Save the Earth - zrównoważenie ma znaczenie

.

Save the Earth – zrównoważenie ma znaczenie

Zrównoważony rozwój to pojęcie, które dotyczy zaspokojenia potrzeb obecnego pokolenia bez naruszania możliwości przyszłych pokoleń do zaspokajania swoich potrzeb. Oznacza to, że musimy dbać o nasze środowisko, zasoby naturalne. Poprzez udział w konkursie możesz wyrazić swoje pomysły i opinie na temat tego, jak możemy pomagać naszej planecie i społeczeństwu w przyszłości.

Nakręcenie krótkiego filmu lub przygotowanie prezentacji to świetny sposób na wyrażenie swoich pomysłów i pokazanie innym, jak każdy z nas może przyczynić się do ochrony naszej planety. Pamiętaj, że najważniejsze jest przedstawienie własnego punktu widzenia i pomysłu na zrównoważony rozwój. Możesz skupić się na konkretnych dziedzinach, takich jak energia, transport, żywność i gospodarstwa domowe, lub rozważyć globalne wyzwania i sposoby ich rozwiązania.  

Jak wziąć udział w konkursie?

To bardzo proste! Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej. Upewnij się, że wypełnisz wszystkie wymagane pola i dołączysz link do swojego film lub prezentacji.

Ponadto musisz załączyć podpisane zgody, które znajdują się w regulaminie (regulamin zamieszczony jest pod koniec strony).

Masz czas do 30 kwietnia 2023 roku. Powodzenia!

Jury Konkursu

prof. ALK dr hab. Bolesław Rok

Dyrektor Centrum Badań Przedsiębiorczości Pozytywnego Wpływu, Katedra Przedsiębiorczości i Etyki w Biznesie, Akademia Leona Koźmińskiego. Inicjator tych studiów podyplomowych.

Od ponad 30 lat związany z biznesem jako promotor odpowiedzialności biznesu, doradca, mentor startupów – nagrodzony przez Cobin Angels jako Business Angel of the Year 2022 za wkład w rozwój impact investing w Polsce. Współautor corocznego Rankingu Odpowiedzialnych Firm i Startupów Pozytywnego Wpływu, redaktor corocznego Raportu Startupy Pozytywnego Wpływu, współzałożyciel Forum Odpowiedzialnego Biznesu (wyróżniony Nagrodą „Odpowiedzialne Pióro”), współtwórca programu Climate Leadership powered by UN Environment – Forbes przyznał mu za ten program nagrodę w kategorii „Odpowiedzialne Zaangażowanie 2022”. Uczestnik wielu polskich i międzynarodowych projektów z zakresu neutralności klimatycznej biznesu, gospodarki obiegu zamkniętego, przygotowywania i wdrażania programów zrównoważonego rozwoju i ESG. Nagrodzony jako Digital Shaper 2022 przez Fundację Digital Poland.

 

dr Anna Czarczyńska

Doktor nauk ekonomicznych, studiowała na Uniwersytecie Warszawskim i Sussex University. Kierownik Akademii Kompetencji Menedżera w Akademii Leona Koźmińskiego. Konsultant i trener biznesu, lider projektów międzynarodowych. Radca ekonomiczny ambasady RP w Helsinkach. Autorka publikacji z dziedziny ekonomii, zarządzania oraz zrównoważonego rozwoju.  

prof. ALK dr hab. Aleksandra Przegalińska

Doktor habilitowana nauk społecznych, profesor ALK w Katedrze Zarządzania w Społeczeństwie Sieciowym, filozofka, badaczka rozwoju nowych technologii, zwłaszcza sztucznej inteligencji, robotów społecznych i technologii ubieralnych.

Absolwentka The New School for Social Research w Nowym Jorku, gdzie uczestniczyła w badaniach dotyczących tożsamości w rzeczywistości wirtualnej, ze szczególnym uwzględnieniem Second Life. Pracowała także przy Polskiej Prezydencji w Radzie UE jako przewodnicząca Grupy Roboczej ds. Audiowizualnych z ramienia Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Visiting Scholar w MIT (2016-2017, 2019). 

Od 2015 roku członek Rady Programowej w Startup Hub Poland. Stypendystka programu „Mobilność Plus” (2016 – 2017), Fundacji Kościuszkowskiej (2014), Fundacji na rzecz Nauki Polskiej (2010) i Wiliama J. Fulbrighta (2007), laureatka nagrody dla wybitnych młodych naukowców Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Współautorka programu specjalności – Management and Artificial  Intelligence in Digital Society (Zarządzanie i sztuczna inteligencja w społeczeństwie cyfrowym) na kierunku Zarządzanie, na studiach pierwszego stopnia, realizowanych w języku angielskim w formie stacjonarnej w ALK. Jesienią 2020 roku rozpoczyna badania w American Institute for Economic Research nad automatyzacją pracy, a następnie dołącza do programu Labour and Worklife na Uniwersytecie Harvarda.

Autorka monografii "Istoty wirtualne. Jak fenomenologia zmieniała sztuczną inteligencję" (UNIVERSITAS, 2016) oraz wielu publikacji naukowych w czasopismach i monografiach, współautorka książki "Collaborative Society" (The MIT Press) www.collaborativesociety.net, wydanej wspólnie z Prof. Dariuszem Jemielniakiem.

Agnieszka Oleksyn – Wajda

Radca prawny, dyrektor Instytutu Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska Uczelni Łazarskiego. Kieruje studiami podyplomowymi m.in Prawo Ochrony Środowiska, Prawo i Zarządzanie w Sektorze Mody na Uczelni Łazarskiego. Autorka publikacji w zakresie zrównoważonego rozwoju w sektorze mody, prelegentka na konferencjach, wykładowczyni.

Emiliana Konopka

Specjalistka ds. kultury, nauki i komunikacji w Ambasadzie Islandii w Warszawie. Historyczka sztuki oraz skandynawistka, autorka strony Utulę Thule (www.utulethule.pl) oraz mediów społecznościowych o tej samej nazwie, gdzie pisze o kulturze islandzkiej i sztuce Północy.

Ewa Łazarczyk - Carlson

Profesor nadzwyczajny na Wydziale Administracji Biznesowej Uniwersytetu w Reykjaviku. Jest związana z SIF - Sustainability Institute and Forum na Uniwersytecie w Reykjaviku. Jej zainteresowania badawcze obejmują rynki energii, środowisko i inteligentne miasta. Posiada tytuł doktora ekonomii uzyskany w Stockholm School of Economics.

Na czym polega konkurs?

„Save the Earth – Zrównoważenie ma znaczenie” to Międzynarodowy Konkurs Kreatywny skierowany do uczniów szkół średnich na terenie Polski i Islandii.  

Co możesz zrobić, żeby chronić planetę? Nakręć krótki film (max. 60 sekund) lub zrób prezentację (min. 5 slajdów) na jeden z dwóch wybranych tematów: 

1 TEMAT: EKO-TECH – technologia, które może zmienić Twój dom/szkołę/miejscowość. 2 TEMAT: MAŁE, A SKUTECZNE – proste pomysły, które zmienią Twoje otoczenie na bardziej ekologiczne.

Możesz działać indywidualnie lub grupowo (maksymalnie 4 osoby).

Wręczenie nagród

Wręczenie nagród odbędzie się 31 maja 2023 roku w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie podczas Międzynarodowej Konferencji „Zrównoważony rozwój, zrównoważony kraj – Islandia”.

Transmisja on-line pozwoli szerokiej publiczności na śledzenie wydarzenia i umożliwi im włączenie się w dyskusję na temat zrównoważonego rozwoju. Więcej informacji wkrótce.

Organizator

Patron Honorowy

Patroni

Partner strategiczny

Partner

Partner merytoryczny

Jak dotrzeć?

Dojazd na Uczelnię: 

Osoby, które po raz pierwszy będą gościć w naszej uczelni, zachęcamy do spojrzenia na mapkę obok.  ALK mieści się na Pradze , w prawobrzeżnej części Warszawy, pomiędzy mostami: Gdańskim i Grota-Roweckiego, niecały kilometr od Ronda Starzyńskiego. Osoby, które będą poruszały się komunikacją miejską, informujemy, że z Centrum można do nas dojechać tramwajami:  20 i 78 (czas podróży ok. 20-25 minut). Prosimy wysiąść na przystanku PLATERÓWEK, przejść na lewą stronę ulicy i cofnąć się ok. 100 metrów do budynku „ A”.  Osoby zmotoryzowane mogą skorzystać z naszego bezpłatnego parkingu, który mieści się pomiędzy budynkami D i A (zjazdem w dół). Z parkingu można  przejść bezpośrednio do budynku C, w którym znajduje się Aula Główna (parter, budynek C).  Po wejściu do środka  prosimy podążać za strzałkami wskazującymi drogę do Auli.

mapa ALK

Dowiedz się więcej

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu