mba FINANCE
28.02.2023

Nowy kierunek studiów podyplomowych: Finance for Non-Financial Leaders

Nowy kierunek studiów podyplomowych w Akademii Leona Koźmińskiego. Do szerokiej oferty programów dołącza „Finance for Non-Financial Leaders” – nowoczesny format edukacji podyplomowej, prowadzony po angielsku dla managerów z całego świata. Choć kierunek dotyczy finansów, to został przygotowany z myślą o osobach, które nie zajmują się tym obszarem na co dzień.

Dlaczego zrozumienie finansów jest kluczowe dla każdej, również niefinansowej, roli korporacyjnej? Ponieważ brak wiedzy i umiejętności w tym zakresie może wstrzymywać kluczowe decyzje, spowalniać działania i negatywnie wpływać na ścieżki karier. Nawet doświadczeni managerowie bywają zaskoczeni, gdy okazuje się, że ich działy przynoszą straty albo nie realizują celów na odpowiednim poziomie. Wiedza na temat finansów korporacyjnych oraz umiejętność analizy danych pozwala wówczas odkryć źródło problemów i wypracować rozwiązania.

Połączenie wiedzy operacyjnej z wiedzą z zakresu finansów to recepta na wywieranie wpływu i podejmowanie świadomych decyzji, które pozytywnie wpływają na biznes.

Nowoczesna formuła

Nowy kierunek studiów podyplomowych w ofercie Akademii Leona Koźmińskiego zaskakuje swoją formułą – nowoczesną koncepcją nauczania i nastawieniem na efekty. Program studiów opiera się na trzech filarach: wiedzy finansowej i jej zastosowaniu w codziennym życiu, komunikacji finansowej oraz informacji zwrotnej od menedżerów.

W programie znalazły się m.in. studia przypadków biznesowych z Harvard Business School, pozwalające na zrozumienie koncepcji i praktyk finansowych. Uczestnicy wezmą też udział w "Laboratorium decyzji finansowych" – wykorzystaniu symulacji finansowych i gier planszowych.

Ambicją uczelni jest wyposażenie uczestników programu w umiejętności finansowe i prezentacyjne, niezbędne dla liderów różnych obszarów w nowoczesnych organizacjach. Podczas zajęć nacisk położony będzie na praktyczną wiedzę i umiejętności, pozwalające podejmować słuszne decyzje biznesowe, niezależnie od branży i lokalizacji.

Rekrutacja trwa!

Rekrutacja na studia podyplomowe "Finance for Non-Financial Leaders" właśnie się rozpoczęła. Pierwsze zajęcia odbędą się we wrześniu 2023. Oferta kierowana jest do uczestników z całego świata.

Opiekunem merytorycznym studiów jest Piotr Adamczyk – certyfikowany analityk finansowy (CFA), licencjonowany makler, doświadczony manager międzynarodowych projektów oraz wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego.

Pełen opis studiów znajduje się na stronie internetowej >>>