AWS PL
14.01.2021

Z dumą informujemy, że Akademia Leona Koźmińskiego została członkiem Amazon AWS (Amazon Web Services) Academy!

AWS Academy jeszcze bardziej wzmocni kierunek Master in Big Data Science poprzez udostępnienie bezpłatnego, gotowego do realizacji programu nauczania w chmurze, który przygotowuje studentów do zdobycia najważniejszych certyfikatów związanych z branżą, a także do zatrudnienia na stanowiskach związanych z zapotrzebowaniem i pożądanych na rynku pracy. Program nauczania pomoże Akademii Leona Koźmińskiego utrzymać się w czołówce innowacji AWS Cloud, dzięki któremu będziemy mogli zapewnić studentom umiejętności potrzebne do zatrudnienia w jednej z najszybciej rozwijających się branż w historii. Eksperci z Amazon będą również zaangażowani w dostarczanie studentom programu innowacyjnych kursów w ramach programu nauczania.

Jesteśmy dumni, że możemy zostać członkiem Amazon Web Services (AWS). Członkostwo to gwarantuje, że studenci mogą uzyskać najbardziej innowacyjną wiedzę i umiejętności w dziedzinie nauk o danych, przetwarzania w chmurze lub technik uczenia się maszynowego. Po naszych kursach mogą zdobyć certyfikaty Amazon, które są obecnie jednymi z najbardziej wymagających i prestiżowych na rynku pracy w tej dziedzinie. Jesteśmy również niezmiernie dumni, że pracownicy Amazon zgodzili się na szkolenie naszych studentów w niektórych aspektach"  – powiedziała profesor ALK dr hab. Aneta Hryckiewicz, liderka kierunku Master in Big Data Science

Dodatkowo, będziemy mogli uzyskać dostęp do zasobów Akademii AWS oraz chmury. Jest to najbardziej kompleksowa i szeroko stosowana platforma chmurowa na świecie, oferująca ponad 175 w pełni funkcjonalnych usług z centrów danych na całym świecie. Miliony klientów – w tym najszybciej rozwijające się start-upy, największe przedsiębiorstwa i wiodące agencje rządowe – korzystają z AWS, aby obniżyć koszty, stać się bardziej zwinnym i szybciej wprowadzać innowacje.

Więcej informacji na temat kierunku Master in Big Data Science

Więcej infromacji dot. AWS Academy