modulowa

2021

Drodzy studenci,

serdecznie dziękujemy za udział Targach Pracy i Praktyk, które odbyły się 25 listopada (czwartek) w formie online. Poniżej znajdziecie opisy Pracodawców, którzy spotkali się z Wami na MS Teams.

Jak dobrze przygotować się do targów?

Zapoznanie z profilami wystawców Przed uczestnictwem w targach warto zastanowić się jaki jest Twój cel. Wtedy łatwiej z bogatej oferty wybrać to, co Cię interesuje. Należy również zapoznać się z profilami firm, które wezmą w nich udział. Warto zwrócić uwagę na takie aspekty jak:

 • jak wygląda struktura takiej firmy, czy są tam działy, które mnie interesują
 • jakie kompetencje wymagane są na danym stanowisku
 • jakie języki trzeba znać, jakie umiejętności IT są wymagane, czy firma preferuje doświadczenie i wykształcenie w konkretnym zakresie
 • w jaki sposób można aplikować, jaka jest oferta firmy

Na podstawie takiego rozpoznania można przygotować sobie listę firm, które nas interesują.

Pytania do firmy Wykorzystaj targi do zadawania pytań. To dobra okazja aby porozmawiać z potencjalnym pracodawcą i rozwiać wątpliwości dotyczące oferty pracy lub samej firmy. Trzeba być przygotowanym pod względem informacji, które chcemy uzyskać od pracodawcy. W dobrym tonie nie jest pytanie o zarobki w firmie lub domaganie się przedstawienia konkretnej propozycji pracy. O co więc można zapytać?

 • Jak wygląda proces rekrutacyjny do firmy?
 • Jaka panuje w firmie kultura organizacyjna?
 • Jakie są perspektywy rozwoju w interesującym nas dziale?
 • Jak przebiega dany program, na który chcemy aplikować?

Przedstawienie swoich umiejętności Konieczne jest wcześniejsze przygotowanie ok. jednominutowej autoprezentacji, w której wskażemy swoje kluczowe kompetencje i doświadczenia. Odbywałeś już praktykę w podobnym dziale – czego się tam nauczyłeś? Działałeś w organizacji studenckiej – co Ci to dało? Jaką wiedzę wyniosłeś ze studiów? Co potrafisz? Jeżeli nie masz doświadczenia zawodowego zainteresuj się stażami i praktykami.

Walka z obiekcjami Zastanów się jakie są Twoje słabe punkty w odniesieniu do interesującej Cię firmy lub stanowiska. Co może zaniepokoić pracodawcę? Spójrz na siebie jego oczami. Postaraj się na to przygotować i wskazać w jaki sposób pracujesz nad swoimi słabszymi obszarami albo jak możesz przekuć je w atut.

Zamknięcie Zapytaj jaki powinieneś wykonać następny krok lub w jaki sposób możesz aplikować, czy umówić się na spotkanie. Poproś o kontakt w celu wysłania swojego CV. Pamiętaj, że ma to być kropka nad „i” po rozmowie, a nie sam jej cel. Podziękuj za poświęcony czas.  

Follow-up To chyba najważniejszy etap. Jeżeli umówiłeś się, że wykonasz jakieś działanie – nie zapomnij go wykonać. Przypomnij się po ok. 1-2 tygodniach z pytaniem czy Twoja aplikacja dotarła. Jeżeli nie rozmawiałeś z osobą decyzyjną w jakimś obszarze możesz poprosić o skontaktowanie z właściwą osobą. Ale pamiętaj – nie bądź nachalny!  

Pamiętaj, że uśmiech i pozytywne nastawienie to połowa sukcesu. Najważniejsze co powinieneś zapamiętać z tego tekstu, to żeby zawsze podchodzić do pracodawcy przygotowanym i z autentycznym zaangażowaniem. Jak ognia unikaj arogancji i postawy roszczeniowej oraz nadmiernego naciskania firmy. Jeżeli wdrożysz nasze wskazówki, targi na pewno okażą się dla Ciebie owocnym czasem!

 

Tegoroczni Pracodawcy:
Accenture

Accenture jest globalną firmą, świadczącą profesjonalne usługi w obszarach: Strategy & Consulting, Interactive, Technology i Operations przy wykorzystaniu zaawansowanych technologii i inteligentnych operacji. Zatrudniamy 624 000 pracowników wywiązujących się z obietnicy w zakresie technologii i ludzkiej pomysłowości. Accenture wykorzystuje potencjał zmian do tworzenia wartości i wspólnego sukcesu dla klientów, partnerów i społeczności w ponad 120 krajach. W Polsce biura Accenture mieszczą się w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu oraz Katowicach. Pracuje w nich ponad 8 600 pracowników.

 • Oferujemy płatne praktyki i staże dla studentów, w różnych wymiarach godzinowych (zazwyczaj minimum 24 lub 30 godzin tygodniowo), z możliwością zatrudnienia w Accenture po ich ukończeniu. Praktyki są ogłaszane przez cały rok, w miarę pojawiania się potrzeb biznesowych.
 • Zapraszamy do kontaktu studentów kierunków: Zarządzanie, Finanse i rachunkowość, Ekonomia, Administracja, Prawo
 • Czy firma jest zainteresowana podjęciem współpracy z osobami bez znajomości języka polskiego? TAK
 • Jakie języki obce są przydatne w pracy w firmie Accenture Operations? angielski, francuski, niemiecki, rosyjski, hiszpański, włoski, holenderski, duński, szwedzki, norweski, fiński, ukraiński, turecki, arabski, czeski, słowacki, rumuński, hebrajski, portugalski, bośniacki, chorwacki, serbski, litewski, macedoński
 • Oferty:

Junior Cash Collector with German

Digital Advertising Technical Specialist with English

accenture
VISTRA

Vistra oferuje szerokie spektrum usług od obsługi kadr i płac oraz księgowości, poprzez sprzedaż spółek typu shelf, po administrowanie funduszami, usługi powiernicze i fuzje.

Firma zatrudnia ekspertów w biurach w Europie, Ameryce Północnej, Środkowej i Południowej, Australii i Oceanii, na Bliskim Wschodzie i w Azji, co sprawia, że plasujemy się w światowej czołówce firm z branży.

Oferujemy:

 • Płatne praktyki dla studentów i absolwentów
 • Zapraszamy do kontaktu studentów kierunków: Zarządzanie, Finanse i rachunkowość, Ekonomia, Aministracja, Prawo
 • Czy firma jest zainteresowana podjęciem współpracy z osobami bez znajomości języka polskiego? Nie
 • Jakie języki obce są przydatne w pracy w Vistra? / Angielski – głównie, Niemiecki
 • Oferty:

Accounting Assistant

Junior Fund And Portfolio Accountant

vistra
Goldman Sachs

Goldman Sachs Group, Inc. jest wiodącą globalną firmą specjalizującą się w bankowości inwestycyjnej, instrumentach finansowych i zarządzaniu inwestycjami, która oferuje szeroki zakres usług finansowych dla obszernej i zróżnicowanej bazy klientów, obejmującej korporacje, instytucje finansowe, instytucje rządowe, a także klientów indywidualnych. Goldman Sachs został założony w 1869 roku, ma swoją siedzibę w Nowym Jorku oraz biura we wszystkich głównych centrach finansowych na całym świecie.

Polska stanowi ważny rynek dla rozwoju działalności Goldman Sachs w Europie. Pierwsze biuro firmy w tym kraju zostało otwarte w 2010 roku w Warszawie, a trzy lata później zostali zatrudnieni pierwsi pracownicy w dziale Technologii. Obecnie firma zatrudnia już 700 osób i z racji lokalnego talentu nieustannie rekrutuje do działów Operacji i Technologii.

Oferujemy:

 • Summer Analyst Programme, New Analyst Programme, and Off-Cycle Internship for both students and graduates, od 3 do 12 miesiecy.
 • Zapraszamy do kontaktu studentów kierunków: Zarządzanie, Finanse i rachunkowość, Ekonomia
 • Czy firma jest zainteresowana podjęciem współpracy z osobami bez znajomości języka polskiego? TAK
 • Jakie języki obce są przydatne w pracy w firmie Goldman Sachs: Angielski
 • Oferty:

Summer Analyst Programme

New Analyst Programme

Work Placement Programme

Off-Cycle Internships

 

goldman
Cisco

Jesteśmy Cisco, w którym każda osoba jest wyjątkowa, ale wykorzystujemy nasze talenty do pracy zespołowej i wprowadzamy zmiany, które napędzają inkluzywną przyszłość dla wszystkich.

Korzystamy z technologii cyfrowej i pomagamy naszym klientom wdrażać zmiany w ich cyfrowych firmach. Niektórzy mogą myśleć, że jesteśmy „starzy” (36 lat) i zajmujemy się tylko sprzętem, ale jesteśmy również firmą programistyczną. I firma softwerowa. Wynaleźliśmy nawet intuicyjną sieć, która dostosowuje się, przewiduje, uczy się i chroni. Żadna inna firma nie może robić tego, co my – nie możesz nas zamknąć w pudełku!

Ale „Cyfrowa transformacja” to puste hasło bez kultury, która pozwala na innowacyjność, kreatywność, a nawet porażkę (jeśli się z tego uczysz).

Na co dzień skupiamy się na dawaniu i braniu. Dajemy z siebie wszystko, dajemy odpocząć naszemu ego i dajemy siebie (ponieważ oddawanie jest wbudowane w nasze DNA). Bierzemy odpowiedzialność, odważne kroki i bierzemy do serca różnicę. Ponieważ bez różnorodności myśli i oddania równości dla wszystkich, nie ma postępu.

Więc masz kolorowe włosy? Nie przejmuj się. Tatuaże? Pochwal się swoim wzorem. Lubisz groszki? To super. Jesteś maniakiem popkultury? Wielu z nas też. Pasja do technologii i zmieniania świata? Bądź z nami!

Jesteśmy Cisco. #WeAreCisco

Oferujemy:

 • płatne praktyki trzymiesięczne (lipiec-wrzesień) - idealnie studenci przedostatniego roku studiów
 • Zapraszamy do kontaktu studentów kierunków: Zarządzanie, Finanse i rachunkowość, Ekonomia
 • Czy firma jest zainteresowana podjęciem współpracy z osobami bez znajomości języka polskiego? Tak (znajomość języka angielskiego jest obowiązkowa)
 • Jakie języki obce są przydatne w pracy w Cisco? angielski, francuski, niemiecki, rosyjski, hiszpański, włoski
 • Oferty

Finance Rotational Program – LIFT (Full Time) – Krakow, Poland

cisco
AkzoNobel

Jesteśmy jednym z liderów w branży chemicznej, produkujemy farby oraz specjalistyczne powłoki. Nasz globalny zarząd ma siedzibę w Niderlandach, a firma jest obecna w 150 krajach. W portfolio posiadamy między innymi takie marki, jak Dulux, Hammerite, Interpon, Sikkens, które cieszą się zaufaniem milionów konsumentów na całym świecie.

Nasze produkty można spotkać w różnych miejscach i na różnych przedmiotach, takich jak smartfony, komputery, puszki napojów, samoloty pasażerskie, statki transatlantyckie, czy też na licznych budynkach – m.in. operze La Scala, stadionach – Maracana i Stadion Narodowy - oraz wielu inwestycjach infrastrukturalnych w różnych krajach.

Oferujemy:

 • płatny- 6 miesięczny program stażowy
 • Zapraszamy do kontaktu studentów kierunków: Zarządzanie, Finanse i rachunkowość, Ekonomia, Aministracja
 • Czy firma jest zainteresowana podjęciem współpracy z osobami bez znajomości języka polskiego? Tak
 • Oferty

R2R Expert with French

AkzoNobel
ING Tech Poland

PRACUJ Z NAMI

Wejdź do świata ING Tech Poland. Dołącz do zespołu ekspertów i wytyczaj z nami kierunki rozwoju dla ING na całym świecie! W ING Tech Poland na pierwszym miejscu stawiamy wiedzę i relacje z ludźmi, z którymi pracujemy. W naszej firmie zachęcamy do wymiany wiedzy, inspirowania się wzajemnie i bycia o krok do przodu – zarówno w życiu, jak i biznesie. Technologia oraz wieloletnie doświadczenie pozwalają nam budować kompleksowe usługi oraz optymalizować istniejące procesy, dzięki czemu możemy przeprowadzać ING przez cyfrową transformację. W JAKICH OBSZARACH MOŻESZ SIĘ U NAS ROZWIJAĆ? Naszym znakiem firmowym jest technologia i doświadczenie. W zakres naszych usług IT wchodzą: bezpieczeństwo IT, hosting, usługi zdalne oraz aplikacyjne. Wejdź na pokład ING Tech Poland i specjalizuj się w najlepszych technologiach: Microsoft Azure, Google Loud Platform, Java, .Net, Python, Linux, Kubernetes, Ansible, Gitlab, Angular, Tomcat, Kafka, Spark, Nessus, ElasticSearch, VMware i wieloma innymi. Pracując z nami:

 • poszerzasz swoją wiedzę, dzięki współpracy ze specjalistami i ekspertami,
 • podnosisz swoje kwalifikacje, dzięki możliwości zdobywania certyfikatów wiodących technologii informatycznych,
 • masz możliwość udziału w szkoleniach Tech Academy, gdzie wewnętrzni trenerzy dzielą się swoją wiedzą z zakresu rozwiązań dostarczanych naszym klientom,
 • masz szansę pracy nad międzynarodowymi projektami,
 • przekonasz się, co to znaczy zgrany zespół i świetna atmosfera.

JAK PRACUJEMY Stawiamy na zaufanie! Podstawą naszej organizacji są nieduże jednostki zwane squadami, którym pozostawiamy dużą swobodę działania, aby pobudzać ich motywację oraz kreatywność. Squady mają jasną wizję swojego produktu, samodzielnie pokonują pojawiające się wyzwania i wspólnie wypracowują najbardziej elastyczne i efektywne rozwiązania. Działamy zgodnie z podejściem Agile, dzięki czemu elastycznie dostosowujemy się do zmieniających się oczekiwań naszych partnerów biznesowych.

- Interesują nas studenci kierunków takich jak: Finanse i Rachunkowość, Ekonomia, Prawo oraz Informatyka. - Nie oferujemy praktyk, tylko staże. - Jesteśmy otwarci na zatrudnienie osób bez znajomości języka polskiego. W naszej firmie głównie komunikujemy się w języku angielskim, więc znajomość tego języka jest niezbędna do podjęcia pracy w naszej firmie. - Aktualne oferty pracy dostępne pod linkiem: https://ingtechpoland.com/praca/oferty W ofercie mamy dostępne staże oraz oferty dla osób z małym doświadczeniem lub bez żadnego doświadczenia. Obecnie promowane:

AML Junior Specialist Model Developer - Operational Risk - Intern CRM Intern Junior Specialist in Model Development Area Junior Investigator in Transaction Monitoring

ing