forbes-alk-3030
25.11.2021

Nasi absolwenci i słuchacze studiów podyplomowych znaleźli się na liście 30 przed 30 „Forbesa”! Jest to wyróżnienie dla 30 osób poniżej 30 roku życia, mających potencjał, by stać się liderami biznesu.

Wśród laureatów tegorocznej listy znalazło się naszych dwóch absolwentów: Paweł Sieczkiewicz i Mateusz Pawełczuk, a także Michał Janiszewski – słuchacz naszych studiów podyplomowych.  

Poniżej ich krótkie bionotki. 

Paweł Sieczkiewicz – nazywany „weteranem” listy, ponieważ jest wyróżniany od pierwszej edycji, czyli od 2017 r. Pan Paweł jest absolwentem zarządzania I stopnia, a także zdobywcą statuetki Lwy Koźmińskiego z 2018 r. Twórca i prezes firmy Telemedi, platformy telemedycznej łączącej pacjentów z lekarzami, umożliwiającej prowadzenie rozmów telefonicznych i video oraz czatów, z których korzystają duże firmy medyczne i ubezpieczeniowe, takie jak PZU, Luxmed czy Enelmed.

Michał Janiszewski – CMO & Co-founder oraz Mateusz Pawełczuk – CEO & Co-founder AIDA Diagnostics, start-upu tworzącego system bazujący na wynikach laboratoryjnych i uczeniu maszynowym w celu pomocy lekarzom w podejmowaniu decyzji dotyczących przetaczania krwi, a placówkom medycznym w efektywnym gospodarowaniu surowcem. Pan Michał jest słuchaczem naszych studiów podyplomowych: Biznes. AI: technologia, prawo, zastosowanie sztucznej inteligencji, natomiast Pan Mateusz – ich absolwentem.  

Warto wspomnieć także o Pani Karolinie Borner, której niewiele zabrakło i znalazła się tuż za finałową 30-tką. Pani Karolina to absolwentka studiów II stopnia Master in Management, czyli zarządzania w języku angielskim, a także Founder & CEO firmy VOCALY PRO. Tworzy ona aplikację treningową z wykorzystaniem AI, która ma towarzyszyć osobom pracującym z głosem, np. w nauce śpiewu, logopedii, foniatrii i psychologii głosu.  

Gratulujemy sukcesów wszystkim wyróżnionym. Jesteśmy pewni, że jeszcze usłyszycie o ich dokonaniach! 

Nasze studia, które ukończyli laureaci z listy „Forbes”: