Sesja wyjazdowa do ESCP Business School

escp

Sesja wyjazdowa do ESCP Business School

Residential Week to tygodniowy pobyt studentów Executive MBA w Berlinie i udział w zajęciach w kampusie ESCP Business School, pierwszej na świecie uczelni biznesowej. Celem wyjazdu jest zaoferowanie uczestnikom międzynarodowego spojrzenia na przedsiębiorczość, strategię i innowacje - czynniki, które tworzą liderów. Podczas wyjazdu wizytujemy dwie niemieckie firmy, szukamy odpowiedzi na pytania co buduje ich przewagę konkurencyjną, staramy się lepiej zrozumieć wyzwania, przed którymi stoją. Uczestnicy Residential Week otrzymują certyfikat ukończenia międzynarodowego programu zarządzania i przedsiębiorczości, sygnowane przez ESCP Business School.

  Podczas pobytu realizujemy następujące zajęcia:

  • International strategy
  • Innovation and entrepreneurship
  • Starts up and corporate cooperation
  • Company visit
  escp

  Ostatnia grupa Executive MBA, która zrealizowała program Residential Week, miała okazję spojrzeć na biznes z perspektywy międzynarodowej. Zajęcia w ramach company visits były niepowtarzalną okazją, by przyjrzeć się różnym rozwiązaniom oraz standardom pracy w przedsiębiorstwach globalnych.

  W planie wyjazdu przewidzieliśmy wizytę w Bridgemaker. Studenci byli zaciekawieni innowacyjnością i odważnym podejściem do biznesu założyciela firmy.

  Bridgemaker to firma, której misją jest pomaganie korporacjom w rewolucjonizowaniu rynków i nieustannym wprowadzaniu innowacji poprzez łączenie ogromnego doświadczenia w branży i cennych aktywów przedsiębiorstw oraz dynamicznej elastyczności i intelektualnej wolności startupów. Inwestując w odważne pomysły, kształtują przyszłość cyfrową tradycyjnych organizacji.

  IC! Berlin to  kolejna firma, którą mieliśmy okazję wizytować. IC! projektuje i produkuje okulary, które są cięte przez laser i wykonane ręcznie w Backfabrik – byłej niemieckiej piekarni przemysłowej w samym sercu Berlina. Wszystko dzieje się pod jednym dachem: od początkowego szkicu do gotowego produktu, IC! Berlin tworzy, sprzedaje i dystrybuuje luksusowe okulary projektantów od 0,5 mm sprężyny ze stali nierdzewnej, octanu Premium i drukowanego poliamidu 3D.

  Poprzednio zwiedzaliśmy zakłady BMW Motorcycles  i Hub: raum oraz APX Axel Springer Porsche, Talentwunder, KORSCH AG.

  Masz pytania?
  Monika Dziwniel