest will be Jacek Chmielecki.

During the lecture you will learn :

 • key skills which helps you progressing with your career
 • what are the bright and dark sides of the corporate World
 • how to ask yourself key questions which will help you to choose the right path for you


Venue: room D217, ul. Jagiellońska 59, Akademia Leona Koźmińskiego. 
Date: 15 May 2018 (Tuesday) 

Programme:

18:00 - Networking

18:30 - Jacek Chmielecki

You can sign up for the event by fulfilling the registration form.

 

Jacek Chmielecki

For the last 20 years was having different Management positions in IT/ E-commerce, Fintech icons companies like Cisco Systems, SAP, Microsoft, G2A and Google covering international markets CEE, Russia, Middle East, DACH, Latin America.

He was heading cross country Sales, Partner Management , Customer Support departments and setting channel sales strategy for 126 countries.

He is a keynote speaker at various conferences, lecturing Leadership and Public Speaking at MBA Akademia Leona Koźmińskiego and other Universities, member of Polish Professional Speakers Association, Business Consultant. He was sharing the stage with gen Roman Polko, Jakub B. Bączek, Mateusz Grzesiak, prof. Robert Cialdini and many others. Delivering speeches on LIVE Internet transmissions to more than 40 000 people in a time.

Jacek is delivering trainings to the corporate customers and individual clients about communication, Sales, Customer Care, Customer Experience,, Customer Centric Culture organisations, public speaking, leadership recruitment and motivational speeches.

He is investing in real estate and various business.

He is holding:

MSc degree of Information Technology from De Montfort University – Leister, UK , MSc Technical University in Łódź, MBA Thames Valley University London, UK.

Also graduated in Psychology in Business, Management & Marketing.

 

More info available here pl.linkedin.com/in/jacekchmielecki , www.jacekchmielecki.pl 

Short intro Video www.youtube.com/watch 

*************************************************************************************************************************

Zapraszamy na kolejne spotkanie inspiracyjno-networkingowe na temat jak odnosić sukcesy w korporacjach i efektywnie planować swoją karierę. Gościem będzie Jacek Chmielecki.

Zapraszamy studentów ALK, świeżych absolwentów i wszystkich przyjaciół Akademii Leona Koźmińskiego zainteresowanych tematem. 

W trakcie spotkania nauczysz się:

 • jakie kluczowe umiejętności pomagają w rozwoju kariery
 • jakie są jasne i ciemne strony pracy w korporacjach
 • jak zadawać sobie kluczowe pytania, które pomogą wybrać najlepszą ścieżkę rozwoju


Miejsce: sala D217, ul. Jagiellońska 59, Akademia Leona Koźmińskiego. 
Termin: 15 Maja 2018 (wtorek) 

Program:

18:00 - Networking

18:30 - Jacek Chmielecki

Zapisz się na wydarzenie wypełniając formularz rejestracyjny.

UWAGA! Spotkanie w języku angielskim.

O prelegencie:

Jacek Chmielecki

Menedżer, od 20 lat odnoszący sukcesy w największych międzynarodowych firmach, na rynku IT w Polsce i ponad 10 lat poza jej granicami: APC, Cisco Systems, SAP, Microsoft, Google, Juniper. Praktyk biznesu i sprzedaży, znawca świata korporacji, Trener, Mówca,  Inwestor. Członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców w Polsce.
Wykładowca na programach Executive MBA i MBA uczelni Akademia Leona Koźmińskiego oraz SGH. 
Twórca strategii rozwoju Kanału partnerskiego dla Europy Centralnej Rosji, Bliskiego Wschodu i Ameryki Łacińskiej, Strategii restrukturyzacji sprzedaży partnerskiej dla krajów skandynawskich i Bliskiego Wschodu dla Cisco Systems. Menedżer zarządzający sprzedażą, telesprzedażą i strukturą kanału partnerskiego na rykach międzynarodowych. Odpowiadając za Centrum Obsługi Klienta dla Google na rynku niemieckim, austriackim, szwajcarskim stworzył najlepszy zespół w rejonie EMEA obsługujący klientów biznesowych i indywidualnych.
Prelegent na konferencjach branżowych: Customer Contact & Call Center, Customer Experience,  Kongresie Sprzedaży, Kongresie Efektywne Przywództwo, Create Yourself, targach pracy. Prowadzi wykłady oraz szkolenia z zakresu:
•    Prezentacji Sprzedażowych do Klientów Na Spotkaniach Biznesowych i Konferencjach 
•    Firmowych Prezentacji Biznesowych
•    Wystąpień Publicznych
•    Przywództwa i Prowadzenia Zespołów
•    Skutecznej Sprzedaży
•    Tworzenia Efektywnych Systemów Sprzedaży Bezpośredniej oraz przez Kanał Partnerski 
•    Podniesienia Jakości Obsługi Klienta – Customer Support 
•    Obsługi klienta
•    Business Development Wprowadzania Produktów i Usług na Rynek Polski i Międzynarodowy
•    Rekrutacji i motywacji
•    Komunikacji
•    Zarządzania sobą w czasie  
oraz szkolenia: Jak Odnieść sukces w Pracy na Etacie!
Występował na scenie przemawiając do 1000-ej publiczności z prof. Robertem Cialdinim, gen. Romanem Polko, Jakubem B. Bączkiem, Mateuszem Grzesiakiem, Robertem Kroolem, Grzegorzem Turniakiem, i wieloma innymi. Występował w trakcie internetowej transmisji LIVE przemawiając do 40 000-ej publiczności.
Otrzymał dyplom magistra brytyjskiego uniwersytetu De Montfort , Politechniki Łódzkiej jak również tytuł MBA Thames Valley University.
Ukończył studium Psychologii w Biznesie, Zarządzania i Marketingu oraz prestiżowy cykl szkoleń i mentoringu Quantum Leap .

Więcej informacji można znaleźć na www.linkedin.com/in/jacekchmielecki   
oraz na stronie www.JacekChmielecki.pl  
 

  Katedra Psychologii Ekonomicznej ALK wraz z Akademickim Stowarzyszeniem Psychologii Ekonomicznej (ASPE) zapraszają na XII konferencję "Psychologia ekonomiczna". 16.05.2018więcej

  Konferencja odbędzie się w dniach 16-18 maja 2018 roku w Konstancinie-Jeziornie, w pobliżu Warszawy.

  Więcej informacji

  Seminarium studentów III roku Kolegium Prawa pt. 'Wycinka Puszczy Białowieskiej. Konsekwencje wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE z 17 kwietnia 2018 r. w sprawie C-441/17 (Komisja v. Polska)'. 16.05.2018więcej

  Katedra Prawa Międzynarodowego i Prawa UE Kolegium Prawa Akademii Leona Koźmińskiego zaprasza 

  na seminarium studentów III roku Kolegium Prawa Wycinka Puszczy Białowieskiej Konsekwencje wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE  z 17 kwietnia 2018 r. w sprawie C-441/17 (Komisja v. Polska)

  Kiedy? 16 maja 2018 r. (środa), godz. 17:00
  Gdzie? ALK, sala A-26

  W programie:

  • Powitanie:  prof. dr hab. Jan Barcz
  • Znaczenie wycinki Puszczy Białowieskiej w sferze ekologicznej: przedstawiciel ruchów ekologicznych (do potwierdzenia)
  • Dyskusja panelowa
   Stanisław Siwko (Przewodniczący)
   Ewa Jędrzejowska (Stan faktyczny oraz ramy prawne wyroku TS w sprawie C-441/17)
   Mateusz Orbaczewski (Przebieg postępowania przed TS, orzeczenie środków tymczasowych)
   Krzysztof Słyk (Skutki prawne wyroku TS w sprawie C-441/17 w sferze krajowej)
   Marcin Bargański (Odpowiedzialność polityczna i urzędnicza za decyzje podejmowane w sprawie wycinki Puszczy Białowieskiej) 
  • Komentarz: Mecenas Monika Kołakowska-Skorupa, Zespół Prawa Konstytucyjnego, Międzynarodowego i Europejskiego Biura Rzecznika Praw Obywatelskich
  • Dyskusja

  Prosimy o potwierdzenie udziału: siwko7@gmail.com

  Śniadanie naukowe na temat "Etyczność transplantologii. 17.05.2018więcej

  Studenckie Koło Naukowe Prawa Medycznego i Farmaceutycznego 

  ma przyjemność zaprosić na wyjątkowe śniadanie naukowe o tematyce:

  "Etyczność Transplantologii".

  17 maja 2018 r., godz. 10:00, Sala Senatu - D/202

   

  Spotkanie podzielone będzie ma trzy części:

  I blok: Kiedy pacjent umarł?

  Referenci: dr n. praw. M. Woiński, dr n. med. U. Zielińska – Borkowska

  II blok: Postawy wobec transplantacji.

  Referenci: prof. A. Kwiatkowski, dr n. praw. R. Tymiński, Marcelina Serocka 

  III blok: Transplantacja w Polsce i na świecie. 

  Referenci: mec. A. Sieradzka

  Dodatkowe informacje można uzyskać pisząc na adres: 

  Drugie spotkanie społeczności Blockchain Alliance w Akademii Leona Koźmińskiego 23.05.2018więcej

  Tematem przewodnim spotkania  będzie "Wpływ technologii blockchain na różne dziedziny gospodarki, prawa, finansów w Polsce i na świecie. Przykłady, koncepcje, aktualne zastosowania".

  Więcej informacji

  Seminarium „Prawne aspekty obecności żywności genetycznie zmodyfikowanej w Polsce” 28.05.2018więcej

  Zakład Prawa Konstytucyjnego Kolegium Prawa Akademii Leona Koźmińskiego zaprasza na otwarte seminarium naukowe na temat „Prawnych aspektów obecności żywności genetycznie zmodyfikowanej w Polsce,” którego prelegentem będzie prof. ALK dr hab. Joanna Kielin-Maziarz.

  Seminarium odbędzie się w poniedziałek 28 maja 2018 r. o godz. 12:30 w sali A26 (budynek A, parter).

  Crowdfunding Day 29.05.2018więcej

  29 maja 2018 r. w godz. 14:00-18:00 w siedzibie ALK, Atrium

  Więcej informacji

  Spotkanie z prof. Grzegorzem W. Kołodko "KOŁODKO 100 000 PLUS" 29.05.2018więcej

  Serdecznie zapraszamy na spotkanie z prof. Grzegorzem W. Kołodko - z okazji wydania 100 tys. egzemplarzy książek Profesora, a także ukazania się Jego najnowszej książki "Czy Chiny zbawią świat?".

  Termin: 29 maja 2018, godz. 18:00
  Miejsce: EMPIK, ul. Nowy Świat 15/17 w Warszawie

  Spotkanie poprowadzi Jacek Żakowski.

  Seminarium naukowe „Nowoczesne metody pracy prawników” 29.05.2018więcej

  Studencka Poradnia Prawna przy Akademii Leona Koźmińskiego zaprasza na seminarium naukowe „Nowoczesne metody pracy prawników” w serii śniadań naukowych Kolegium Prawa ALK.

  Spotkanie odbędzie się 29 maja 2018 r. (wtorek) w siedzibie Uczelni w Warszawie przy ul. Jagiellońskiej 57, w Sali Senatu D-202, w godz. 9:30 - 13:00. 

  Seminarium naukowe będzie poświęcone problematyce stosowania innowacyjnych technologii w prawie i wykorzystywania nowoczesnych narzędzi w pracy prawników, oraz ich wpływie na otaczającą nas rzeczywistość. Technologia odgrywa znaczącą rolę zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym, wobec tego coraz częściej wykorzystuje się nowe rozwiązania, takie jak elektroniczne bazy danych, systemy informacji prawnej, czy programy informatyczne dedykowane obsłudze kancelarii prawnych. Nasi goście postarają się przybliżyć nam uczestnikom seminarium od strony teoretycznej, jak i praktycznej, zagadnienia związane z wykorzystywaniem narzędzi, z których najczęściej korzystają współcześni prawnicy. Co więcej, dowiemy się jakie rozwiązania technologiczne są atrakcyjne dla kancelarii, jakie programy powinien znać student prawa rozpoczynający karierę zawodową, oraz jak technologia wpływa na prawo w świecie wirtualnym i rzeczywistym. Z odpowiedzią na powyższe pytania będą zmagać się zaproszeni eksperci, wykładowcy z Kolegium Prawa na Akademii Leona Koźmińskiego, członkowie Studenckiej Poradni Prawnej, a także sami uczestnicy seminarium, podczas debaty kończącej nasze spotkanie.  Lista gości i prelegentów zostanie opublikowana wkrótce.

  Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w naszym przedsięwzięciu!
  Udział w seminarium jest bezpłatny, prosimy o zgłoszenie udziału poprzez formularz zgłoszeniowy. Jesteśmy dla Państwa dostępni pod adresem: poradnia@kozminski.edu.pl

  Archiwum