Rektor Akademii Leona Koźmińskiego będzie reprezentował Polskę w Radzie ds. innowacji (EUA Expert Group on Innovation) w ramach Europejskiego Stowarzyszenia Uniwersytetów (EUA)

16.02.2023

Prof. Grzegorz Mazurek, Rektor Akademii Leona Koźmińskiego, będzie reprezentował Polskę w Radzie ds. innowacji (EUA Expert Group on Innovation), powołanej w ramach Europejskiego Stowarzyszenia Uniwersytetów (European University Association). Międzynarodowa grupa ekspertów zajmie się tematem innowacyjności w szkolnictwie wyższym.

EUA to największa organizacja reprezentująca uniwersytety w Europie. Zrzesza ponad 850 uczelni z 49 krajów europejskich – w tym uczelnie prowadzące działalność badawczą i dydaktyczną, a także krajowe stowarzyszenia rektorów oraz organizacje związane z nauką i szkolnictwem wyższym. EUA zapewnia swoim członkom możliwość wymiany informacji oraz reprezentuje sektor edukacji na forach społecznych i politycznych. Umożliwia również dzielenie się najlepszymi praktykami poprzez uczestnictwo we wspólnych projektach i wydarzeniach.

Gratulacje!