Save the Earth - zrównoważenie ma znaczenie

.

Save the Earth – zrównoważenie ma znaczenie

Zrównoważony rozwój to pojęcie, które dotyczy zaspokojenia potrzeb obecnego pokolenia bez naruszania możliwości przyszłych pokoleń do zaspokajania swoich potrzeb. Oznacza to, że musimy dbać o nasze środowisko, zasoby naturalne. Poprzez udział w konkursie możesz wyrazić swoje pomysły i opinie na temat tego, jak możemy pomagać naszej planecie i społeczeństwu w przyszłości.

Nakręcenie krótkiego filmu lub przygotowanie prezentacji to świetny sposób na wyrażenie swoich pomysłów i pokazanie innym, jak każdy z nas może przyczynić się do ochrony naszej planety. Pamiętaj, że najważniejsze jest przedstawienie własnego punktu widzenia i pomysłu na zrównoważony rozwój. Możesz skupić się na konkretnych dziedzinach, takich jak energia, transport, żywność i gospodarstwa domowe, lub rozważyć globalne wyzwania i sposoby ich rozwiązania.  

Jak wziąć udział w konkursie?

To bardzo proste! Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej. Upewnij się, że wypełnisz wszystkie wymagane pola i dołączysz link do swojego film lub prezentacji.

Ponadto musisz załączyć podpisane zgody, które znajdują się w regulaminie (regulamin zamieszczony jest pod koniec strony).

Masz czas do 30 kwietnia 2024 roku. Powodzenia!

Jury Konkursu

Emiliana Konopka

Specjalistka ds. kultury, nauki i komunikacji w Ambasadzie Islandii w Warszawie. Historyczka sztuki oraz skandynawistka, autorka strony Utulę Thule (www.utulethule.pl) oraz mediów społecznościowych o tej samej nazwie, gdzie pisze o kulturze islandzkiej i sztuce Północy.

Agnieszka Oleksyn – Wajda

Radca prawny, dyrektor Instytutu Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska Uczelni Łazarskiego. Kieruje studiami podyplomowymi m.in Prawo Ochrony Środowiska, Prawo i Zarządzanie w Sektorze Mody na Uczelni Łazarskiego. Autorka publikacji w zakresie zrównoważonego rozwoju w sektorze mody, prelegentka na konferencjach, wykładowczyni.

Ewa Lazarczyk Carlson, PhD

Profesor nadzwyczajny na Wydziale Administracji Biznesowej Uniwersytetu w Reykjaviku. Jest związana z SIF - Sustainability Institute and Forum na Uniwersytecie w Reykjaviku. Jej zainteresowania badawcze obejmują rynki energii, środowisko i inteligentne miasta. Posiada tytuł doktora ekonomii uzyskany w Stockholm School of Economics.

prof. ALK dr hab. Aleksandra Przegalińska

Doktor habilitowana nauk społecznych, profesor ALK w Katedrze Zarządzania w Społeczeństwie Sieciowym, filozofka, badaczka rozwoju nowych technologii, zwłaszcza sztucznej inteligencji, robotów społecznych i technologii ubieralnych.

Absolwentka The New School for Social Research w Nowym Jorku, gdzie uczestniczyła w badaniach dotyczących tożsamości w rzeczywistości wirtualnej, ze szczególnym uwzględnieniem Second Life. Pracowała także przy Polskiej Prezydencji w Radzie UE jako przewodnicząca Grupy Roboczej ds. Audiowizualnych z ramienia Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Visiting Scholar w MIT (2016-2017, 2019). 

Od 2015 roku członek Rady Programowej w Startup Hub Poland. Stypendystka programu „Mobilność Plus” (2016 – 2017), Fundacji Kościuszkowskiej (2014), Fundacji na rzecz Nauki Polskiej (2010) i Wiliama J. Fulbrighta (2007), laureatka nagrody dla wybitnych młodych naukowców Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Współautorka programu specjalności – Management and Artificial  Intelligence in Digital Society (Zarządzanie i sztuczna inteligencja w społeczeństwie cyfrowym) na kierunku Zarządzanie, na studiach pierwszego stopnia, realizowanych w języku angielskim w formie stacjonarnej w ALK. Jesienią 2020 roku rozpoczyna badania w American Institute for Economic Research nad automatyzacją pracy, a następnie dołącza do programu Labour and Worklife na Uniwersytecie Harvarda.

Autorka monografii "Istoty wirtualne. Jak fenomenologia zmieniała sztuczną inteligencję" (UNIVERSITAS, 2016) oraz wielu publikacji naukowych w czasopismach i monografiach, współautorka książki "Collaborative Society" (The MIT Press) www.collaborativesociety.net, wydanej wspólnie z Prof. Dariuszem Jemielniakiem.

Paweł Dudziec

Jest absolwentem studiów inżynierskich, następnie magisterskich na kierunku ochrona środowiska (specjalności kolejno: kształtowanie środowiska; ochrona i użytkowanie ekosystemów leśnych). Ukończył też studia podyplomowe z zakresu administracji publicznej oraz Executive Master of Business Administration. Obecnie pracuje w zespole zajmującym się wykonywaniem ocen oddziaływania na środowisko, a także jest doktorantem na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. W ramach pracy doktorskiej zajmuje się konopiami siewnymi, m.in. jako biosurowcem dla przemysłu rolno-spożywczego, energetycznego i chemicznego.

Martyna Łuszczek

Laureatka konkursu naukowego organizowanego przez Fundację Zaawansowanych Technologi “E(x)plory”. Współtworzyła Aquacollector- urządzenie do zbierania i utylizacji mikroplastików z akwenów wodnych. Jest to również pomysłodawczyni rozwiązania “Visible Gestures” opartego na wykorzystaniu sztucznej inteligencji do komunikacji z osobami głuchoniewidomymi. Mówczyni TED(x) i prelegentka na największych, światowych konferencjach gospodarczych, takich jak EXPO2020 w Dubaju. Wyróżniona w prestiżowym rankingu 25 under 25 Forbes oraz McKinsey. Znalazła się również na liście TOP100 Women in AI fundacji Perspektywy. Jest członkinią Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz zasiada w Radzie Dzieci i Młodzieży przy Ministerstwie Edukacji i Nauki.

Na czym polega konkurs?

„Save the Earth – Zrównoważenie ma znaczenie” to Międzynarodowy Konkurs Kreatywny skierowany do uczniów szkół średnich na terenie Polski i Islandii.  

Co możesz zrobić, żeby chronić planetę? Nakręć krótki film (max. 60 sekund) lub zrób prezentację (min. 5 slajdów) na jeden z dwóch wybranych tematów: 

1 TEMAT: EKO-TECH – technologia, które może zmienić Twój dom/szkołę/miejscowość. 2 TEMAT: MAŁE, A SKUTECZNE – proste pomysły, które zmienią Twoje otoczenie na bardziej ekologiczne.

Możesz działać indywidualnie lub grupowo (maksymalnie 4 osoby).

Co możesz wygrać?

W konkursie możesz wygrać wiele atrakcyjnych nagród m.in. bony do sklepu z elektroniką o wartości:

  • I miejsce - 2000 zł
  • II miejsce - 1500 zł
  • III miejsce - 1000 zł

Wręczenie nagród odbędzie się w czerwcu w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie podczas prezentacji Raportu „Startupy Pozytywnego Wpływu".

Więcej informacji wkrótce!

Organizator

Patron Honorowy

Patroni

Patron medialny

Partner strategiczny

Partner

Partner merytoryczny

Dowiedz się więcej

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu

Jak dotrzeć?

Dojazd na Uczelnię: 

Osoby, które po raz pierwszy będą gościć w naszej uczelni, zachęcamy do spojrzenia na mapkę obok.  ALK mieści się na Pradze , w prawobrzeżnej części Warszawy, pomiędzy mostami: Gdańskim i Grota-Roweckiego, niecały kilometr od Ronda Starzyńskiego. Osoby, które będą poruszały się komunikacją miejską, informujemy, że z Centrum można do nas dojechać tramwajami:  20 i 78 (czas podróży ok. 20-25 minut). Prosimy wysiąść na przystanku PLATERÓWEK, przejść na lewą stronę ulicy i cofnąć się ok. 100 metrów do budynku „ A”.  Osoby zmotoryzowane mogą skorzystać z naszego bezpłatnego parkingu, który mieści się pomiędzy budynkami D i A (zjazdem w dół). Z parkingu można  przejść bezpośrednio do budynku C, w którym znajduje się Aula Główna (parter, budynek C).  Po wejściu do środka  prosimy podążać za strzałkami wskazującymi drogę do Auli.

mapa ALK