Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
N
26
29
30
31
3
5
7
10
11
12
13
14
15
17
19
20
21
22
23
24
26
28
29
30
1
2
3
4
5
dla studentów
dla absolwentów
otwarte
wydarzenia zamkniete
wydarzenia po angielsku
„A co Ty wiesz o narkotykach?”– wykład ONLINE studentów działających w Studenckiej Poradni Prawnej. 01.06.2020więcej

Zapraszamy na wykład online w ramach warsztatów online prowadzonych dla licealistów przez członków Studenckiej Poradni Prawnej.

„A co Ty wiesz o narkotykach?” – Malwina Owczarek, Magdalena Podgrudna (sekcja karna Studenckiej Poradni Prawnej ALK)
Jaka odpowiedzialność karna grozi za przestępstwa narkotykowe? Analiza przestępstw związanych z narkotykami, np. za rozpowszechnianie i posiadanie substancji zabronionych, na podstawie Kodeksu karnego oraz Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Wykład odbędzie się 1.06.2020 o godz. 11:00.

Link do spotkania

Aby wziąć udział w wykładach online, wystarczy dostęp do komputera lub urządzenia mobilnego oraz aplikacji Microsoft Teams, a także konta mailowego w domenie Microsoft, które można bezpłatnie założyć na stronie: www.office.com, a jego okres ważności to 6 miesięcy. W większości przypadków nie będzie nawet konieczności instalacji aplikacji. Osoby, które korzystają z przeglądarek Google Chrome i Edge, nie muszą jej instalować – dołączają do spotkania przez przeglądarkę. Ci z Was, którzy korzystają z przeglądarki Firefox albo używają komputerów Apple’a, powinni zainstalować sobie aplikację Teams. Najłatwiej pobrać ją TUTAJ. Instalacja jest niekłopotliwa i niedługa.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Alicją Tomasiewicz: atomasiewicz@kozminski.edu.pl,
tel. 22 519 21 70.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgra Marcina Chomiuka 02.06.2020więcej

Zgodnie z § 7 ust. 3 rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 19 stycznia 2018 r. w sprawie szczegółowego trybu i warunków przeprowadzania czynności w przewodach doktorskich, postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu profesora (Dz. U. z 2018 r. poz. 261) oraz zgodnie z art. 179 ust. 1 ustawy z dnia 3 lipca 2018r. Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. z 2018r. poz. 1669) Rada Naukowa Dyscypliny Nauki Prawne Akademii Leona Koźmińskiego uprzejmie zaprasza na publiczną obronę rozprawy doktorskiej w dyscyplinie nauki prawne mgra Marcina Chomiuka.

Obrona odbędzie się w dniu 2 czerwca 2020 r. o godz. 16:30 przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.

Temat rozprawy doktorskiej:

„Charakter prawny i skutki oświadczenia patronackiego”

Promotor:

prof. ALK dr hab. Przemysław Drapała z Akademii Leona Koźmińskiego

Recenzenci:

 • prof. dr hab. Piotr Machnikowski z Uniwersytetu we Wrocławiu
 • prof. UJ dr hab. Krzysztof Oplustil z Uniwersytetu Jagiellońskiego


Dostęp na zdalną publiczną obronę rozprawy doktorskiej przy użyciu aplikacji MS Teams tutaj.

Streszczenie pracy oraz recenzje zamieszczone są w Biuletynie Informacji Publicznej Akademii Leona Koźmińskiego.

Rozprawa doktorska znajduje się do wglądu w bibliotece Akademii Leona Koźmińskiego.

Przewodniczący Rady Naukowej

Dyscypliny Nauki Prawne

Prof. dr hab. Wojciech Góralczyk

Kozminski University Online Open Day for studies conducted in English 04.06.2020więcej

We would like to invite you to participate in the Kozminski University Open Day in English, which will be livestreamed on June 4th, 2020 at 11:00 AM and 5:00 PM CET on our Facebook page.

To join the webinar like our page and log in at the designated date and time.

You will have the unique opportunity to get all the necessary infomration to start your studies on the following programs:

Bachelor Programs:
Management
Management and Artificial Intelligence
Financial Management

Master Programs:
Management 
Finance and Accounting
Big Data Science
Compliance & Crime Prevention in Business
Applied Global Economics

During the Open Day, you will have the chance to meet representatives of our staff who will be talking about our programs, admission requirements, the facilities and student life at Kozminski University.

We can't wait to see you on this year's second Online Open Day!

Big Data in Political Campaigns and Policy Evaluations - online webinar with Olha Zadorozhna, Ph.D. 04.06.2020więcej

We would like to invite you to an online lecture by Olha Zadorozhna, Ph.D. as part of the "#STAYATHOME and join our online courses" action: "Big Data in Political Campaigns and Policy Evaluations". The lecture will be conducted in English.

"In recent years the big data has started to be widely used in political campaigns and politics. On one hand, it is used to mobilize voters, engage them, and even predict their votes. On the other hand – it is used to help elected politicians to do their job much more effectively through policy evaluations. How does one make political predictions using the big data? What data can be used in policy evaluations? What are the threats associated with the big data usage in political campaigning? These and many other questions will be addressed during our webinar." - invites Olha Zadorozhna, Ph.D. representing our Master in Big Data Science program.


Date: 11.06
Time: 5:00 PM (CET)
Platform: Microsoft Teams


To join the online lecture, you just have to click the link below at the given time and follow the instructions.
LINK TO THE LECTURE: bit.ly/Big_Data_Campaigns

Kozminski Business Hub Ekosystem Pozytywnego Wpływu zaprasza na galę online: „Pozytywny biznes w Polsce. Pasja, innowacje odpowiedzialność”. 04.06.2020więcej

Gala odbędzie się w czwartek, 4.06.2020 w godzinach 9.30-17.30 na platformie ClickMeeting.

Streaming online dostępny będzie na profilu na Facebooku Kozminski Business Hub.

Już wiemy, że nie będzie powrotu do normalności, bo zazwyczaj powroty się nie udają, a i ta dawna normalność staje się coraz bardziej niemożliwa do podtrzymywania. Dlatego wielu z nas czuje, że żyjemy w czasach przełomu i jednocześnie wielkiej niepewności. Nie wiemy, jak będzie wyglądał świat, gospodarka i społeczeństwo za kilka miesięcy czy lat. Jesteśmy jednak przekonani, że w obliczu nadchodzących zmian powinniśmy zadbać o cztery filary w biznesie: pozytywny wpływ, pasja, innowacje i odpowiedzialność. O tych podstawach biznesu chcemy rozmawiać podczas konferencji.

Zaprosiliśmy wielu przedstawicieli przedsiębiorstw pozytywnego wpływu – przedstawiamy ich w nowej edycji Raportu SPW2020, a najlepszym, wybranym przez Panel Pozytywnych Postaci wręczymy wyróżnienia. To przecież idealiści i marzyciele zwykle dają początek zmianom. Takich idealistów dążących do pozytywnej zmiany oblicza gospodarki, z wielką pasją, jest już na tyle dużo, że powstaje realny potencjał pozytywnej zmiany.

Wiemy też, że potrzebna jest radykalna zmiana w sposobie działalności największych przedsiębiorstw. Niektóre z nich zaprosiliśmy wraz z Centrum UNEP/GRID Warszawa do udziału w pierwszej edycji innowacyjnego projektu Climate Leadership powered by UN Environment, by wspólnie wypracować zmiany na poziomie produktów i procesów, niezbędne w warunkach kryzysu klimatycznego. O innowacjach biznesu na rzecz klimatu będziemy dyskutować w niezmiernie profesjonalnym gronie, w przeddzień Światowego Dnia Środowiska.

A na koniec tej szczególnej konferencji ogłosimy wyniki XIV edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2020, uznanego zestawienia przedsiębiorstw podejmujących najważniejsze wyzwania społeczne i środowiskowe w systematyczny sposób. Trudny czas pozwala nam na uświadomienie sobie znaczenia budowania odporności organizacyjnej, a tym jest właśnie zrównoważone zarządzanie, którego poziom zaawansowania badamy w największych firmach w Polsce. Od lat i z pasją.

„Pozytywny biznes w Polsce. Pasja, innowacje i odpowiedzialność”

9.30-11.00

 • Prezentacja Raportu „Startupy Pozytywnego Wpływu. Radykalna innowacja społeczna 2020”
 • Partnerzy: BNP Paribas Bank Polska, Orange Polska i Samsung Electronics Polska.


11.00-12.00

 • Wręczenie wyróżnień dla laureatów w dwóch kategoriach: SCALEUP POZYTYWNEGO WPŁYWU, i STARTUP POZYTYWNEGO WPŁYWU
 • Prezentacje laureatów
 • Partner: BGK – wspieramy rozwój firm


13.00-15.00

 • Climate Leadership – prezentacja rezultatów projektu
 • Organizator: Centrum UNEP/GRID-Warszawa
 • Dyskusja z udziałem firm i zaproszonych gości
 • Partnerzy: Havas PR Warsaw, Netguru, Rzeczpospolita


15.00-17.30

 • Wystąpienia Partnerów i zaproszonych gości
 • XIV edycja Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2020 – ogłoszenie wyników
 • Partnerzy: Forum Odpowiedzialnego Biznesu, przegląd odpowiedzi Deloitte Polska, partner technologiczny – Smart CSR – Concret Consulting, partner medialny – Dziennik Gazeta Prawna
ONLINE MBA OPEN DAY, spotkanie dla kandydatów na studia MBA, połączone z zajęciami merytorycznymi, jakie odbywają się na studiach. 06.06.2020więcej
My Image

Szukasz nowych możliwości rozwoju?
Chcesz otworzyć się na nowe perspektywy zawodowe?
Planujesz rozpocząć studia MBA?
 
W programie zajęcia „Co łączy przywództwo z innowacjami”, które poprowadzi dr Andrzej Kuśmierz, oraz sesja informacyjna.

Kiedy: sobota, 6 czerwca, godz. 10.00-13.00.

Aby wziąć udział w spotkaniu, należy zapisać się wypełniając formularz.

Zapraszamy na stronę wydarzenia.

„Ochrona dzieci przed przestępstwami na tle seksualnym”– wykład ONLINE studentów działających w Studenckiej Poradni Prawnej. 08.06.2020więcej

Zapraszamy na wykład online w ramach warsztatów online prowadzonych dla licealistów przez członków Studenckiej Poradni Prawnej.

„Ochrona dzieci przed przestępstwami na tle seksualnym” (Natalia Skórkowska, Dominika Orłowska)

Ofiarami jakich przestępstw są dzieci? Jaka kara grozi za czyny pedofilskie? Omówienie czynów zabronionych, których ofiarami padają dzieci, oraz środków ochrony takich pokrzywdzonych na tle przepisów prawa karnego materialnego i procesowego. Nawiązanie do filmu „Zabawa w chowanego” braci Sekielskich.

Wykład odbędzie się 8.06.2020 o godz. 11:00.

Link do spotkania

Aby wziąć udział w wykładach online, wystarczy dostęp do komputera lub urządzenia mobilnego oraz aplikacji Microsoft Teams, a także konta mailowego w domenie Microsoft, które można bezpłatnie założyć na stronie: www.office.com, a jego okres ważności to 6 miesięcy. W większości przypadków nie będzie nawet konieczności instalacji aplikacji. Osoby, które korzystają z przeglądarek Google Chrome i Edge, nie muszą jej instalować – dołączają do spotkania przez przeglądarkę. Ci z Was, którzy korzystają z przeglądarki Firefox albo używają komputerów Apple’a, powinni zainstalować sobie aplikację Teams. Najłatwiej pobrać ją TUTAJ. Instalacja jest niekłopotliwa i niedługa.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Alicją Tomasiewicz: atomasiewicz@kozminski.edu.pl,
tel. 22 519 21 70.

„Prawo do jednojęzyczności w świetle wielojęzycznego prawa Unii Europejskiej” – otwarte seminarium doktorskie. 08.06.2020więcej

Katedra Prawa Międzynarodowego i Prawa UE i Kolegium Prawa Akademii Leona Koźmińskiego zaprasza na otwarte seminarium doktorskie pt. „Prawo do jednojęzyczności w świetle wielojęzycznego prawa Unii Europejskiej”.

Seminarium odbędzie się 8 czerwca br. (poniedziałek), początek o godz. 17.00.

 • Wprowadzenie: Aneta Skorupa-Wulczyńska (doktorantka seminarium prof. Jana Barcza, przygotowuje rozprawę nt. Prawa językowe obywatela Unii Europejskiej)
 • Komentarz: dr  Agnieszka Doczekalska (ALK)
 • Dyskusja

Spotkanie odbędzie się za pośrednictwem platformy Microsoft Teams.

Link do spotkania tutaj.

Zapraszamy do wzięcia udziału w sesji informacyjnej ONLINE nt. studiów Executive MBA prowadzonych w języku angielskim. 09.06.2020więcej
 • Szukasz nowych możliwości rozwoju?
 • Chcesz otworzyć się na nowe perspektywy zawodowe?
 • Planujesz rozpocząć studia MBA?


Zapraszamy na sesję informacyjną ONLINE dotyczącą studiów Executive MBA in English, która zainspiruję Cię do zrobienia kolejnego kroku w rozwoju kariery i osiągnięcia zawodowego sukcesu.


 

 

Podczas naszego spotkana w bezpiecznej, wirtualnej przestrzeni:

 • odpowiemy na Twoje pytania
 • porozmawiamy o wymaganiach rekrutacyjnych
 • wspólnie przyjrzymy się programowi studiów
 • dowiesz się wszystkiego o kluczowych wyróżnikach programu, o tym, co sprawia, że jest tak wyjątkowy
 • poznasz dodatkowe korzyści wynikające z ukończenia studiów w Koźmińskim


Internetową sesję informacyjną poprowadzą:

 • prof. Witold Bielecki, Rektor, Dyrektor programu
 • Sylwia Hałas-Dej, Dyrektor Kozminski Executive Business School
 • prof. Paweł Mielcarz, wykładowca finansów


Po rejestracji otrzymasz informacje praktyczne, które przybliżą Ci program i pozwolą przygotować ewentualne pytania.

Kiedy: wtorek, 09.06.2020, 17:00

Spotkanie będzie prowadzone w j. angielskim i potrwa ok. 1 godziny.

Aby wziąć udział, zarejestruj się poniżej.

 

 

KONTAKT:

Małgorzata Oświata
Menedżer ds. Marketingu i Rozwoju
Akademia Leona Koźmińskiego
tel. +48 22 519 22 48
moswiata@kozminski.edu.pl

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgra Igora Hebdy 09.06.2020więcej

Zgodnie z § 7 ust. 3 rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 19 stycznia 2018 r. w sprawie szczegółowego trybu i warunków przeprowadzania czynności w przewodach doktorskich, postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu profesora (Dz. U. z 2018 r. poz. 261) oraz zgodnie z art. 179 ust. 1 ustawy z dnia 3 lipca 2018r. Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. z 2018r. poz. 1669).

Rada Naukowa Dyscypliny Nauki o Zarządzaniu i Jakości Akademii Leona Koźmińskiego uprzejmie zaprasza na publiczną obronę rozprawy doktorskiej w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości mgra Igora Hebdy.

Obrona odbędzie się w dniu 9 czerwca 2020 r. o godz. 10:00 przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.

Temat rozprawy doktorskiej:

"Konsekwencje nagradzania wyników pracy nauczycieli szkół publicznych"

Promotor:
prof. ALK dr hab. Czesław Szmidt z Akademii Leona Koźmińskiego

Recenzenci:

 • prof. UTP dr hab. Hanna Karaszewska z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy
 • dr hab. Małgorzata Sidor-Rządkowska z Politechniki Warszawskiej

 

Dostęp na zdalną publiczną obronę rozprawy doktorskiej przy użyciu aplikacji MS Teams tutaj.

Streszczenie pracy oraz recenzje zamieszczone są w Biuletynie Informacji Publicznej Akademii Leona Koźmińskiego.

Rozprawa doktorska znajduje się do wglądu w bibliotece Akademii Leona Koźmińskiego.

Przewodniczący Rady Naukowej

Dyscypliny Nauki o Zarządzaniu i Jakości

Prof. dr hab. Krzysztof Obłój

Spotkanie online dla kandydatów na studia podyplomowe Relacje inwestorskie i pozyskiwanie kapitału w przedsięwzięciach innowacyjnych. Od startupu do scaleupu. Temat przewodni to „Pozyskiwanie kapitału i relacje inwestorskie po COVID-19”. 16.06.2020więcej
My Image

Nasze spotkanie to miejsce dla tych z Państwa, którzy pragną rozwijać swój własny biznes, myślą o drugiej rundzie finansowania, mają już inwestora zewnętrznego lub chcą takiego pozyskać. Ponadto zapraszamy wszystkich, którzy interesują się rynkiem kapitałowym i funduszami venture capital.

Wydarzenie odbędzie się 16.06 2020 r. o godz. 17.00.
Szczegóły tutaj.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgra Pawła Ochrymiuka 18.06.2020więcej

Zgodnie z § 7 ust. 3 rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 19 stycznia 2018 r. w sprawie szczegółowego trybu i warunków przeprowadzania czynności w przewodach doktorskich, postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu profesora (Dz. U. z 2018 r. poz. 261) oraz zgodnie z art. 179 ust. 1 ustawy z dnia 3 lipca 2018r. Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. z 2018r. poz. 1669).

Rada Naukowa Dyscypliny Nauki Prawne Akademii Leona Koźmińskiego uprzejmie zaprasza na publiczną obronę rozprawy doktorskiej w dyscyplinie nauki prawne mgra Pawła Ochrymiuka.

Obrona odbędzie się w dniu 18 czerwca 2020 r. o godz. 10:00 przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.

Temat rozprawy doktorskiej:

„Odpowiedzialność przebijająca w spółkach kapitałowych”

Promotor:
prof. dr hab. Józef Okolski z Akademii Leona Koźmińskiego

Promotor pomocniczy:
dr Rafał Żebrowski z Akademii Leona Koźmińskiego

Recenzenci:

 • dr hab. Łukasz Gasiński z Uniwersytetu Warszawskiego
 • prof. UAM dr hab. Tomasz Sójka z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Dostęp na zdalną publiczną obronę rozprawy doktorskiej przy użyciu aplikacji MS Teams tutaj.

Streszczenie pracy oraz recenzje zamieszczone są w Biuletynie Informacji Publicznej Akademii Leona Koźmińskiego.

Rozprawa doktorska znajduje się do wglądu w bibliotece Akademii Leona Koźmińskiego.

Przewodniczący Rady Naukowej

Dyscypliny Nauki Prawne

Prof. dr hab. Wojciech Góralczyk

„Marketing (korona)wirusowy, czyli marketing internetowy w czasie pandemii i po”: spotkanie online dla kandydatów na studia podyplomowe z Zarządzania marketingowego połączone z zajęciami merytorycznymi. 25.06.2020więcej
 1. Jak obecna trudna sytuacja wpływa na komunikację firm i marek z klientami?
 2. Które podejścia są skuteczne? Jak zmieniają się zachowania klientów?
 3. Jak powinien wyglądać marketing internetowy w czasie pandemii?
 4. Jak pandemia wpływa na kampanie i rynek reklamy?

Odpowiedzi na te i inne pytania poznasz na spotkaniu w wirtualnej, bezpiecznej przestrzeni z wykładowcą Podstaw e-marketingu i Social media marketingu na studiach podyplomowych Zarządzanie Marketingowe panią Dagmarą Platą-Alf!

Spotkanie odbędzie się 25 czerwca o godz. 17:00.

Szczegóły tutaj.

Archiwum