Studenci ALK odebrali nagrodę w wysokości 30 000 zł za udział w Leothonie powered by Microsoft & GovTech.

15.12.2021

Zwycięski zespół studentów kierunku Bachelor in Management and Artificial Intelligence w składzie Jan Molski, Wojciech Mroczyński, Tomasz Słowik otrzymał nagrodę w wysokości 30 000 zł za wdrożenie Smog Radar – innowacyjnego rozwiązania wykorzystującego drony, aplikację antysmogową oraz stronę internetową w celu dbałości o czystość powietrza.

Leothonową innowację naszych studentów wykorzystuje już Miasto Zgierz. Jak widać, hackathonowe przygody nie kończą się tuż po finale konkursu, ale dają możliwość na ciągły rozwój i rzeczywiste wdrażanie swoich pomysłów!

Nagrodę za wdrożenie wręczyli: Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów – Szef Centrum GovTech Polska Pani Justyna Orłowska, Rektor ALK prof. Grzegorz Mazurek, Prorektor ds. Współpracy z Zagranicą i ESR prof. ALK dr hab. Aleksandra Przegalińska oraz Prezes Kozminski Business Hub i kierownik studiów zarządzanie rozwojem przedsiębiorstwa - perspektywa właścicielska prof. ALK dr Jan Dąbrowski.

Gratulujemy całemu zespołowi ogromnego sukcesu i życzymy kolejnych udanych wdrożeń! 👏

Sprawdźcie szczegóły opracowanego rozwiązania TUTAJ

Partnerami wydarzenia byli: Centrum GovTech, Microsoft, PwC, Kozminski Business Hub oraz Miasto Zgierz.