Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
N
27
28
31
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
21
22
23
24
25
1
2
6
8
dla studentów
dla absolwentów
otwarte
wydarzenia zamkniete
wydarzenia po angielsku
 
 
Wydarzenia Otwarte
Strategie wzrostu firmy Open Day: spotkanie dla kandydatów na studia Strategie wzrostu firmy: przejęcia, alianse i modele innowacji połączone z zajęciami merytorycznymi takimi, jakie odbywają się na studiach 01.02.2020więcej
My Image

Wraz z narastającym tempem konkurencji, innowacji, zachodzącą na naszych oczach rewolucją cyfrową
i zacierającymi się granicami branż zdolność skutecznego zarządzania wzrostem firmy oraz tworzenia innowacyjnych strategii stają się kluczem do sukcesu.

Pojawiają się pytania:

 • Jak zdefiniować domenę działania firmy, dając impuls do jej wzrostu? Jaki jest pożądany stopień dywersyfikacji rynkowo-produktowej, a ile potrzeba integracji w łańcuchu wartości?
 • Czy, kiedy i w jaki sposób wchodzić na rynki zagraniczne?
 • Kiedy decydować się na przejęcia lub alianse z partnerami, a kiedy postawić na wzrost organiczny?
 • Czy i w jakim stopniu firmy, w tym podmioty działające w branżach tradycyjnych, mogą skorzystać
  z rewolucji cyfrowej i modeli e-biznesu? Jak zarządzać zmianą i rozwojem firmy na różnych etapach cyklu życia?
 • Jak dostosowywać wewnętrzną strukturę i procesy? Jak unikać wielu typowych błędów związanych
  z procesami decyzyjnymi? A w końcu jak ocenić wartość firmy, opłacalność projektów inwestycyjnych
  i jak sfinansować jej wzrost?


Jeśli interesują Cię te zagadnienia zapraszamy na Strategie wzrostu firmy Open Day w Akademii Leona Koźmińskiego, spotkanie dla kandydatów na studia Strategie wzrostu firmy: przejęcia, alianse i modele innowacji połączone z zajęciami merytorycznymi takimi, jakie odbywają się na studiach.
Jeśli rozważasz swój rozwój w tym obszarze, przyjdź i zobacz, jak uczymy. Przed podjęciem decyzji o studiach warto dołączyć do spotkania z naszymi wykładowcami  i doradcą edukacyjnym, aby porozmawiać o studiach
i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Więcej informacji i zapisy

Bezpłatne spotkanie dla kandydatów na studia DATA SCIENCE połączone z merytorycznym warsztatem 01.02.2020więcej
My Image

Bezpłatne spotkanie dla kandydatów na studia DATA SCIENCE połączone z merytorycznym warsztatem. Przyjdź i zobacz jak uczymy.

 • Jesteś menedżerem?
 • Interesuje Cię spojrzenie na całość zagadnień związanych z Big Data i Data Science?
 • Planujesz wykorzystać je do kierowania działem lub przedsiębiorstwem?
 • Chcesz zdobyć praktyczne kompetencje w zakresie specyfiki dużych danych, integracji i gromadzenia danych z różnych źródeł oraz architektury rozwiązań klasy Big Data?

Zapisz się na bezpłatne spotkanie dla kandydatów na studia DATA SCIENCE połączone z merytorycznym warsztatem. Przyjdź i zobacz jak uczymy.


Szczegóły i zapisy na stronie


Wykład powitalny prof. ALK dr hab. Łukasza Gruszczyńskiego: „Problematyka regulacja papierosów elektronicznych: międzynarodowe, europejskie i krajowe wyzwania prawne” 19.02.2020więcej

Katedra Prawa Międzynarodowego i Prawa UE w Kolegium Prawa Akademii Leona Koźmińskiego
zaprasza na wykład powitalny                

Prof. ALK dr hab. Łukasza Gruszczyńskiego:
„Problematyka regulacja papierosów elektronicznych: międzynarodowe, europejskie i krajowe
wyzwania prawne”.

Wykład odbędzie się 19 lutego 2020 r. (w środę) o godz. 17.00.

Prof. ALK dr hab. Łukasz Gruszczyński rozpoczął pracę w ALK w październiku 2019 r. Specjalizuje się w prawie międzynarodowym (w tym przede wszystkim międzynarodowym prawie gospodarczym) oraz problematyce regulacji w obszarze ochrony zdrowia publicznego.


Główne publikacje:

 • „The Regulation of E-cigarettes: International, European and National Challenges” (red.), Edward Elgar Publishing, Cheltenham: 2019
 • „Deference in International Courts and Tribunals: Standard of Review and Margin of Appreciation” (red. z W. Werner), Oxford University Press, Oxford: 2014
 • „Regulating Health and Environmental Risks under WTO Law. A Critical Analysis of the SPS Agreement”, Oxford University Press, Oxford: 2010


Wykład odbędzie się w sali A-26 (Muzeum Sądownictwa) w Akademii Leona Koźmińskiego przy ul. Jagiellońskiej 57/59.


Prosimy o potwierdzenie udziału:

annapudlo@alk.edu.pl

Seminarium naukowe w ramach Forum Prawa Podatkowego pt. "Prawo intertemporalne w orzecznictwie podatkowym" 19.02.2020więcej

Zakład Prawa Finansowego i Podatkowego zaprasza na seminarium naukowe w ramach Forum Prawa Podatkowego pt. "Prawo intertemporalne w orzecznictwie podatkowym".

Seminarium poprowadzi dr Tomasz Grzybowski - adiunkt w Instytucie Prawa SGH, główny specjalista w Naczelnym Sądzie Administracyjnym, radca prawny. 

19 lutego 2020 r., godz. 17:30, sala B/5 

„NVC – przyjazna komunikacja inspirowana koncepcją porozumienia bez przemocy” – wykład połączony z warsztatami 20.02.2020więcej

Studenckie Koło Naukowe "Ex Ante" zaprasza na spotkanie otwarte pt. „NVC – przyjazna komunikacja inspirowana koncepcją porozumienia bez przemocy” – wykład połączony z warsztatami.

„Prawdziwa współpraca jest możliwa wtedy, gdy wszyscy uczestnicy ufają, że inni z szacunkiem wezmą ich potrzeby i system wartości. U podstaw procesu Nonviolent Communication jest pełne respektu traktowanie innych ludzi, które daje nam szansę na nawiązanie pomiędzy nimi współpracy” – Marschall Rosenberg (autor książki „Porozumienie bez przemocy. O języku życia”)
Bez wątpliwości przyda się to każdemu w życiu codziennym, a co za tym idzie, również w biznesie.

Prowadząca:

Alicja Kusch – mediatorka w koncepcji Porozumienia bez Przemocy (NVC), trenerka umiejętności biznesowych, menedżerskich i przywódczych, certyfikowany coach, praktyk i mistrz NLP, ukończyła szkolenie Transforming Communication na poziomie Advanced. Ponad 20 lat zarządzała zespołami na stanowisku dyrektora, w tym prowadząc własną firmę. Obecnie wspiera organizację, którą przed laty zarządzała jako dyrektor generalny.

Wydarzenie odbędzie się 20.02.2020 r. (czwartek) o godz. 18:00 w Auli B/17

Prosimy o przyniesienie własnych kartek i długopisów.

Kontakt do organizatora:
sknexante@kozminski.edu.pl 

Cykl trzech warsztatów organizowanych przez Studenckie Koło Prawa Podatkowego we współpracy z kancelarią GWW. 27.02.2020więcej

Studenckie Koło Prawa Podatkowego zaprasza na cykl trzech warsztatów organizowanych we współpracy
z kancelarią GWW.

 1. „Klauzula obejścia prawa podatkowego” – wystąpi Mec. Andrzej Ladziński, 27.02.2020
 2. „Identyfikacja beneficjenta rzeczywistego w praktyce” (CIT) – wystąpi Mec. Aldona Leszczyńska-Mikulska i Tomasz Piejak, 04.03.2020
 3. „Nadużycie prawa w podatku VAT – zasadą prawa unijnego” (VAT) – wystąpi Mec. Małgorzata Militz, 19.03.2020

 
Wszystkie warsztaty odbędą się w godzinach: 18:30-20:00 w sali D/123.

Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia :)
Wstęp wolny.
----------
Zachęcamy także do polubienia fanpage'a: SKN Prawa Podatkowego oraz dołączenia do Grupy na Facebooku.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej w dyscyplinie nauki prawne mgr. Michała Wosia 27.02.2020więcej

.Rektor oraz Rada Naukowa Dyscypliny Nauki Prawne Akademii Leona Koźmińskiego uprzejmie zapraszają na publiczną obronę rozprawy doktorskiej w dyscyplinie nauki prawne:

mgr Michała Wosia

Temat rozprawy doktorskiej:
Standardy prawne Rady Europy dotyczące eliminowania mowy nienawiści w Internecie i ich realizacja w państwach członkowskich


Obrona odbędzie się w dniu 27 lutego 2020 r. o godz. 15:15 w sali D/202 (sala Senatu, I piętro w budynku D),nr A-26 (parter w budynku A), ul. Jagiellońska 59, Warszawa.


Publiczna obrona rozprawy doktorskiej w dyscyplinie nauki prawne mgr Anny Żmijewskiej 27.02.2020więcej

Rektor oraz Rada Naukowa Dyscypliny Nauki Prawne Akademii Leona Koźmińskiego uprzejmie zapraszają na publiczną obronę rozprawy doktorskiej w dyscyplinie nauki prawne:

mgr Anny Żmijewskiej.

Temat rozprawy doktorskiej: Opodatkowanie budowli podatkiem od nieruchomości na przykładzie elektrowni wiatrowych i bezdotykowych myjni samochodowych.

Obrona odbędzie się w dniu 27 lutego 2020 r. o godz. 13:00 w sali D/202 (sala Senatu, I piętro w budynku D), ul. Jagiellońska 59, Warszawa.

„Inwestycyjny wymiar konsumpcji” – zapraszamy na seminarium z cyklu „Krytyczna Teoria Organizacji" 28.02.2020więcej

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym seminarium z cyklu „Krytyczna Teoria Organizacji",
które odbędzie się w piątek, 28 lutego, o godz. 11.00 w sali B/6 w siedzibie naszej uczelni przy ul. Jagiellońskiej 59
w Warszawie.

Podczas spotkania będzie przedstawiona istota inwestycyjnego wymiaru konsumpcji, zaprezentowanego
w książce: Inwestycyjny wymiar konsumpcji. Istota, formy, znaczenie, opracowanej pod redakcją naukową Anny Olejniczuk-Merta i prof. Adama Nogi, wydanej w 2020 r.


Pani prof. dr hab. Anna Olejniczuk-Merta przedstawi referat pt. „Istota i znaczenie inwestycyjnego wymiaru konsumpcji".


Prof. dr hab. Anna Olejniczuk-Merta prowadzi badania naukowe i zajęcia dydaktyczne w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Do jej obszarów zainteresowań należą innowacje i innowacje społeczne oraz ich rola w rozwoju społeczeństwa i gospodarki, konsumpcja i zachowania konsumentów, jakościowe i ilościowe metody badań marketingowych. Jest autorką i współautorką wielu publikacji książkowych i artykułów naukowych, między innymi: „Innowacje społeczne. Od aktywizacji społeczeństwa do ekosystemu innowacji”, Key text 2020 r., „Inwestycyjny wymiar konsumpcji. Istota, formy, znaczenie”, Poltext 2020 r., Consumers’ Innovativeness
and Responsible Consumption, „Problemy zarządzania” nr.3(75),t. 1.,s.166-181, Miejsce konsumpcji w gospodarce: wczoraj, dziś, jutro, cz. I., „Konsumpcja i rozwój” nr.1/2018, s. 121-136, cz.2., „Konsumpcja i rozwój” nr. 4/ 2018 r. s. 7-22. W 2011 r. została odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. W latach 2011-2014 była członkiem Komitetu Polityki Naukowej przy Ministrze Nauki i Szkolnictwa Wyższego.


Koreferentem będzie prof. dr hab. Marek Ratajczak, który przedstawi referat nt. „Konsumpcja inwestycyjna
w wymiarze historycznym i makroekonomicznym: wnioski dla teraźniejszości i przyszłości”.
Prof. dr hab. Marek Ratajczak specjalizuje się w makroekonomii i historii myśli ekonomicznej. Od początku kariery naukowej jest związany z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu. Od roku 2000 jest profesorem tytularnym
i obecnie kieruje Katedrą Makroekonomii i Badań nad Rozwojem oraz nowo powstałym Instytutem Ekonomii.
Tzw. książka profesorska (Infrastruktura w gospodarce rynkowej)  została nagrodzona w konkursie im. Prof. Edwarda Lipińskiego na pracę wnoszącą istotny wkład do rozwoju ekonomii w Polsce. W latach 2007-2011 był członkiem Rady Naukowej Narodowego Banku Polskiego, a w latach 2012-215 podsekretarzem, a następnie sekretarzem stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Od 2017 roku przewodniczy Sekcji Nauk Ekonomicznych Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów.


Streszczenia wystąpień

1. „Inwestycyjny wymiar konsumpcji. Istota i znaczenie” – prof. dr hab. Anna Olejniczuk-Merta    

W prezentacji zostanie przedstawiony inwestycyjny wymiar konsumpcji i będzie podjęta próba uzasadnienia
dla wprowadzenia tego pojęcie do teorii i praktyki gospodarczej.
Kluczowe zagadnienia poruszone podczas wystąpienia stanowią:

 • Kryteria wyodrębnienia inwestycyjnego wymiaru konsumpcji
 • Konsumpcja jako aktywny czynnik w procesie gospodarowania (dzięki kreowaniu kapitału ludzkiego
  i społecznego)
 • Nowe miejsce konsumpcji w procesie gospodarowania
 • Mikro- i makroekonomiczne ujęcie konsumpcji inwestycyjnej
 • Znaczenie inwestycyjnego wymiaru konsumpcji dla realizacji rozwoju zrównoważonego gospodarczo, społecznie i środowiskowo.


2. „Konsumpcja inwestycyjna w wymiarze historycznym i makroekonomicznym: wnioski dla teraźniejszości i przyszłości” – prof. dr hab. Marek Ratajczak

W wystąpieniu nawiązującym do zawartej w książce „Inwestycyjny wymiar konsumpcji – Istota, formy, znaczenie” idei konsumpcji inwestycyjnej, czy też konsumpcji traktowanej jako inwestycja, zaprezentowane zostaną uwagi związane z historyczną ewolucją spojrzenia na konsumpcję – przede wszystkim w kontekście „opozycji” konsumpcji z jednej strony, a oszczędności i inwestowania z drugiej. Postawione zostanie pytanie na ile obecna faza rozwoju społeczno-gospodarczego, jak i ekonomii jako nauki skłania do rewizji tradycyjnego spojrzenia
na konsumpcję i jej rolę w życiu ekonomicznym. W wystąpieniu zostanie uwzględniony podział konsumpcji
na indywidualną i zbiorową ze szczególnym znaczeniem dóbr publicznych i usług społecznych. Zwłaszcza w odniesieniu do tego ostatniego elementu idea konsumpcji inwestycyjnej wydaje się szczególnie istotna
– także biorąc pod uwagę polskie doświadczenia i realia.

Bardzo prosimy o potwierdzenie uczestnictwa: wandaw@kozminski.edu.pl, tel: 22 519 21 91.

Serdecznie zapraszamy!

Warsztaty z technologii kosmicznych (Szkolenie z techniki antenowej) organizowane we współpracy z Polish Space Proffessionals Association (PSPA) 29.02.2020więcej

Zapraszamy serdecznie na bezpłatne warsztaty z technologii kosmicznych organizowane we współpracy z Polish Space Proffessionals Association (PSPA).


Warsztaty odbędą się w sobotę 29 lutego o godz. 10.30, w sali D/309 w siedzibie ALK.


Szczegółowe informacje oraz zapisy

Archiwum