Studencka Poradnia Prawna

poradnia prawna

Studencka Poradnia Prawna

Bolączką polskiego systemu edukacji jest nadmierne dogmatyczne podejście do zagadnień, a także nauczanie rzeczy, które stały się przeżytkiem już dawno temu. Rozwijając Studencką Poradnię Prawną, opowiadamy się za zupełnie innym podejściem.

Działalność w Poradni prowadzona jest pro bono. Pomoc prawną mogą uzyskać tu osoby gorzej sytuowane, których nie stać na skorzystanie z usług kancelarii. Nauka polega na metodzie studium przypadku. Student poszukuje rozwiązań na konkretne problemy prawne. Działalność Poradni opiera się na sporządzaniu opinii prawnych i pism procesowych. Stanowi to właściwe przygotowanie do wykonywania profesji prawniczych. Student ma okazję poznać specyfikę pracy z klientem. Kolegium Prawa ALK organizuje dla członków Poradni specjalistyczne szkolenie psychologiczne, na którym przekazywane są podstawowe umiejętności pracy z klientem, w tym z tzw. trudnym klientem.

O tym, jak skorzystać z naszej pomocy, można dowiedzieć się, klikając na dole strony link: WIĘCEJ INFORMACJI DLA KLIENTÓW.

 

Studencka Poradnia Prawna ALK to poradnia numer 1 według Rankingu Wydziałów Prawa „Rzeczypospolitej” 2023.

Opiekunem Poradni jest dr Mateusz Woiński z Katedry Prawa Karnego.

W ramach Studenckiej Poradni Prawnej funkcjonują następujące sekcje:

  • prawa karnego
  • prawa administracyjnego
  • prawa rodzinnego i opiekuńczego
  • prawa pracy i ubezpieczeń społecznych
  • prawa cywilnego
  • prawa gospodarczego i konsumenckiego

Kontakt: