"ZDAJ ANGIELSKI NA 100% Z KOŹMIŃSKIM" - cykl warsztatów dla maturzystów online.

28.01.2022

Matura już wkrótce i trzeba zdać ją perfekcyjnie. Dlatego zapraszamy wszystkich uczniów, którzy przygotowują się do matury z języka angielskiego na cykl 10 zajęć, które pozwolą doskonale przygotować się do egzaminu. Spotkania online poprowadzi native speaker Jonathan C, Sidor. Warsztaty będą się odbywały w każdy czwartek o godzinie 15:00, od 03 lutego do 07 kwietnia 2022.

TEMATY SPOTKAŃ

• Let's have fun! –  03.02.2022, godz. 15:00

Nauczysz się, jak opisywać samych siebie. Zgromadzisz słownictwo związane z własnymi pasjami i hobby. Poznasz idiomy, do wyrażania pozytywnych emocji.

• Your dream vacation – 10.02.2022, godz. 15:00

Podczas tej lekcji nauczysz się rozmawiać na tematy związane z podróżami. Dowiesz się, jak opowiadać o wydarzeniach z przeszłości, korzystając z czasu Past Simple. Poznasz różnice między British a American English.

• I love gadgets – 17.02.2022, godz. 15:00

Przedyskutujemy role i oblicza otaczającej nas technologii. Omówiona zostanie gramatyka związana z trendami za pomocą czasu Present Continuous. Zaprezentowane zostanie także słownictwo dotyczące technologii i współczesnego slangu.

• Mmm, delicious foods – 24.02.2022, godz. 15:00

W trakcie tego spotkania powtórzymy słownictwo związane z jedzeniem. Nauczysz się opisywać swoje ulubione potrawy i napoje. Wzbogacisz swoje słownictwo o przymiotniki pozytywne i negatywne, a także idiomy związane z jedzeniem.

• What's your favorite movie? – 03.03.2022, godz. 15:00

Po tej lekcji bez problemu opiszesz swój ulubiony film, program telewizyjny, a także piosenki i książki. Porozmawiamy o popularnych cytatach z filmów. Omówimy także gramatykę związaną z zastosowaniem porównań.

• All about family – 10.03.2022, godz. 15:00

Uczestnicy zajęć nauczą się rozmawiać o innych ludziach: ich wyglądzie i osobowości. Zaprezentowane zostanie słownictwo na temat miłości oraz idiomy opisujące życie i śmierć.

• Run! Jump! Play! Sports! – 17.03.2022, godz. 15:00

Nauczysz się opisywać różne aktywności fizyczne. Omówione zostaną czasowniki opisujące czynności oraz słownictwo związane z poszczególnymi rodzajami sportów. Przedstawione zostaną wyrażenia dotyczące ryzyka i niebezpieczeństwa.

• I wish....Future dreams and plans – 24.03.2022, godz. 15:00

Na tej lekcji zrobimy przegląd czasów przyszłych. Będziesz mieć szansę przedstawić swoje plany na przyszłość, niezależnie od tego, czy dotyczą podjęcia studiów, kariery zawodowej, czy zmian osobistych. Wzmocnisz swoje umiejętności związane ze zgadywaniem i przewidywaniem stosując język angielski.

• Fun facts about the United States – 31.03.2022, godz. 15:00

Uczniowie nauczą się omawiać cechy kulturowe i stereotypy. Poruszymy tematy pozytywne i negatywne, ciekawe lub zaskakujące elementy kultury polskiej i amerykańskiej. Poznamy pokrewne i fałszywe pokrewne istniejące między językiem polskim i angielskim.

• Let's go outside! The great outdoors – 07.04.2022, godz. 15:00

Uczniowie nauczą się opisywać otaczający ich świat przyrody poprzez słownictwo związane z takimi tematami jak zwierzęta, środowisko i ekologia. Przedstawione zostaną popularne idiomy o zwierzętach.

Aby wziąć udział w warsztatach, należy się zarejestrować ( TUTAJ). Po rejestracji uczestnicy otrzymają mailem link do spotkania na platformie MS Teams.