New Media Club Day 07.03.2018więcej

New Media Club Day is almost here!

Make sure you don't miss out on all the action, on Wednesday (03/07/18) at 10:00 AM, in Atrium-D. Come find the specially dedicated stands to explore the social media of Kozminski, as well as the amazing team of students behind it. Better yet, join the club and develop yourself in the world of SMM, in practice. Don't forget to join our contest too, in which you can win amazing KU prizes, just by posting a photo with any and all New Media Club elements and posting it on Instagram with #nmcday. Sounds exciting? See you there!

More information on their specially dedicated facebook event.

VIII edycja Targów Pracy i Praktyk ALK / 8th edition of KU Job & Internship Fair 08.03.2018więcej

8 edycja Targów Pracy i Praktyk ALK, 8 marca 2018 r.

8 marca 2018 r. na Akademii odbyła się 8 edycja Targów Pracy i Praktyk ALK. Partnerem Targów był Urząd Komunikacji Elektronicznej.

Podczas 8 edycji Targów gościliśmy 23 pracodawców.

Poznaj wystawców tej edycji Targów:

Zobacz broszurę 8 edycji Targów Pracy i Praktyk ALK

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

8th edition of KU Job and Internship Fair, 8th March 2018

On March 8th 2018, took place the 8th edition of the KU Job and Internships Fair. The partner of this year's KU Job & Internship Fair is the Office of Electronic Communication.

During the 8th edition of the Fair, we hosted 23 employers.

Meet the exhibitors of this edition of the Fair:

Check out the 8th edition of KU Job and Internship Fair brochure

 

 

Dzień otwarty dla kandydatów na studia w języku angielskim. 08.03.2018więcej

Chcielibyśmy zaprosić Państwa do udziału w Dniu Otwartym Akademii Leona Koźmińskiego w języku angielskim, który będzie transmitowany na żywo w dniu 8 marca 2018 roku o godzinie 11:00 i 17:00 na naszym profilu facebook.

Będą Państwo mieli okazję poznać przedstawicieli naszej kadry oraz studentów, którzy przekażą informacje o naszych programach, wymaganiach rekrutacyjnych, udogodnieniach i życiu studenckim w Akademii Leona Koźmińskiego.

VI Olimpiada Przedsiębiorczości i Zarządzania - etap regionalny 09.03.2018więcej

9 marca 2018 na naszej uczelni gościć będą uczestnicy VI edycji Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania. Jej adresatami są uczniowie szkół średnich, a tegoroczne hasło przewodnie brzmi "Przedsiębiorca we współczesnej gospodarce".

ALK jest partnerem Olimpiady.

Więcej o Olimpiadzie

Koźmiński Trio Basket - turniej koszykówski ulicznej dla uczniów szkół średnich 10.03.2018więcej

To już szesnasta edycja turnieju! Więcej informacji i zgłoszenia

II Ogólnopolski Konkurs z Wiedzy o Rachunkowości i Podatkach - 12-20 marca 2018 12.03.2018więcej

Organizatorem konkursu jest Koło Naukowe "Audytor" ALK we współpracy z firmą Vistra oraz Kancelarią DZP.

 • Rejestracja do 10 marca 2018
 • I etap - 12-19 marca 2018
 • II etap - 20 marca 2018

Więcej informacji

JAK BUDOWAĆ ZESPOŁY W NOWOCZESNYCH ORGANIZACJACH. ROLA LIDERA. 13.03.2018więcej

Nikolay Kirov zaprasza spotkanie inspiracyjne i networkingowe dla Absolwentów i Przyjaciół Akademii Leona Koźmińskiego. Gościem będzie Andrzej Borczyk - Dyrektor HR Grupy Żywiec/Heineken, a wcześniej w Microsoft.

Będziemy pokazywać:

 • Jaka jest rola lidera w obecnych firmach?
 • Jak ona ewoluuje od NAKAZOWOŚCI i osoby kierującej podziałem zasobów do TWORZENIA ATMOSFERY i budowania motywacji do WSPÓŁPRACY

SPOTKANIE JEST BEZPŁATNE
Spotkanie jest dla absolwentów i przyjaciół Akademii Leona Koźmińskiego. Jeśli wasz znajomy jest zainteresowany tematem, zabierzcie go ze sobą. Jedyny warunek: REJESTRACJA poprzez formularz rejestracyjny.

UWAGA! REJESTRACJA ZAMKNIĘTA!

Miejsce: Aula B/17, ul. Jagiellońska 59, Akademia Leona Koźmińskiego.
Termin: 13 marca 2018 (wtorek) godzina 18.00.
Godziny: 
18:00 Networking
18:30 Nikolay Kirov, Andrzej Borczyk
 

Kontakt z organizatorem:

Małgorzata Lichota
Specjalista ds.relacji z Absolwentami
tel: 22 519 22 74

mlichota@kozminski.edu.pl

 

O prelegentach:

Nikolay Kirov

Praktyk z doświadczeniem dydaktycznym i zapleczem naukowym.

Od 1996 r. mówca inspiracyjny, trener, wykładowca i doradca w zakresie:

 • Negocjacji, Budowania Relacji i Kreowania Wartości Dodanej w Biznesie
 • Przywództwa, strategii i wdrażania zmian organizacyjnych
 • Rozwiązywania konfliktów i komunikowania się
 • Negocjacji Strategicznych i Międzykulturowych
 • Zarządzania sobą, zespołem oraz zarządzania własną energią: ciałem, emocjami i umysłem.

Instruktor Calligraphy Health System-Calligraphy Yoga - styl QiGong oraz ZEN Coaching praktyk.

Certyfikowany w narzędziach diagnostycznych: FRIS, MPA, MTQ48, Reiss Motivation Profile.

Od 21 lat ponad 50 000 osób brało udział w jego wykładach, szkoleniach i sesjach strategicznych podczas realizacji Programów rozwojowych dla korporacji i przedsiębiorców, studiów podyplomowych, programów Master of Business Administration: Executive MBA, MBA IT, MBA HR, MBA FINANSE, MBA dla Inżynierów, MBA dla Kadry Medycznej, a także międzynarodowego programu Executive MBA realizowanego w języku rosyjskim na Białorusi. Wykładowca Kozminski AMP - Advanced Management Program - realizacja Warszawa - Barcelona, prowadził zajęcia w EADA Business School.

Na swoich kursach pokazuje: jak umiejętności negocjowania i budowania relacji w biznesie przekładają się bezpośrednio na korzyści ekonomiczne i obustronne zadowolenie partnerów; jak podpisywać korzystniejsze długoterminowo kontrakty. Jak zarządzać sobą i podejmować decyzję aby być przywódcą w czasach szybkich zmian.

Dyrektor ds. Strategii i Rozwoju, Kozminski Executive Business School - Akademii Leona Koźmińskiego. Partner i członek zarządu „Kirov Strategic Negotiators” Sp. z o.o., Członek Zarządu Fundacji BARGEWORK, Członek Rady Naukowej Fundacji „Pasja do Edukacji i Rozwoju”, członek Kapituły Nagrody PNSA - Polish National Sales Awards oraz członek Rady Programowej „Personel i Zarządzanie”. Ponad 10 lat pełnił funkcję członka kolegium redakcyjnego czasopisma „Management and Business Administration. Central Europe”.

W Kozminski Executive Business School specjalizuje się w projektowaniu programów talentowych i rozwojowych dla menedżerów - pod indywidulane potrzeby organizacji. Koordynator merytoryczny programu studiów Koźmiński MBA dla Inżynierów. Zaprojektował i koordynuje studia podyplomowe „Strategiczne Zarządzanie Sprzedażą i Zespołem Sprzedaży”, oraz „Akademia Negocjacji, Budowania relacji i Kreowania Wartości w Biznesie” i Akademii Przywództwa i Budowania Relacji.

 

Andrzej Borczyk

Andrzej Borczyk od ponad 20 lat pracuje w kluczowych globalnych organizacjach na rynku Polskim i CEE. Firmy te są doskonałym przykładem jak osiągać ponadprzeciętne rezultaty nie tylko dzięki znanym markom, ale dzięki systematycznemu budowaniu zaangażowanych zespołów osiągających długofalowe sukcesy.

Karierę zawodową rozpoczął jako Przedstawiciel Handlowy w firmie Mars/Masterfoods w 1995 roku. Po roku zarządzał swoim pierwszym zespołem sprzedaży. Następnie kierował działem szkoleń, a w kolejnym roku objął obowiązki Kierownika Regionalnego Sprzedaży zarządzając sprzedażą na terytorium 1/3 Polski. Później na stanowisku Sales Operations Manager koordynował operacje wspierające dział sprzedaży. Pracę w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi podjął w 2003 roku jako Business Partner dla obszaru Supply, a następnie awansował na stanowisko Resourcing and Talent Development Director. W tej roli tworzył strategię rekrutacji i rozwoju budując Employer Branding, Programy dla studentów oraz absolwentów, sukcesję oraz programy rozwoju kompetencji w Polsce oraz regionie CEE.

W 2008 roku Andrzej dołączył do firmy Diageo, gdzie pełnił funkcję Dyrektora HR na Polskę, a następnie także na rynki dystrybucyjne Europy Centralno – Wschodniej. Był odpowiedzialny za strategię dotyczącą zasobów ludzkich i jej wdrażanie w całej organizacji.

 

Pod koniec 2010 roku dołączył do Microsoft na stanowisko Dyrektora HR realizując strategię rozwoju kapitału ludzkiego oraz koordynował szkolenia rozwoju kluczowych kompetencji na poziomie CEE. W tym czasie Microsoft uzyskiwał każdego roku tytuł Great Place to Work oraz dwukrotnie wygrywał w swoich kategoriach.

Do Grupy Żywiec Andrzej dołączył w kwietniu 2016 roku na stanowisko Dyrektora Personalnego w randze Członka Zarządu. Grupa Żywiec jest częścią globalnego koncernu Heineken, zatrudnia w Polsce ponad 2000 osób, łączy tradycję i innowacyjność, warzy piwo w pięciu browarach i posiada szerokie portfolio doskonale rozpoznawalnych marek.

Andrzej jest absolwentem Wydziału Chemii oraz Studium Zarządzania i Biznesu na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Pasją Andrzeja jest tenis, narty i piłka nożna oraz spędzanie aktywnie czasu z rodziną i bliskimi.

 

WARSAW BLOCKCHAIN ALLIANCE 13.03.2018więcej

Edukacja. Badania. Prototypowanie. Społeczność. Start-up'y. To pięć obszarów współpracy, na których koncentruje swoje wysiłki Blockchain Alliance, czyli pierwsza społeczność zajmująca się praktycznymi, eksperymentalnymi i naukowymi zagadnieniami technologii blockchain i jej zastosowaniami w życiu codziennym.

Zapraszamy na inaugurujące spotkanie Blockchain Alliance, które odbędzie się już 13 marca o godz. 14:00 w naszej Akademii! 

Spotkanie nt. programu akceleracyjnego Kozminski Venture Lab 13.03.2018więcej

Kozminski Venture Lab ruszył właśnie z naborem startupów do programu akceleracyjnego, który odbędzie się na platformie akceleracyjnej.

Masz startup lub pomysł na startup? Zarejestruj się na platformie akceleracyjnej i zdobądź wsparcie doradczo-mentorskie od doświadczonego mentora.

Zgłoś się do programu akceleracyjnego na www.platform.kozminskiventure.com

Więcej informacji o programie akceleracyjnym

Dla wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w programie akceleracyjnym odbędzie się spotkanie informacyjne połączone z warsztatem Business Model Canvas "Mapowanie pomysłów na biznes - wstępna walidacja idei startupowej w kwadrans!", przygotowującym do złożenia wniosku, 13.03. o godz. 16:00 w sali D 207.

W ramach warsztatu poznasz oraz wypróbujesz w praktyce proste narzędzie, które pozwoli Ci w prosty i szybki sposób strukturyzować oraz mapować Twoje pomysły na startupy, projekty i nie tylko!

Warsztat poprowadzą Michał Przybylski oraz Dominik Krawczyk z zespołu Innowacji i B+R PwC Polska.

Dowiedz się więcej o Kozminski Venture Lab na www.kozminskiventure.com

Wykreuj markę wartą miliony dolarów - warsztaty z P&G 13.03.2018więcej

Organizator spotkania: Naukowe Koło Marketingu ALK "Kreatywni".

Więcej informacji

Zapraszamy na szkolenie edutainmentowe, 14.03.2018 r. 14.03.2018więcej

Edutainment – czym jest nowa forma szkoleń?

Wydarzenie edutainmentowe projektowane jest w taki sposób, aby uczestnicy otrzymali intensywne, atrakcyjne doświadczenie, które stanie się fundamentem do realizacji celów rozwojowych. Jest odpowiedzią na oczekiwania pokolenia Y i Z , aby otaczający świat był bardziej zgrywalizowany, dynamiczny, pozwalający na aktywne uczestnictwo. 

Zapraszamy na spotkanie, podczas którego przedstawimy nową formę prowadzenia szkoleń w obszarze zarządzania.


Kiedy? 14.04.2018, godz. 13:00 - 17:30 

Gdzie? Akademia Leona Koźmińskiego 

Finanse P&G w praktyce - warsztaty z P&G 15.03.2018więcej

Organizatorem spotkania jest Naukowe Koło Marketingu ALK "Kreatywni".

Więcej informacji

Otwarte seminarium naukowe pt. "Linia obrony oskarżonego oparta na kłamstwie" 19.03.2018więcej

Prelegentem będzie Paweł Dziekański z Katedry Prawa Karnego ALK. Spotkanie odbędzie się 19 marca 2018 r. o godz. 14:00 w sali B/5.

Spotkanie współorganizowane z MBA Inspire na temat RODO. 20.03.2018więcej

Warsztaty RODO na Koźmińskim

Wkrótce wchodzi w życie nowe rozporządzenie dotyczące przetwarzania danych osobowych. Firmy działające na terenie Unii Europejskiej muszą do maja tego roku dostosować się do nowych przepisów prawa.

 • Czy ponownie trzeba zbierać zgody na przetwarzanie danych od klientów?,
 • Na czym polega profilowanie?,
 • Czy wg nowych przepisów wymagana będzie zgoda na stosowanie ciasteczek (tzw. cookies)?,
 • Czy skorzystanie z prawa do bycia zapomnianym oznacza konieczność usuwania danych ze wszystkich kopii zapasowych?

Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedzi na spotkaniu, na które zaprasza Akademia Leona Koźmińskiego oraz Stowarzyszenie MBA Inspire.

Nowe przepisy obejmują wszystkich przedsiębiorców od jednoosobowej działalności po wielkie korporacje. Jeżeli nie jesteś przedsiębiorcą, spotkanie także jest dla Ciebie, gdyż warto wiedzieć w jakim zakresie nasze dane mogą być przetwarzane i jak można chronić swoje dane.

Tradycyjnie już spotkanie, oprócz waloru stricte merytorycznego, będzie także okazją do interesującego networkingu czyli budowania relacji biznesowych w przyjaznym klimacie, jaki panuje w murach Akademii Leona Koźmińskiego.

Data: 20 marca 2018 (wtorek)

Miejsce: Sala nr B/17 w budynku B, Akademia Leona Koźmińskiego, ul. Jagiellońska 57/59, Warszawa

Agenda spotkania:

17.45 - rejestracja oraz networking

18.30 - część merytoryczna, prezentacje tematu, casestudy

20.00 - czas na pytania do prowadzących

20.30 - networking

21.00 - zakończenie spotkania

 

Partnerem merytorycznym spotkania jest Good Data Protection Standard Sp. z o.o. (http://gdpstandard.com/)

O prelegencie:

Maciej Gawroński - Prezes Zarządu w Good Data Protection Standard (GDPS) oraz Partner Zarządzający kancelarii Gawroński & Partners s.k.a., radca prawny, jeden z czterech ekspertów prawa Technologii Mediów i Telekomunikacji rekomendowanych przez Ranking Kancelarii Prawniczych 2017 Dziennika Rzeczpospolita, od lat rekomendowany przez międzynarodowe i krajowe rankingi prawnicze, konsultant Grupy Roboczej Art. 29 projektu Standardowych Klauzul Umownych podpowierzenia z rekomendacji GIODO i pomysłodawca i współtwórca obowiązków dla podprzetwarzającego (RODO 28.2 i 4), współlider prac nad zasadami przenoszalności danych (RODO 20) w Grupie Ekspertów Komisji Europejskiej ds. Kontraktów CloudComputingowych, wykładowca studiów podyplomowych Szkoły Głównej Handlowej. Od dwudziestu lat doradza przy prawnych aspektach informatyki i technologii, w tym przy krajowych i międzynarodowych kwestiach ochrony danych osobowych. Odpowiadał za obsługę prawną pełnego cyklu życia największego wdrożenia IT w polskim sektorze finansowym.

 

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny. Wymagana rejestracja.

1 spotkanie dyskusyjne Klubu Filmowego Prawa Karnego i pokaz filmu "Bezmiar sprawiedliwości" 20.03.2018więcej

Film w reżyserii Wiesława Saniewskiego.

Po projekcji odbędzie się dyskusja z udziałem adwokata Mikołaja Pietrzaka, sędziego Igora Tuleya i prokuratora Mariusza Piłata.

Spotkanie, na które zaprasza Katedra Prawa Karnego ALK, odbędzie się 20 marca 2018 r. o godz. 18:00 w auli LK.

Zapraszamy na wykład inaugurujący współpracę ALK i Goldman Sachs. 23.03.2018więcej

Goldman Sachs został partnerem merytorycznym kierunku finanse i rachunkowość, prowadzonego na studiach I stopnia w języku angielskim. W ramach partnerstwa pomoże nam w następujących obszarach tematycznych:

 • Data Science
 • Rynki finansowe
 • Otoczenie regulacyjne

Zapraszamy na wykład inaugurujący współpracę - 23 marca 2018 o godzinie 15:00 w Sali Senatu.

Archiwum