Trójka absolwentów prawa naszej Akademii robi karierę w USA - zdecydowali się wykonywać tam zawód radcy prawnego lub adwokata oraz kontynuować edukację po ukończeniu u nas jednolitych magisterskich na kierunku prawo.

W ostatnim czasie na rozwój zawodowy i edukacyjny za oceanem zdecydowała się trójka absolwentów prawa.

Pani mgr Martyna Skrodzka pracuje w firmie Fenwick & West LLP, gdzie doradza w wielu sprawach sądowych dotyczących prawa własności intelektualnej, ze szczególnym uwzględnieniem sporów patentowych dla klientów z branży technologicznej i nauk przyrodniczych. Oprócz doświadczenia w sporach patentowych, reprezentowała również klientów w sporach dotyczących znaków towarowych i praw autorskich, współpracując z firmami z różnych sektorów, w tym oprogramowania, farmaceutyków, urządzeń medycznych i telekomunikacji. Przed dołączeniem do Fenwick & West LLP pani Martyna była wspólnikiem zajmującym się prawem własności intelektualnej w biurze znanej firmy prawniczej w San Francisco. Oprócz ukończenia prawa w ALK, pani Martyna ukończyła także LL.M., University of California w Berkeley oraz posiada dyplom z prawa europejskiej i brytyjskiego na Uniwersytecie Cambridge.

Pan mgr Jarosław Kurpiejewski pracuje i edukuje się w USA. "Ścieżka zawodowa oraz plany rozwoju prowadzonej praktyki zawiodły mnie do USA, gdzie obecnie mieszkam i pracuję. Realizuję także program LL.M. na New York University School of Law. Studia na NYU wyróżniają się dowolnością w kształtowaniu swojego planu nauczania. Studenci studiów jednolitych ograniczeni są jedynie kilkoma obowiązkowymi zajęciami, natomiast studenci LL.M. - wymaganiami stawianymi przez American Bar Association co do zakresu materiału, jaki muszą przyswoić chcąc podejść do egzaminu adwokackiego. Uniwersytet kładzie szczególny nacisk na aktywny udział studentów w zajęciach, interaktywną pracę i praktyczne podejście do problemów prawnych. Z uwagi na sytuację związaną z pandemią, znaczna część zajęć odbywa się zdalnie. Z Zachowaniem ustalonych norm bezpieczeństwa studenci mogą jednak uczestniczyć w niektórych zajęciach osobiście, co jest zdecydowanie bardziej wartościowym doświadczeniem" - mówi pan Jarosław.

Pani dr Joanna Rucińska po ukończeniu studiów prawniczych w ALK rozpoczęła Prawnicze seminarium doktorskie i z sukcesem obroniła rozprawę doktorską napisaną pod kierunkiem prof. dr hab. Alicji Pomorskiej w Zakładzie Prawa Finansowego i Podatkowego ALK. Pani Joanna niedawno została wpisana na listę adwokatów Stanu Teksas w USA, posiada licencję na wykonywanie zawodu adwokata w dwóch Stanach: Teksas i Nowy Jork, w którym była wpisana na listę adwokatów jakiś czas temu.

Gratulujemy sukcesów naszym absolwentom i mamy nadzieję, że kolejni studenci wybiorą podobną ścieżkę kariery!