Szachiści z ALK najlepsi na Akademickich Mistrzostwach Polski

17.05.2021

Szachiści z naszej Akademii po raz trzeci z rzędu obronili tytuł Akademickich Mistrzów Polski w tej królewskiej grze podczas mistrzostw w Katowicach i Chorzowie (14-16 maja 2021).

W zawodach udział wzięli studenci reprezentujący 45 uczelni z całej Polski.

Zawodnicy Akademii Leona Koźmińskiego nie tylko wygrali klasyfikację generalną, ale byli najlepsi również w turnieju drużynowym oraz wywalczyli dwa srebrne medale w turniejach indywidualnych, które przypadły Annie Kubickiej i Igorowi Janikowi.

Na listach startowych było wielu szachowych arcymistrzów i mistrzów międzynarodowych, m.in. aż dwunastu reprezentantów Polski na Akademickich Mistrzostwach Świata w grach umysłowych, których Polska była gospodarzem w 2020 roku.

Jesteśmy dumni z naszych zawodników i serdecznie im gratulujemy!

Akademickie Mistrzostwa Polski w szachach:

Klasyfikacja generalna 1. Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie 2. Politechnika Wrocławska 3. Uniwersytet Warszawski

Turniej indywidualny kobiet 1. Alicja Śliwicka (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu) 2. Anna Kubicka (Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie) 3. Wiktoria Cieślak (Uniwersytet Śląski w Katowicach)

Turniej indywidualny mężczyzn 1. Szymon Gumularz (Politechnika Krakowska) 2. Igor Janik (Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie) 3. Marcin Molenda (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie)

Turniej drużynowy 1. Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie 2. Politechnika Wrocławska 3. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie

szachy
szachy 2