erbud alk
24.06.2021

Nasza Akademia była gospodarzem finałów rozgrywek akademickich ERBUD University Esports – EDU oraz konferencji „Interdyscyplinarność Esportu”.

ERBUD University Esports – EDU stanowiły rozgrywki ligowe w grach Counter Strike: Global Offensive i League of Legends, przeznaczone dla studentów z całej Polski. Sezon rozpoczęty w listopadzie 2020 roku zwieńczyły czerwcowe finały, rozgrywane przez cztery najlepsze zespoły.

Równolegle prowadzono konferencję pt. „Interdyscyplinarność Esportu”, w której prelegentami były osoby z branż powiązanych z e-sportem. Naszą uczelnię reprezentował dr Marcin Wardaszko z Katedry Metod Ilościowych i Zastosowań Informatyki. W rozmowie na scenie głównej podejmował z prowadzącym m.in. kwestię gamifikacji, czyli wdrażania zasad rządzących rywalizacją e-sportową do świata zewnętrznego. Konferencja miała na celu zwiększenie świadomości odbiorców na konwergencję gamingu i e-sportu z innymi dziedzinami życia zawodowego, nauki i kultury.

Obejrzyjcie całą rozmowę TUTAJ.