Nowa książka prof. Kołodko
23.04.2021

Ukazała się nowa książka profesora Grzegorza W. Kołodko pt. „The quest for development success: bridging theoretical reasoning with economic practice”.

Wydawnictwo Rowman & Littlefield - Lexington Books opublikowało nową książkę prof. Grzegorza W. Kołodko. Liczącą XII + 253 strony monografię, zatytułowaną „The Quest for Development Success: Bridging Theoretical Reasoning with Economic Practice”, wydawca zapowiada następującymi słowami: „Ludzkość stoi w obliczu epokowych wyzwań wynikających z przenikania się demograficznych, społecznych, gospodarczych, ekologicznych i politycznych megatrendów, na które dodatkowo nakłada się fatalna pandemia COVID-19 i nowa Zimna Wojna. Tradycyjna myśl ekonomiczna nie jest w stanie sobie z płynącymi stąd problemami poradzić. W warunkach nieodwracalnej globalizacji wyzwaniom tym odpowiada oryginalna koncepcja nowego pragmatyzmu – swoistego połączenia teorii ekonomii z praktyczną polityką ekonomiczną na rzecz zrównoważonego rozwoju”.

„Grzegorz W. Kołodko, wybitny ekonomista o światowej renomie, intelektualista, polityk odnoszący sukcesy i podróżnik, który zwiedził cały świat, pisze jasno o związkach gospodarki ze społeczeństwem i polityką, środowiskiem, bezpieczeństwem, kulturą i technologią. Autor zwraca uwagę na wzrost znaczenia Chin i konsekwencje ich globalnej ekspansji. Unikalne interdyscyplinarne podejście do omawianych zagadnień sprawia, że książka ta jest fascynującą lekturą dla wszystkich specjalistów zainteresowanych przyszłością szybko zmieniającego się świata”.

Publikacja jest dostępna w niższej cenie tutaj.