Agata Ordon studentka Kozminski wymiana studentow Japonia 2021
27.01.2021

Nasza studentka, Agata Ordon, wspomina wyjazd na wymianę zagraniczną do Japonii.

Pani Agata studiuje prawo oraz zarządzanie w zakresie zarządzanie strategiczne w naszej uczelni. Pod koniec zeszłego roku wyjechała na kilka miesięcy do naszej partnerskiej uczelni w Japonii – NUCB Business School. Mimo ograniczeń związanych z pandemią, wyjazdy na wymianę studencką są cały czas możliwe i uczelnie zagraniczne przyjmują zainteresowane osoby. Przeczytajcie opowieść na temat wyjazdu.

„Japonia – to bez wątpienia jedno z najbardziej tajemniczych miejsc za Ziemi. U podnóży góry Fuji rozlega się kraj, gdzie na każdym kroku spotykasz się z niesamowitą gościnnością i wysoką kulturą osobistą. Nokou Minzoku (ciężka i zorganizowana praca), Kanpeki (jakość i perfekcja), Soncho (szacunek i maniery) oraz Wa (harmonia i niski wskaźnik przestępczości) – to obszary, na których oparte jest życie Japończyków. A uczelnia? NUCB Business School przywiązuje ogromną wagę do praktyki – case method, w ramach której prowadzone są wszystkie zajęcia, przynosi fenomenalne spojrzenie na reguły świata biznesu, umożliwiając słuchaczom szeroki rozwój ich profesjonalnych kompetencji. Podczas mojej wymiany część przedmiotów prowadzona była w tradycyjnej, stacjonarnej formie, z zachowaniem środków ostrożności. Jednakże z uwagi na pandemię, większość kursów zrealizowałam online. Zdecydowanie to najbardziej fascynująca przygoda w moim życiu. Skorzystaj z szansy, jaką daje Ci ALK – spróbuj, wyjedź na wymianę, nawet podczas ostatniego roku studiów – tak jak ja!” – rekomenduje wyjazd studentka. 

Agata Ordon niedawno wróciła z Japonii i obecnie realizuje staż w Global Procurement w firmie PepsiCo. Posiada już doświadczenie zawodowe w obszarze komunikacji korporacyjnej, elektromobilności, czy koordynacji projektów z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Zdobyła także sporo nagród, m.in. stypendium Fundacji Koźmińskich, które otrzymuje rokrocznie, stypendium Rektora ALK, a także CFA Ethics Challenge – inicjatywy Stowarzyszenia CFA Society Poland mającej na celu popularyzację etyki oraz standardów etycznych wśród studentów. Jest ambasadorką akcji One Young World – globalnego forum młodych liderów.  

Jesteśmy dumni z takiej studentki, która niebawem kończy studia, i świat stoi przed nią otworem!