Warsztaty online "Zdaj angielski na 100% z Koźmińskim" dla maturzystów

Studenci niebieskie tło

ZDAJ ANGIELSKI NA 100% Z KOŹMIŃSKIM

Cykl 10 zajęć, które pozwolą doskonale przygotować się do egzaminu maturalnego z języka angielskiego. Spotkania dla maturzystów online poprowadzi native speaker Jonathan C, Sidor. Terminy warsztatów kolejnej edycji zostaną podane w lutym 2023 roku.

Tematyka zajęć

Terminy warsztatów kolejnej edycji zostaną podane w lutym 2023 roku.

ZAJĘCIA NR 1

LET'S HAVE FUN! - 03.02.2022, godz. 15:00

Nauczysz się, jak opisywać samych siebie. Zgromadzisz słownictwo związane z własnymi pasjami i hobby. Zapoznasz się również z idiomami, za pomocą których wyrazisz pozytywne emocje. ZAPISZ SIĘ!

 

ZAJĘCIA NR 2

YOUR DREAM VACATION - 10.02.2022, godz. 15:00

Podczas tej lekcji nauczysz się rozmawiać na tematy związane z podróżami. Dowiesz się, jak opowiadać o wydarzeniach z przeszłości, korzystając z czasu Past Simple. Poznasz różnice między British a American English. ZAPISZ SIĘ!

 

ZAJĘCIA NR 3

I LOVE GADGETS – 17.02.2022, godz. 15:00

Przedyskutujemy role i oblicza otaczającej nas technologii. Omówiona zostanie gramatyka związana z trendami za pomocą czasu Present Continuous. Zaprezentowane zostanie słownictwo dotyczące technologii i współczesnego slangu. ZAPISZ SIĘ!

 

ZAJĘCIA NR 4

MMM, DELICIOUS FOODS – 24.02.2022, godz. 15:00

W trakcie tego spotkania powtórzymy słownictwo związane z jedzeniem. Nauczysz się opisywać swoje ulubione potrawy i napoje. Wzbogacisz swoje słownictwo o przymiotniki pozytywne i negatywne, a także idiomy związane z jedzeniem. ZAPISZ SIĘ!

 

ZAJĘCIA NR 5

WHAT'S YOUR FAVORITE MOVIE? – 03.03.2022, godz. 15:00

Po tej lekcji bez problemu opiszesz swój ulubiony film, program telewizyjny, a także piosenki i książki. Porozmawiamy o popularnych cytatach z filmów. Omówimy także gramatykę związaną z zastosowaniem porównań.

ZAPISZ SIĘ!

Zdaj angielski na 100 z Koźmińskim_warsztaty dla maturzystów

 

ZAJĘCIA NR 6

RUN! JUMP! PLAY! SPORTS! – 17.03.2022, godz. 15:00

Uczniowie nauczą się opisywać różne aktywności fizyczne. Omówione zostaną czasowniki opisujące czynności oraz słownictwo związane z poszczególnymi rodzajami sportów. Przedstawione zostaną wyrażenia dotyczące ryzyka i niebezpieczeństwa. ZAPISZ SIĘ!

 

ZAJĘCIA NR 7 I WISH....FUTURE DREAMS AND PLANS – 24.03.2022, godz. 15:00

Na tej lekcji zrobimy przegląd czasów przyszłych. Będziesz mieć szansę przedstawić swoje plany na przyszłość, niezależnie od tego, czy dotyczą podjęcia studiów, kariery zawodowej, czy zmian osobistych. Wzmocnisz swoje umiejętności związane ze zgadywaniem i przewidywaniem stosując język angielski. ZAPISZ SIĘ!  

ZAJĘCIA NR 8 FUN FACTS ABOUT THE UNITED STATES – 31.03.2022, godz. 15:00

Nauczysz się omawiać cechy kulturowe i stereotypy. Poruszymy tematy pozytywne i negatywne, ciekawe lub zaskakujące elementy kultury polskiej i amerykańskiej. Poznamy pokrewne i fałszywe pokrewne istniejące między językiem polskim i angielskim. ZAPISZ SIĘ!

​​​​​ZAJĘCIA NR 9 LET'S GO OUTSIDE! THE GREAT OUTDOORS – 07.04.2022, godz. 15:00

Uczniowie nauczą się opisywać otaczający ich świat przyrody poprzez słownictwo związane z takimi tematami jak zwierzęta, środowisko i ekologia. Przedstawione zostaną popularne idiomy o zwierzętach.

ZAPISZ SIĘ!

 

ZAJĘCIA NR 10:

ALL ABOUT FAMILY – 14.04.2022, godz. 15:00 

Uczestnicy zajęć nauczą się rozmawiać o innych ludziach: ich wyglądzie i osobowości. Zaprezentowane zostanie słownictwo na temat miłości oraz idiomy opisujące życie i śmierć.

ZAPISZ SIĘ!  

Studentki w pracowni

Aby wziąć udział w wykładach

Aby wziąć udział w warsztatach online, wystarczy dostęp do komputera lub urządzenia mobilnego oraz aplikacji Microsoft Teams, a także konta mailowego w domenie Microsoft, które można bezpłatnie założyć na stronie: www.office.com, a jego okres ważności to 6 miesięcy. W większości przypadków nie będzie nawet konieczności instalacji aplikacji. Osoby, które korzystają z przeglądarek Google Chrome i Edge, nie muszą jej instalować – dołączają do spotkania przez przeglądarkę.

Ci z Was, którzy korzystają z przeglądarki Firefox albo używają komputerów Apple’a, powinni zainstalować sobie aplikację Teams. Najłatwiej pobrać ją TUTAJ. Instalacja jest niekłopotliwa i niedługa.

Zapisz się na zajęcia z angielskiego. Link do spotkania otrzymasz mailem.

teams logo