Oprogramowanie 

Dział IT (A/115):

Dział Technicznej Obsługi Dydaktyki (A/18)

STATISTICA 

Od 29 września 2008 roku zgodnie z umową pomiędzy Akademia Leona Koźmińskiego i StatSoft z programu Statistica mogą skorzystać wszyscy studenci ALK po wypełnieniu on-line Karty Rejestracyjnej Użytkownika. Każda instalacja programu na komputerze musi być uwzględniona w ilości podanej na Karcie Rejestracyjnej. Instrukcję ułatwiającą proces instalacji znajdą Państwo tutaj.

Dostęp do oprogramowania Statistica można uzyskać na dwa sposoby: 

 1. Pobierając oprogramowanie za pośrednictwem Panelu Działu IT używając do logowania tych samych danych, które służą do logowania do Wirtualnej Uczelni. Po zalogowaniu należy wskazać zakładkę Klucze aplikacji i wybrać opcję Pobierz klucze. Z listy, która się pokaże wybrać odpowiednią wersję językową programu Statistica i wybrać opcję Szczegóły i klucze znajdującą się na prawo od nazwy programu. Następnie wybrać opcję Pobierz następny klucz i pobrać oprogramowanie wybierając wersję językową.
 2. Odbierając oprogramowanie osobiście w Dziale Obsługi Klienta i Wdrażania Innowacyjnych Rozwiązań (pok. A115). W tym celu należy przynieść czystą płytę DVD lub pendrive o pojemności co najmniej 4GB.

 

Prosimy również pamiętać o wypełnieniu Karty Rejestracyjnej Użytkownika (on-line).


!!!UWAGA!!!
W formularzu rejestracyjnym, który pokazuje się podczas instalacji programu w polu na adres email należy podać uczelniany adres
(nr_albumu@kozminski.edu.pl).

 

Firma Statsoft  co roku na przełomie września i października udostępnia nowe kody przedłużające ważność programu Statistica. Kody te, jak i kody do najnowszej wersji programu mogą Państwo uzyskać po zalogowaniu się pod adresem:

https://www2.kozminski.edu.pl/it/panel/

Kody przedłużające program Statistica mogą zostać użyte tylko do końca października. Po tym okresie konieczna będzie reinstalacja oprogramowania przy użyciu nowych kluczy.

 

W roku akademickim 2016/2017 studentom Akademii Leona Koźmińskiego został udostępniony darmowy dodatek "Zestaw do Analiz Marketingowych i Rynkowych". Jest to program ułatwiający i przyspieszający proces opracowania wyników badań, ze szczególnym uwzględnieniem badań ankietowych. Dodatek można zainstalować i wypróbować do końca bieżącego roku 2016. Instrukcję instalacji można znaleźć tutaj.

 

Ksiażki w bibliotece:

 • Statistica 8 – bliżej Ciebie (4 szt)
 • Statistica – Przewodnik (10 szt)
 • Zastosowania statystyki i data mining w badaniach naukowych (4 szt)
 • Praktyczna analiza danych dla przemysłu farmaceutycznego (2 szt)
 • Medycyna i analiza danych (3 szt)
 • Zastosowania statystyki i data mining w badaniach naukowych (3 szt)
 • Analiza danych w programie STATISTICA - przegląd (3 szt)
 • Skoring w zarządzaniu ryzykiem (3 szt)
 • STATYSTYKA (wydanie drugie, poprawione, 1 szt)
 • Praktyczna Analiza Danych w marketingu i badaniach rynku (4 szt)
 • Ekonometria i prognozowanie zjawisk ekonomicznych w przykładach i zadaniach (1 szt)

 

Przydatne linki:

Internetowy Podręcznik Statystyki
Strona dystrybutora