lidl podyplomowe

Studia podyplomowe dla dyrektorów Lidl Polska w Akademii Leona Koźmińskiego

Lidl Polska kształci swoich menedżerów na liderów przyszłości. Właśnie ruszyły studia podyplomowe w Akademii Leona Koźmińskiego dedykowane tej wyjątkowej grupie słuchaczy.

Roczne studia stanowią unikalny program rozwojowy dla 30 dyrektorów, skrojony pod potrzeby klienta i wpisujący się w strategię personalną sieci. Ich celem jest wzmocnienie cech przywódczych. Lidl oczekuje od menedżerów wyższego szczebla nowoczesnego, kreatywnego myślenia i aktywnego udziału w rozwijaniu organizacji. Jednocześnie zapewnia im wartościowe benefity, jakim niewątpliwie są studia w znanej uczelni.

Zarządzanie firmą przyszłości wymaga nowych kompetencji. Większość specjalistów zdaje sobie sprawę z konieczności uczenia się przez całe życie. Osoby te same chętnie podejmują studia pozwalające nauczyć się np. rozwiązań chmurowych czy zastosowania sztucznej inteligencji. Najlepsze przedsiębiorstwa na rynku, które mają spójną wizję rozwoju, kształcą własną kadrę na liderów przyszłości, by tym sposobem zatrzymać specjalistów i wspólnie z nimi zmieniać firmę.

Uroczysta inauguracja studiów, z udziałem Włodzimierza Wlaźlaka, prezesa Lidl Polska i Marty Florczak, członka zarządu ds. personalnych w Lidl Polska oraz rektora ALK odbyła się 21 kwietnia 2022 r.

Wszystkim pracownikom staramy się zaoferować to co najlepsze w zakresie rozwoju osobistego. Nasz kolejny program rozwojowy obejmie kadrę zarządzającą wysokiego szczebla. Osoby te koncentrują się m.in. na rozwoju członków swoich zespołów, jednocześnie nierzadko zapominając o sobie. Tym razem to ich pragniemy postawić w centrum naszych działań rozwojowych, oferując im roczny program w ramach studiów podyplomowych, zaprojektowany specjalnie na nasze potrzeby wspólnie z Akademią Leona Koźmińskiego – mówi Marta Florczak, członek zarządu Lidl Polska ds. personalnych.

Nowe czasy wymagają nowych kompetencji. World Econonic Forum tuż przed wybuchem pandemii ogłosił 10 trendów, które zawładną rynkiem pracy w 2025 roku. Są wśród nich: krytyczne myślenie, kreatywność, przywództwo. Dwuletnie doświadczenie z pandemią przyspieszyło procesy wirtualizacji i automatyzacji pracy, a dodatkowo stworzyło ogromny popyt na ochronę zasobów ludzkich, tzw. wellbeing. Jesteśmy uczelnią na te nowe czasy. Chcemy i potrafimy nadążać za trendami i wspólnie z naszymi partnerami, takimi jak Lidl Polska kształcimy liderów przyszłości – mówił podczas inauguracji rektor ALK, prof. Grzegorz Mazurek.

Studia podyplomowe obejmują 200 godzin dydaktycznych w formule hybrydowej – zajęcia odbywają się zarówno stacjonarnie na uczelni, jak i w systemie online. Studia kończą się przygotowaniem projektu doradczego i jego obroną, podobnie jak to ma miejsce na studiach MBA, a absolwenci otrzymują dyplom ukończenia studiów podyplomowych Akademii Leona Koźmińskiego.

Uroczysta inauguracja studiów podyplomowych w Akademii Leona Koźmińskiego dla Lidl Polska z udziałem Włodzimierza Wlaźlaka, prezesa Lidl Polska, Marty Florczak, członka zarządu ds. personalnych w Lidl Polska, dr Sylwii Hałas-Dej, dziekana Kozminski Executive Business School oraz prof. Grzegorza Mazurka, rektora ALK odbyła się 21 kwietnia 2022 r.