dla studentów
wydarzenia zamkniete
wydarzenia po angielsku

Wydarzenia Otwarte
Seminarium naukowe pt. "Defense in criminal trials under the US law" 09.01.2019więcej

Wykład poprowadzi prof. Michael J. Rocque, Nova Southeastern University, Floryda.

Na seminarium, które odbędzie się 09 stycznia 2019 r., godz. 12:15, sala A/26, zaprasza Katedra Prawa Karnego Akademii Leona Koźmińskiego.

Spotkanie dotyczące wyjazdu na wymianę w ramach programu Erasmus+ 15.01.2019więcej

Biuro Współpracy z Zagranicą zaprasza wszystkich studentów, zainteresowanych udziałem w programie Erasmus+ na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 15 stycznia, na dużej przerwie: 11.45 – 12.15, w Sali Senatu – D 202.

Podczas spotkania będzie można otrzymać informację na temat procedury aplikowania i realizacji wymiany zagranicznej.

Przypominamy, że tylko raz w roku, w lutym, odbywa się rekrutacja na wymianę na studia, na cały przyszły rok akademicki. Zainteresowani studenci są proszeni o składanie aplikacji on-line, poprzez system ikozminski.edu.pl. Tegoroczny termin składania aplikacji to 01.02.2019 – 01.03.2019.

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu informacyjnym!
Kiedy? 15.01.2019
Gdzie? Sala Senatu – D 202
O której? 11.45 – 12.15

Centrum Studiów Kosmicznych ALK zaprasza na otwarte seminarium nt. "Polski sektor kosmiczny a cyberbezpieczeństwo" 17.01.2019więcej

Seminarium odbędzie się 17 stycznia o godz. 17.30 w Auli II.

MBA Open Day, spotkanie dla kandydatów na studia MBA. 19.01.2019więcej

Szukasz nowych możliwości rozwoju?
Chcesz otworzyć się na nowe perspektywy zawodowe?
Planujesz rozpocząć studia MBA?

Studia MBA to wspaniała intelektualna przygoda ale także wyzwanie. Warto przed dokonaniem wyboru programu dołączyć do spotkania z naszymi wykładowcami, doradcami edukacyjnymi i absolwentami. Będzie to doskonały czas aby zobaczyć jak uczymy, porozmawiać o studiach i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Zapraszamy na MBA OPEN DAY, który odbędzie się 19 stycznia 2019 roku o godz. 10:00 w ALK w Auli Leona Koźmińskiego.

Więcej informacji.

Bezpłatne spotkanie dla kandydatów na studia podyplomowe Data Science i Big Data w zarządzaniu połączone z merytorycznym warsztatem. Przyjdź i zobacz jak uczymy. 19.01.2019więcej

Jesteś menedżerem?

Interesuje Cię spojrzenie na całość zagadnień związanych z Big Data i Data Science?

Chcesz zdobyć praktyczne kompetencje w zakresie specyfiki dużych danych, integracji i gromadzenia danych z różnych źródeł oraz  architektury rozwiązań klasy Big Data?

Zapisz się na bezpłatne spotkanie dla kandydatów na studia Data Science i Big Data w zarządzaniu połączone z merytorycznym warsztatem. Przyjdź i zobacz jak uczymy.

Kiedy? 19 stycznia 2019 r., godz. 13.00

Gdzie? Akademia Leona Koźmińskiego

Adres? Warszawa, ul. Jagiellońska 59, sala D/200

Plan spotkania

13:00-13:15 Wprowadzenie: Czym jest Data Science i Big Data?

13:15-14:15 - Praktyczny przykład przejścia od surowych danych do interaktywnego raportu.

Przy pomocy Power BI zostanie zaprezentowane przejście od pobrania zgromadzonych danych oraz ich transformacji poprzez prosty model uczenia maszynowego, modelowania raportowego – w taki sposób, aby jako efekt końcowy uzyskać interaktywny dashboard przeznaczony dla użytkowników końcowych.

14:15-14:30 Sesja informacyjna

Wykład Pawła Świebody pt. "Unia Europejska przed wyborami do Parlamentu Europejskiego". 21.01.2019więcej

Katedra Prawa Międzynarodowego i Prawa UE w Kolegium Prawa Akademii Leona Koźmińskiego zaprasza na  wykład Pawła Świebody Unia Europejska przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Paweł Świeboda jest wicedyrektorem Europejskiego Ośrodka Strategii Politycznej, który jest wewnętrznym ośrodkiem analitycznym w Komisji Europejskiej – sporządza analizy strategiczne, zapewnia doradztwo oraz wspiera Przewodniczącego Komisji, Jean-Claud’a Junckera.

21 stycznia 2019 r., początek o godz. 17.00, Sala Senatu, Akademia Leona Koźmińskiego

Program:

Powitanie i wprowadzenie:  prof. Jan Barcz, kierownik Katedry

Wykład : dyrektor Paweł Świeboda

Dyskusja

Prosimy o potwierdzenie udziału: annapudlo@kozminski.edu.pl

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej w dyscyplinie prawo mgr. Rafała Pasternaka 24.01.2019więcej

Rektor oraz Senat Akademii Leona Koźmińskiego uprzejmie zapraszają na publiczną obronę rozprawy doktorskiej w dyscyplinie prawo mgr. Rafała Pasternaka.

Obrona odbędzie się w dniu 24 stycznia 2019 r. o godz. 13:15 w sali nr  D-202 (sala Senatu, I piętro w budynku D), ul. Jagiellońska 57, Warszawa.

Temat rozprawy doktorskiej: "Szacowanie podstawy opodatkowania jako jedna z metod ustalenia jej wielkości"

Więcej informacji

Seminarium naukowe "Reparacje od Niemiec po drugiej wojnie światowej w świetle prawa międzynarodowego" połączone z prezentacją książki prof. Jana Barcza i prof. Jerzego Kranza. 30.01.2019więcej

Katedra Prawa Europejskiego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego,, Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy’ego Brandta Uniwersytetu Wrocławskiego, Katedra Prawa Międzynarodowego i Prawa UE w Kolegium Prawa Akademii Leona Koźmińskiego zapraszają na seminarium naukowe Reparacje od Niemiec po drugiej wojnie światowej w świetle prawa międzynarodowego połączone z prezentacją najnowszej książki autorstwa profesorów Jana Barcza i Jerzego Kranza o tym samym tytule.

30 stycznia 2019 r. (środa), początek o godz. 11:15, Muzeum Sądownictwa Akademii Leona Koźmińskiego

Program:

Powitanie i wprowadzenie: prof. Robert Grzeszczak (UW)

Omówienie głównych tez książki:

prof. Jerzy Kranz (ALK)

prof. Jan Barcz (ALK)

Komentarz:

prof. Krzysztof  Ruchniewicz (UWr.)

prof. Witold Góralski (UW)

Dyskusja

Podsumowanie i zamknięcie: prof. Anna Zawidzka-Łojek (UW)

Prosimy o potwierdzenie udziału: wp.lewandowski@uw.edu.pl

Uczestnicy konferencji otrzymają bezpłatnie  egzemplarz książki.