Sesja wyjazdowa w ramach Konsorcjum EMBA

emba konsorcjum mapa

EMBA Consortium for Global Business Innovation

DODATKOWA MOŻLIWOŚĆ REALIZACJI ZAJĘĆ W JEDNEJ Z PRESTIŻOWYCH SZKÓŁ BIZNESOWYCH NA CAŁYM ŚWIECIE

Uczestnicy i Absolwenci programu Executive MBA Akademii Leona Koźmińskiego mają teraz możliwość wzięcia udziału w tygodniu zajęć, organizowanym przez jedną ze szkół biznesu, zrzeszonych w ramach Executive MBA Consortium for Global Business Innovation.

To wyjątkowe doświadczenie daje międzykulturowy kontekst dla już zdobytej wiedzy i pomaga w tworzeniu unikatowej społeczności studentów MBA na całym świecie. Poznając różne rynki, firmy i kultury, spotykając wykładowców i kolegów z różnych krajów, menedżerowie wyższego szczebla mogą poszerzyć doświadczenie i wzbogacić swoją perspektywę.

Więcej o EMBA Consortium

Przystąpienie Akademii Leona Koźmińskiego do Konsorcjum służy przede wszystkim podniesieniu kompetencji menedżerskich uczestników Executive MBA, którzy z podobnymi sobie liderami z innych krajów poznają tajniki międzynarodowego biznesu na najlepszych uczelniach biznesowych na świecie. Nasz udział w tej elitarnej grupie służy również dalszemu umiędzynarodowieniu naszego programu Executive MBA. Ma on już mocną pozycję w rankingu „Financial Times”, w 2020 roku zajął 63. miejsce na świecie, ale mamy ambicję sięgnąć znacznie wyżej. Obecnie uczestnicy programów MBA biorą udział w tygodniowej wymianie z naszym partnerem strategicznym ESCP Business School. Teraz będzie więcej takich możliwości - wyjaśnia prof. Grzegorz Mazurek, Rektor ALK.

prof. Mazurek

Z niecierpliwością czekamy na tę wymianę. Mamy nadzieję powitać w Polsce studentów z innych krajów i jesteśmy pewni, że nasi studenci bardzo skorzystają na wyjeździe do uczelni partnerskich. Zaplanowane grupy są małe (po 3-4 osoby), aby uczestnicy mogli w pełni doświadczyć lokalnego życia akademickiego, naukowego i biznesowego. - mówi Sylwia Hałas-Dej, dyrektor Kozminski Executive Business School. - Dzięki spotkaniom z menedżerami z innych krajów, dyskusjom z naukowcami i praktykami biznesu z całego świata, uczestnicy programu Executive MBA ALK mogą zyskać prawdziwie globalną perspektywę, która będzie niezwykle przydatna, gdy gospodarka zacznie powracać do normalności po zeszłorocznych zawirowaniach.

Sylwia Hałas-Dej

SZCZEGÓŁY ORGANIZACYJNE

  • tydzień zajęć w ramach wymiany jest planowany w tym samym terminie przez wszystkich członków EMBA Consortium;
  • wymiana odbywa się w ramach czesnego wnoszonego na uczelni macierzystej; uczestnicy pokrywają jedynie koszty podróży i zakwaterowania;
  • najbliższa wymiana planowana jest na wrzesień 2021 r.
Marciniuk Agnieszka KEBS
EMBA Consortium Exchange Supervisor
Agnieszka Marciniuk