WiFi 

Dział IT (A/115):

Dział Technicznej Obsługi Dydaktyki (A/18)

W niniejszym dziale znajda Państwo informacje na temat podłączania telefonów komórkowych do sieci WiFi dostępnej na terenie Akademii Leona Koźmińskiego. W chwili obecnej dostępna jest oficjalna instrukcja konfiguracji połączenia z siecią WiFi za pomocą telefonów komórkowych z systemem operacyjnym Symbian (np. większość "komórek" firmy Nokia) oraz systemem operacyjnym Windows Mobile (np. wiele telefonów firmy HTC).

W przyszłości planujemy również udostępnienie dokładnych instrukcji konfiguracji dla innych systemów operacyjnych. Niestety podłączanie telefonów komórkowych do zabezpieczonych metodami korporacyjnymi sieci WiFi jest skomplikowanym i czasochłonnym procesem. Z tego też powodu z wielką radością przyjmiemy wszelkie wskazówki, które mogą pomóc nam w stworzeniu instrukcji dla innych systemów operacyjnych. Tego typu informacje mogą Państwo przesyłać na adres e-mail: it@kozminski.edu.pl 

 

INSTRUKCJE KONFIGURACJI TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH (PDF):

 1. SYMBIAN (touchscreen) - w przypadku problemów z siecią eduroam lub ALK-STUDENCI, prosimy o korzystanie z sieci ALK-OPEN
 2. SYMBIAN - w przypadku problemów z siecią eduroam lub ALK-STUDENCI, prosimy o korzystanie z sieci ALK-OPEN
 3. WINDOWS MOBILE
 4. ANDROID
 5. BADA

 

CERTYFIKATY DO POBRANIA:

 1. ALK (.crt)
 2. WiFi ALK (.crt)
 3. ALK (.cer)
 4. WiFi ALK (.cer)

 

 

Jeśli chcieliby Państwo samodzielnie spróbować skonfigurować swój telefon komórkowy z systemem operacyjnym innym niż dotychczas oficjalnie wspierany - uprzejmie przypominamy, że ogólne wymagania niezbędne do połączenia się z siecią WiFi na terenie ALK, to:

 • Login (sieć eduroam): numer_albumu@kozminski.edu.pl
 • Login (sieć ALK-STUDENCI): numer_albumu
 • Hasło: Państwa hasło do usług informatycznych w ALK
 • Typ szyfrowania i autentykacji: WPA2-Enterprise AES + PEAP (EAP-MSCHAP v2)
 • Zaawansowane właściwości połączenia: Wyłączenie weryfikacji certyfikatu serwera
 • Właściwości protokołu internetowego (TCP/IPv4): Adres IP i adres serwera DNS uzyskiwany automatycznie

 

 

*Ze względu na bardzo duże zróżnicowanie telefonów komórkowych Dział Obsługi Klienta i Wdrażania Innowacyjnych Rozwiązań ALK NIE KONFIGURUJE i NIE POMAGA w indywidualnej konfiguracji telefonu. Wszelkie dostępne informacje związane z konfigurowaniem telefonów komórkowych do działania z siecią WiFi dostępną w Akademii Leona Koźmińskiego będziemy publikować na tej stronie.