Rusza I edycja Programu Mentorskiego Akademii Leona Koźmińskiego

12.07.2021

Celem Programu jest wsparcie utalentowanych studentów i studentek naszej Akademii w planowaniu i realizacji obranej przez nich ścieżki kariery zawodowej, wykorzystując przy tym wiedzę i doświadczenie absolwentów ALK. Ten elitarny Program jest skierowany do studentów ostatnich lat studiów I lub II stopnia. Program zakłada roczną współpracę Mentorów – absolwentów ALK z Mentees – studentami ALK wybranymi w procesie rekrutacji do Programu.

W Programie weźmie udział kilkunastu mentorów oferujących wsparcie m.in. w takich obszarach jak: zarządzanie, finanse, consulting, prawo, marketing, digital marketing, e-commerce, compliance, AML, bankowość oraz zarządzanie projektami.

W I edycji Programu uczestniczyć będzie ok. 30 studentów ALK. Koordynatorem projektu jest Biuro Karier i Współpracy z Absolwentami. Rekrutacja studentów do Programu rozpocznie się już we wrześniu 2021.

- Chętnie wezmę udział w Programie Mentorskim ALK, ponieważ chciałbym dać coś od siebie. Miałem to szczęście, że na swojej drodze poznałem kilku mentorów, którzy mieli ogromny wpływ na to, gdzie teraz jestem i nie oczekiwali niczego w zamian - powiedział Mariusz Wnuk, absolwent elitarnych studiów prawo i finanse w ALK, obecnie Senior Market Analysis Coordinator w kancelarii prawniczej Dentons. - Wiem, jak ważne jest skonsultowanie swojej wizji na przyszłość zawodową z kimś, kto przeszedł podobną drogę i chciałbym dać od siebie to samo. Z przyjemnością omówię plany zawodowe oraz możliwe ścieżki kariery, polecę książki, studia, szkolenia, pomogę przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej (np. poprzez podszkolenie z excela) oraz w miarę możliwości i potrzeby przedstawię odpowiednim osobom. Mam nadzieję. że moje szerokie wykształcenie (w zakresie prawa, finansów oraz MBA) oraz doświadczenie zawodowe (w konsultingu podatkowym oraz aktualnie szeroko pojętej analityce danych rynkowych na potrzeby prawników kancelarii Dentons) będą ciekawym połączeniem do skonfrontowania planów mentees z rzeczywistością rynkową. Zapraszam do współpracy!