lwy
11.10.2021

Podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego 2021/2022 odbyło się wręczenie absolwentom ALK statuetek „Lwy Koźmińskiego”.

Jak co roku, podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego 2021/2022, która odbyła się 4 października br., prof. ALK dr hab. Witold T. Bielecki, Prezydent naszej Akademii oraz Przewodniczący Kapituły Konkursu Lwy Koźmińskiego, wręczył statuetki laureatom.

„Lwy Koźmińskiego” to konkurs organizowany przez nas od 16 lat. Celem plebiscytu jest wyróżnienie absolwentów Akademii Leona Koźmińskiego, którzy odnoszą spektakularne kariery po ukończeniu studiów w swojej Alma Mater.

Prestiżowa nagroda, czyli statuetka lwa, przyznawana jest w trzech kategoriach: Menedżer, Prawnik, Przedsiębiorca. Kapituła konkursu może również przyznać wyróżnienie w innych kategoriach, takich jak: Administracja publiczna czy też Start-up.

O przyznaniu nagrody w danej kategorii decyduje Kapituła Konkursu, tworzona przez profesorów uczelni i praktyków biznesu. Zwycięzca wyłaniany jest na podstawie wypełnionych dokumentów oraz dyskusji podczas obrad Kapituły.

W tym roku Kapituła przyznała nagrody w dwóch kategoriach:

Menedżer: Pan Paweł Średniawa – Prezes firmy ONDE, Absolwent Kozminski MBA Finanse

Pan Paweł Średniawa jest Prezesem firmy ONDE SA specjalizującej się w budowie farm wiatrowych i fotowoltaicznych. Odkąd dołączył do zarządu tej firmy, wówczas specjalizującej się w budownictwie drogowym, przedsiębiorstwo przeszło szereg korzystnych zmian, począwszy od fuzji w ramach grupy, zmiany nazwy, przez zmianę branży na odnawialne źródła energii, po zmiany kapitałowe i udany debiut giełdowy. Szybki wzrost przychodów ONDE oznacza więcej zielonej energii dla konsumentów, a dla inwestorów obietnicę dywidendy.

Przedsiębiorca: Pan Bartłomiej Skrzydlewski – Prezes firmy Amplus, Absolwent Executive MBA Pan Bartłomiej Skrzydlewski jest Prezesem i Dyrektorem zarządzającym firmy rodzinnej Amplus zatrudniającej ponad 600 pracowników. Codziennie mamy kontakt z produktami tego przedsiębiorstwa, choć pewnie nawet o tym nie wiemy. Większość owoców i warzyw sprzedawanych w sklepach Biedronka pochodzi albo z własnych plantacji Amplusa albo jest przez tę firmę dystrybuowanych. Amplus działa globalnie i jest obecny w całej Europie. Koordynuje też dostawy kilku grup krajowych producentów rolnych. Prowadzi innowacyjne plantacje ekologiczne, np. wielopoziomowe, wertykalne uprawy warzyw liściastych i ziół.

Poniżej przedstawiamy listę wszystkich nominowanych absolwentów:

Kategoria: MENEDŻER

 • Wojciech Zaskórski – General Manager, Lenovo
 • Tomasz Kukuła – Dyrektor Underwritingu Ubezpieczeń Korporacyjnych regionu Austria, Europa Środkowo-Wschodnia i Rosja, Generali Polska
 • Aleksandra Agatowska – Prezes, PZU Życie
 • Dariusz Pietyszuk – Prezes, Mostostal Zabrze
 • Przemysław Janiszewski – Pełnomocnik Zarządu ds. Budownictwa Ekologicznego, Unibep SA
 • Andrzej Odzioba – Prezes, Wosana SA
 • Paweł Średniawa – Prezes, ONDE SA

Kategoria PRZEDSIĘBIORCA

 • Piotr Lewko – Prezes ITFS Sp. z o.o.
 • Michał Wypychewicz – Prezes, ZPUE
 • Marcin Białozyt – Prezes, Senetic
 • Bartłomiej Skrzydlewski – Prezes, Amplus

Kategoria: PRAWNIK

 • Paulina Sosnowicz – Radca Prawny/Partner, Legalica Sosnowicz&Nawrocki
 • Dominika Chrabańska – Prawnik, Pelion

Serdecznie gratulujemy naszym absolwentom spektakularnych osiągnięć zawodowych! Cieszymy się i jesteśmy dumni, że tworzymy razem niezwykłą społeczność Koźmińskiego.

Zachęcamy do zapoznania się z laureatami poprzednich edycji konkursu.

Fot: prof. ALK dr hab. Witold T. Bielecki wręcza statuetki laureatom: od lewej Pan Bartłomiej Skrzydlewski, po prawej Pan Paweł Średniawia.

Bartłomiej Skrzydlewski
Paweł Średniawa