W ubiegły piątek (01.02.2019 r.) Rektor Akademii Leona Koźmińskiego, prof. ALK dr hab. Witold T. Bielecki i Dyrektor Aresztu Śledczego w Warszawie-Służewcu płk Bogdan Kornatowski podpisali porozumienie o współpracy.
W jego ramach studenci Kolegium Prawa ALK odbywać będą w areszcie wizyty mające na celu zapoznanie ich z realiami odbywania kary pozbawienia wolności, specyfiką pełnienia służby, metodami oddziaływań resocjalizacyjnych oraz rolą Służby Więziennej w strukturze bezpieczeństwa Państwa.