Zapraszamy naszych studentów do udziału w największych zawodach branżowych w Polsce Skills Poland 2022.

05.10.2022

Akademia Leona Koźmińskiego wraz z Politechniką Lubelską, Politechniką Krakowską, Politechniką Warszawską, Politechniką Łódzką, Uniwersytetem Przyrodniczym z Poznania oraz Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji, podpisały porozumienie ustanawiające Koalicję na rzecz wsparcia rozwoju inicjatywy WorldSkills i organizacji europejskich zawodów EuroSkills 2023 w Polsce.

Trwają zgłoszenia do udziału w drugiej edycji największych zawodów branżowych w Polsce. Zakwalifikowani zawodnicy już 23 listopada w Gdańsku staną do rywalizacji o miano najlepszego młodego specjalisty w kraju. Laureaci uzyskają także możliwość reprezentowania Polski podczas EuroSkills 2023, czyli europejskich igrzysk umiejętności, których Polska pierwszy raz w historii będzie gospodarzem.

Młodzi zawodowcy mogą stanąć do udziału w jednej z 22 konkurencji:

•  Architektura krajobrazu,
  •  Budownictwo cyfrowe/BIM,
  • Chmura obliczeniowa,
  • Cukiernictwo,
  • Cyberbezpieczeństwo,
  • Florystyka,
  • Frezowanie CNC,
  • Fryzjerstwo,
  • Gotowanie,
  • Instalacje sanitarne i grzewcze,
  • Instalacje elektryczne,
  • Integracja robotów przemysłowych,
  • Meblarstwo,
  • Mechanika pojazdów rolniczych i budowlanych,
  • Mechatronika,
  • Obsługa gości hotelowych,
  • Przemysł 4.0,
  • Serwis restauracyjny,
  • Stolarstwo,
  • Spawalnictwo,
  • Technologia mody,
  • Zabiegi kosmetyczne.

WorldSkills to inicjatywa zachęcająca młodych ludzi do podnoszenia swoich umiejętności zawodowych poprzez prestiżowe, międzynarodowe konkursy WorldSkills i EuroSkills. Rywalizuje w nich 30 państw z Europy (EuroSkills) i 85 państw w edycji globalnej (WorldSkills). To największe tego rodzaju zawody na świecie.

Rejestracja zawodników znajduje się TUTAJ.

Więcej o SkillsPoland 2022 oraz idei WorldSkills i EuroSkills można znaleźć TUTAJ.