W semestrze zimowym terminy płatności
- za pierwszy semestr jednorazowo nie później niż w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy
w sprawie odpłatności za studia
- za drugi i kolejne semestry zimowe do 15 września
W semestrze letnim terminy płatności
- jednorazowo za semestry letnie do 5 lutego
Podane wyżej terminy oznaczają dzień wpływu środków na konto ALK.
W przypadku kiedy student dokona wpłaty jednorazowej, ale po terminie określonym w Regulaminie opłat, wpłata ta jest traktowana jako ratalna i jej wysokość powinna być uzupełniona, do wysokości opłaty ratalnej.
Nie. Termin płatności ostatniej raty za semestr letni przypada na 5 czerwca, a termin płatności pierwszej raty za kolejny semestr zimowy przypada na 15 września.
W takiej sytuacji należy złożyć w dziekanacie podanie, w którym można zaproponować np. termin spłaty lub harmonogram ratalnych spłat zaległej kwoty. Podanie zostanie przekazane do rozpatrzenia Prorektorowi ds. Dydaktycznych.
W semestrze, w którym student zamierza zmienić kierunek, rodzaj lub formę studiów wnosi opłaty wg następującego schematu:
- do końca m-ca, w którym otrzymał decyzję o zmianie, obowiązują go opłaty przewidziane dla kierunku, rodzaju lub formy studiów, z którego zrezygnował;
- w kolejnych miesiącach student wnosi opłaty właściwe dla zmienionego kierunku, rodzaju lub formy studiów.
Tak, jest taka możliwość. W tym celu należy złożyć za pośrednictwem dziekanatu stosowne podanie do Rektora, najlepiej przed rozpoczęciem kolejnego semestru studiów. W decyzji zostaną określone warunki takiej zmiany.
Studentowi, który realizuje jednocześnie więcej niż jeden kierunek studiów wyższych w ALK, przysługuje ulga na drugi i kolejny kierunku studiów w wysokości 50% semestralnej opłaty za ten kierunek – do czasu zakończenia ostatniego semestru studiów na pierwszym kierunku.
Nie, jeśli program studiów nie uległ zmianie Jeżeli przerwa w studiach była długa i program studiów uległ zmianie, przedmiot może zostać wyznaczony do ponownego zaliczenia ze względu na zmianę np. formy zaliczenia lub ilości godzin przypadających na jego realizację.
Ulga za drugi kierunek nie przysługuje w przypadku powtarzania semestru lub roku na pierwszym lub kolejnym kierunku studiów lub urlopu od zajęć na jednym z tych kierunków.
Za realizowanie na tym samym kierunku studiów drugiej i kolejnej specjalności w ALK, opłata semestralna wynosi 25% semestralnej opłaty określonej dla danego kierunku studiów i obowiązuje we wszystkich semestrach, w których realizowana jest jednocześnie pierwsza i kolejna specjalność, nie dłużej jednak niż przez cztery semestry.
Małżeństwu, rodzeństwu, dzieciom i rodzicom jednocześnie studiującym w ALK przysługuje ulga rodzinna w wysokości 10% opłaty semestralnej za pierwszy kierunek studiów dla osoby, która jako druga rozpoczęła studia w ALK. W przypadku powtarzania semestru lub roku ulga nie przysługuje. W przypadku rozpoczęcia studiów przez dwie osoby równocześnie ulga dotyczy tylko jednej osoby.
Podania o przyznanie ulgi należy składać do Rektora za pośrednictwem dziekanatu w terminie do:
Absolwentom, którzy ukończyli w ALK studia I stopnia, II stopnia, jednolite studia magisterskie lub podyplomowe, przysługuje ulga 15%. Ulga ta dotyczy studentów rozpoczynających studia od roku akademickiego 2013/2014 i w latach następnych. Studentów, którzy rozpoczęli studia w roku 2012/2013 lub w latach wcześniejszych dotyczy ulga 10%.
Wyniki zaliczeń i egzaminów ogłaszane są w Wirtualnej Uczelni najpóźniej w terminie 14 dni od daty zaliczenia lub egzaminu, W przypadku sesji egzaminacyjnej poprawkowej termin ogłoszenia wyników wynosi 7 dni.
Ponieważ na uczelni obowiązuje rozliczenie roczne, podanie o powtarzanie przedmiotu należy złożyć po zakończeniu letniej sesji poprawkowej, nie później jednak niż do 30 września danego roku akademickiego. Podanie składa się przez portal podań elektronicznych na Wirtualnej Uczelni. Proszę wybrać „podania elektroniczne”, a następnie opcję „ podanie o powtarzanie przedmiotu”.
Proszę skorzystać z linku https://wu.kozminski.edu.pl/WU/Logowanie2.aspx
Do obowiązków studenta należy m. in. uczestniczenie w zajęciach dydaktycznych i organizacyjnych. W przypadku konfliktu terminu zajęć z bieżącym planem zajęć, student powinien wystąpić z podaniem o przyznanie Indywidualnej Organizacji Studiów (IOS). Polega ona na ustalaniu indywidualnych terminów wywiązywania się z obowiązków studenckich wynikających z programu studiów.
Tak, realizacja różnic programowych jest obowiązkowa. Dotyczy to studentów wznawiających studia, wyjeżdzających na wymianę studencką, powracających na uczelnię po urlopie od zajęć i zmieniających uczelnię.
Kartę należy pobrać w przypadku, gdy przedmiot nie może być przydzielony do planu zajęć w Wirtualnej Uczelni. Pobiera się ją z dziekanatu, przedkłada wykładowcy, który wpisuje ocenę uzyskana przez studenta.
Jeżeli przedmiot jest przydzielony do planu zajęć w Wirtualnej Uczelni, to nie ma takiej potrzeby.
Należy wystąpić za pośrednictwem dziekanatu z podaniem do Rektora, o możliwość przystąpienia do zaliczenia lub egzaminu poprawkowego wcześniej niż we wrześniu lub po powrocie z wymiany studenckiej.
Jeżeli student nie może złożyć podania lub innych dokumentów osobiście, może przesłać ich skan pocztą e mail. Warunkiem złożenia podania tą drogą jest odręczny podpis studenta. Wyjątek stanowią podania o powtarzanie przedmiotów oraz usprawiedliwienie nieobecności, które należy składać portal podań elektronicznych w Wirtualnej Uczelni.
Po zalogowaniu się w Wirtualnej Uczelni, proszę wejść w zakładkę „podania/decyzje”. Widnieją tam wszystkie decyzje dotyczące złożonych przez Państwa podań.
Student zobowiązany jest bezzwłocznie powiadomić Uczelnię o zmianie nazwiska, adresu zameldowania, adresu do korespondencji oraz numeru telefonu kontaktowego. Jeśli chodzi o zmianę nazwiska i zmianę adresu zameldowania, prosimy o dostarczenie do dziekanatu oryginałów dokumentów potwierdzających zmianę danych.
Proszę złożyć wniosek o wydanie duplikatu legitymacji w dziekanacie i uiścić na swoje indywidualne konto opłatę z tego tytułu w wysokości 25,50zł. Po przygotowaniu duplikatu o możliwości odbioru, zostaną Państwo poinformowani poprzez SMS-a na numer kontaktowy podany w ankiecie osobowej .
Niezgodności dotyczące:
- spraw finansowych można wyjaśnić w dziekanacie lub w Dziale Księgowości;
- uzyskanych ocen należy wyjaśnić u wykładowcy prowadzącego przedmiot;
- planu zajęć lub danych osobowych należy wyjaśnić w dziekanacie.
W uzasadnionych przypadkach student może otrzymać urlop od zajęć w Uczelni, w szczególności ze względu na:
- długotrwałą chorobę;
- ważne okoliczności losowe;
- odbywanie studiów zagranicznych;
- urlop macierzyński.
Urlop może być długoterminowy w wymierzę roku akademickiego i krótkoterminowy w wymiarze semestru. Wymiar urlopu ustala Rektor z uwzględnieniem dotychczasowego przebiegu studiów studenta. W okresie urlopu od zajęć w Uczelni student zachowuje prawa studenckie, natomiast nie może brać udziału w zajęciach, ani przystępować do zaliczeń i egzaminów.
Istnieją dwie możliwości:
- pełnomocnictwo może zostać udzielone notarialnie;
- pełnomocnictwo zostaje spisane w Dziekanacie przez pracownika biura w obecności studenta (mocodawcy) i osoby trzeciej (przyszłego pełnomocnika).
Niezbędne będą dowody tożsamości obydwu osób.
Krótkotrwałą nieobecność na zajęciach dydaktycznych należy usprawiedliwić u prowadzącego zajęcia, podając przyczynę nieobecności. Prowadzący zajęcia może określić zakres materiału, który student zobowiązany będzie uzupełnić i formę jego zaliczenia.
Nieobecność na zaliczeniu lub egzaminie należy usprawiedliwić składając podanie wraz z dokumentem potwierdzającym przyczynę nieobecności studenta przez portal podań elektronicznych w Wirtualnej Uczelni w ciągu 7 dni po terminie, w którym odbywało się zaliczenia lub egzamin z przedmiotu. Proszę wybrać „podania elektroniczne”, a następnie opcję „ podanie o usprawiedliwienie nieobecności”.
Proszę skorzystać z linku https://wu.kozminski.edu.pl/WU/Logowanie2.aspx
Wniosek wraz z zaświadczeniem lekarskim należy złożyć najpóźniej w ciągu 14 dni od daty wystawienia zaświadczenia. Na wniosek studenta, z uwagi na jego stan zdrowia, Rektor może wyznaczyć inna formę realizacji przedmiotu wychowanie fizyczne.
Oceny są wpisywane przez wykładowcę prowadzącego przedmiot.
Można to zrobić po zalogowaniu się w Wirtualnej Uczelni, wpisując nazwisko wykładowcy do wyszukiwarki.
Proszę skontaktować się z Koordynatorem Ruchu Studenckiego dr Błażejem Podgórskim – bpodgorski@kozminski.edu.pl lub skorzystać z informacji na stronie internetowej uczelni http://www.kozminski.edu.pl/pl/studenci/organizacje-i-dzialalnosc-studentow/kola-naukowe/
Sylabusy do przedmiotów z bieżącego semestru znajdują się w Wirtualnej Uczelni w zakładce „materiały do zajęć” lub w zakładce „twoje studia” →„plan studiów”. Sylabusy z minionych semestrów można otrzymać w Biurze Organizacji Dydaktyki, pokój A 103.
Studenci są ubezpieczeni podczas odbywania praktyki zawodowej.
Tak, jest taka możliwość. W tym celu należy złożyć stosowne podanie do Rektora, najlepiej przed rozpoczęciem kolejnego semestru studiów. Warunkiem zmiany jest wyrażenie pisemnej zgody przez obydwu promotorów - obecnego i przyszłego oraz uzyskanie pozytywnej decyzji Rektora.
Do podania należy załączyć nowy formularz zgłoszenia tematu pracy dyplomowej podpisanej przez nowego promotora.
Tak, jest taka możliwość. Rektor, za zgoda promotora wyrażana na wniosek studenta, może zezwolić na napisanie pracy dyplomowej w języku innym, niż ten, w którym realizowane są studia.
Tak, pracę należy złożyć w wyznaczonym terminie, nawet w sytuacji, gdy student nie przystąpił jeszcze do zaliczenia wszystkich przedmiotów lub nie uzyskał jeszcze wyników zaliczenia lub egzaminu.
Absolwent powinien zwrócić się z pisemnym wnioskiem do Biura ds. obsługi prac dyplomowych i absolwentów o wystawienie odpisu dyplomu w języku obcym (w j. angielskim, j. francuskim, j. hiszpańskim, j. niemieckim, j. rosyjskim) oraz wnieść opłatę na swoje indywidualne subkonto w wysokości 40zł, a także dostarczyć dodatkowe zdjęcie w formacie 4,5 x 6,5 cm.
Termin oczekiwania na odpis dyplomu - do 30 dni od daty złożenia wniosku.
Oświadczenie o rezygnacji należy złożyć w formie pisemnej (wzór oświadczenia):
- osobiście w dziekanacie;
- wysyłając pocztą tradycyjną;
- wysyłając za pośrednictwem uczelnianego indywidualnego konta poczty elektronicznej, jako skan.