Wydarzenia Otwarte
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej w dyscyplinie prawo mgr. Filipa Śmigielskiego 08.02.2019więcej

Rektor oraz Senat Akademii Leona Koźmińskiego uprzejmie zapraszają na publiczną obronę rozprawy doktorskiej w dyscyplinie prawo mgr. Filipa Śmigielskiego. Obrona odbędzie się w dniu 8 lutego 2019 r. o godz. 11:00 w sali nr D-202 (sala Senatu, I piętro w budynku D), ul. Jagiellońska 57, Warszawa.

Temat rozprawy doktorskiej:

Przesłanki odpowiedzialności deliktowej za błędy w sztuce lekarskiej

Promotor:

dr hab. Przemysław Drapała                                      Akademia Leona Koźmińskiego

Recenzenci:

dr hab. Zbigniew Banaszczyk                                    Uniwersytet Warszawski

dr hab. Konrad Zacharzewski                                    Uniwersytet Mikołaja Kopernika

Więcej informacji

Akademia Leona Koźmińskiego jest partnerem okręgowej Olimpiady Geograficznej 09.02.2019więcej

Zawody II stopnia (okręgowe) XLV Olimpiady Geograficznej, której partnerem jest Akademia Leona Koźmińskiego, odbędą się w VIII LO im. Władysława IV w Warszawie. Część pisemna 9, a część ustna 10 lutego 2019 r.  

Więcej informacji o Olimpiadzie.

Otwarte spotkanie SKN Lex Medicinae pt. "Tajemnica lekarska vs. obowiązek denuncjacji" 13.02.2019więcej

Szkolne Koło Naukowe Lex Medicinae zaprasza na otwarte spotkanie, którego gościem będzie Pan Doktor Dariusz Hajdukiewicz.

W trakcie dyskusji poruszane będą aktualne tematy związane ze zmianami w prawie medycznym, w szczególności kwestie tajemnicy lekarskiej.

13 luty 2019 r., godz. 17:00, sala B/5

Seminarium naukowe w ramach Forum Prawa Podatkowego "Działania uszczelniające system VAT z perspektywy europejskiej i polskiej" 14.02.2019więcej

Zakład Prawa Finansowego i Podatkowego zaprasza na seminarium naukowe w ramach Forum Prawa Podatkowego pt. Działania uszczelniające system VAT z perspektywy europejskiej i polskiej.

Gościem forum będzie Pan dr Marek Bełdzikowski, radca prawny oraz doradca podatkowy specjalizujący się w podatkach VAT, były pracownik Stałego Przedstawicielstwa RP przy UE, urzędnik Krajowej Administracji Skarbowej w Ministerstwie Finansów.

14 lutego 2019 r., godz. 17:30, sala A/26

Prosimy o potwierdzenie udziału: rpasternak@alk.edu.pl

Warszawski Efekt Toastmaster 16.02.2019więcej

Zapraszamy do zapoznania się z wydarzeniem, które odbędzie się na terenie uczelni w dniach 16-17 lutego. Toastmasters jest największą na świecie organizacją non-profit pożytku edukacyjnego. Kluby Toastmasters są w większej ilości krajów niż restauracje McDonald. W Toastmasters ludzie uczą się wzajemnie umiejętności występów publicznych, komunikacji, ewaluacji, mentoringu, prowadzenia spotkań i wielu innych. Organizacja co roku organizuje konkurs w którym wyłania Mistrza Świata wystąpień publicznych.

Warszawski Efekt Toastmasters to ogólnopolska konferencja Toastmasters. W jej trakcie odbędą się mistrzostwa Polski wystąpień humorystycznych oraz improwizacji scenicznej. Część edukacyjna została podzielona na 3 bloki:

  • Obywatel do obywatela, czyli o komunikacji międzyludzkiej,
  • 200 procent normy, czyli jak lepiej zarządzać projektami,
  • Kogel-mogel, czyli wszystko to, co nie zmieściło się w dwóch pierwszych blokach.

Wystąpienia będą zarówno po polsku jak i po angielsku. Więcej szczegółów można zobaczyć na stronie Efektu albo na fanpage’u.

https://efekt.tm.pl/

https://www.facebook.com/efekttm/

Warsztaty "Jak i po co pisze się artykuły naukowe" 18.02.2019więcej

Katedra Prawa Karnego i Koło Naukowe Prawa Karnego „Crimen et Poena” zapraszają na warsztaty Jak i po co pisze się artykuły naukowe

Jeżeli jesteś zainteresowany prawem karnym i chciałbyś dowiedzieć się, jak pisze się artykuły, a nawet podjąć próbę przygotowania takiego artykułu, zapraszamy na pierwsze z cyklu warsztatów dotyczących tej tematyki. 

Warsztaty poprowadzi dr Michał Hudzik. 

18 luty 2019 r., godz. 15:45, sala A/26

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego Prawa Karnego i projekcja filmu "Skazani na Shawshank" 18.02.2019więcej

Katedra Prawa Karnego zaprasza na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego Prawa Karnego i pokaz filmu Skazani na Shawshank (The Shawshank Redemption), w reż. Frank Darabont.

Po projekcji odbędzie się dyskusja z udziałem: sędziego Sądu Okręgowego w Warszawie w stanie spoczynku Tomasza Całkiewicza, sędziego Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia w Warszawie Adama Grzejszczaka, por. Anny Penkin - kierownika działu terapeutycznego Aresztu Śledczego w Warszawie-Służewcu, por. Mateusza Niemca - psychologa z Aresztu Śledczego w Warszawie-Służewcu.

18 lutego 2019 r., godz. 16:00, Aula Leona Koźmińskiego

Seminarium naukowe pt. "The problem of bagatelle crimes and the insignificance principle: a case analysis in the development and circulations of ideas in criminal law" 19.02.2019więcej

Katedra Prawa Karnego Akademii Leona Koźmińskiego zaprasza na seminarium naukowe pt. The problem of bagatelle crimes and the insignificance principle: a case analysis in the development and circulations of ideas in criminal law.

Prelegentem spotkania będzie Alexander Rodrigues de Castro - Professor for Criminal Law and Legal History, Unicesumar (Brazil).

19 luty 2019 r., godz. 10:15, sala A/26

VII edycja konferencji Quo Vadis Szkolenia 22.02.2019więcej

Akademia została partnerem strategicznym VII Konferencji QUO VADIS SZKOLENIA, która odbędzie się 22 lutego w Auli II. 

Konferencja jest podsumowaniem VII Edycji Ogólnopolskiego Badania Benchmarków Efektywności i Jakości Polityk Szkoleniowych (Badanie Benchmarków TDI) w polskich organizacjach.

Konferencja Quo Vadis Szkolenia na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń traktujących o szkoleniach i rozwoju organizacji. Dla uczestników, stanowi wartość dodaną, ponieważ nie tylko dostarcza wiedzę. Przede wszystkim przedstawia argumenty świadczące o wpływie działań rozwojowych (bądź ich braku) na firmy i pracowników organizacji. Po raz siódmy będziemy koncentrować się na efektywności działań rozwojowych.

Jeżeli jesteś ciekaw, w którą stronę zmierza polityka szkoleniowa w Polsce, jakich trendów należy się spodziewać w najbliższej przyszłości i jak na to wszystko zapatruje się szerokie gremium praktyków biznesu, weź udział w konferencji.

Jak co roku, oprócz omówienia wyników badania TDI, czekają na nas ciekawe prelekcje oraz przestrzeń wymiany doświadczeń. W agendzie wydarzenia między innymi aktywny warsztat metodą Action Learning.

Udział w konferencji jest bezpłatny dla Studentów i Absolwentów Akademii Leona Koźmińskiego

Szczegółowy program i rejestracja:

JA JAKO LIDER. O PRZYWÓDZTWIE, NADAWANIU SENSU I ZARZĄDZANIU SWOJĄ ENERGIĄ 26.02.2019więcej

Zapraszamy na spotkanie inspiracyjne i networkingowe dla Absolwentów i Przyjaciół Akademii Leona Koźmińskiego w ramach cyklu "Zarządzanie energią własną menedżera i jego zespołu". Gościem Nikolaya Kirova będzie MAREK RYBIEC – Prezes zarządu iWealth Management a wcześniej prezes TFI Skarbiec.

Marek nie tylko w unikalny sposób zarządza firmami i buduje relacje z pracownikami partnerami biznesowymi, ale jest też twórcą funduszu Venture Philantrophy. „Organizuję i wspieram akcje charytatywne, bo wierzę, że dobro powraca i że tak należy robić!”. W 2018 roku jako 4-ty Polak w historii przebiegł cykl ultra maratonów „4 Deserts”. To jednak nie był jego jedyny cel - wyzwanie było podwójne. Marek Rybiec swoje biegi połączył z działaniami charytatywnymi, zbierając fundusze na zakup wyposażenia medycznego dla Poradni Leczenia Bólu Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa.

Pokażemy, jaka jest rola i odpowiedzialność lidera w obecnych firmach. Będziemy mówić o przywództwie, budowaniu relacji i zarządzaniu energią zespołu, jak i o tym, jak nadawać sens swojemu życiu.

Spotkanie jest dla absolwentów i przyjaciół Akademii Leona Koźmińskiego. Jeśli wasz znajomy jest zainteresowany tematem, zabierzcie go ze sobą.

Warunek: REJESTRACJA przez formularz rejestracyjny każdej osoby.

Więcej o spotkaniu:  

Termin: 26 luty 2019 (wtorek) godzina 18.00.
Miejsce: Aula LK, ul. Jagiellońska 59, Akademia Leona Koźmińskiego.
Koszt uczestnictwa: 50 PLN
Program:
18:00 Networking
18:30 Nikolay Kirov, Marek Rybiec

 

Zebrane środki zasilą fundusz stypendialny Fundacji Koźmińskich przeznaczony dla najzdolniejszych studentów ALK. W imieniu stypendystów dziękujemy za dotychczasowe zaangażowanie i otwartość. 

Kontakt z organizatorem:
Biuro Karier i Współpracy z Absolwentami
tel: 22 519 22 74
kariera@kozminski.edu.pl

NIKOLAY KIROV

Praktyk z doświadczeniem dydaktycznym i zapleczem naukowym.

Od 1996 r. trener, doradca, mówca inspiracyjny i wykładowca w zakresie:

  • Negocjacji, Budowania Relacji i Kreowania Wartości Dodanej w Biznesie
  • Przywództwa, strategii i wdrażania zmian organizacyjnych
  • Zarządzania sobą, zespołem oraz zarządzania własną energią

Od 22 lat ponad 70 000 osób brało udział w jego wykładach, szkoleniach i sesjach strategicznych podczas realizacji Programów rozwojowych dla korporacji i przedsiębiorców, studiów podyplomowych,  programów Master of Business Administration

Specjalizuje się w projektowaniu programów talentowych i rozwojowych dla menedżerów  - pod indywidulane potrzeby organizacji.

Twórca „Akademii Negocjacji, Budowania relacji i Kreowania Wartości w Biznesie” oraz studiów podyplomowych „Strategiczne Zarządzanie Sprzedażą i Zespołem Sprzedaży”   -  kirov.pl  Współtwórca programu  „Life & Business Energy Management”LifeEnergy.pl

Na swoich kursach pokazuje: jak umiejętności negocjowania i budowania relacji w biznesie przekładają się bezpośrednio na korzyści finansowe i obustronne zadowolenie partnerów; jak podpisywać korzystniejsze długoterminowo kontrakty. Jak zarządzać sobą i podejmować decyzję, aby być przywódcą w czasach szybkich zmian.

Partner i członek zarządu „Kirov Strategic Negotiators” Sp. z o.o., Członek Rady Naukowej Fundacji „Pasja do Edukacji i Rozwoju”, Członek Zarządu Fundacji BARGEWORK, członek Kapituły Nagrody PNSA - Polish National Sales Awards oraz członek Rady Programowej „Personel i Zarządzanie”. Dyrektor Koźmiński MBA - obszar Przywództwo i Negocjacje - Akademia Leona Koźmińskiego, wcześniej wieloletni Dyrektor ds. Strategii i Rozwoju, Kozminski Executive Business School.

MAREK RYBIEC

Lider z pasją do etycznych zachowań w biznesie i działań charytatywnych.

Marek Rybiec z rynkiem kapitałowym jest związany od 1996 r. Był m.in. wiceprezesem DI Xelion, a także prezesem Skarbiec TFI.
W 2013 r. jako szef Skarbiec Holding wprowadził spółkę na giełdę.
Od grudnia 2017 r. rozwija firmę iWealth Management, której jest prezesem.
W 2018 roku, jako 4-ty Polak w historii, ukończył cykl ultra maratonów 4 Deserts.

W unikalny sposób potrafi łączyć pracę zawodową w branży finansowej z pracą charytatywną.
Twórca funduszu Venture Philantrophy: „Organizuję i wspieram akcje charytatywne, bo wierzę, że dobro powraca i że tak należy robić!”.

 

Seminarium pt. "Górnictwo kosmiczne - perspektywa polskiego i międzynarodowego przemysłu kosmicznego" 28.02.2019więcej

Zapraszamy na kolejne seminarium Centrum Studiów Kosmicznych: "Górnictwo kosmiczne - perspektywa polskiego i międzynarodowego przemysłu kosmicznego".

Wydarzenie odbędzie się 28 lutego 2019 roku, w godz. 17.30 - 19.30, w Sali Senatu (D/202), w siedzibie ALK.

Szczegółowe informacje i rejestracja znajdują się tutaj.

Archiwum