Najlepsze i najbardziej przedsiębiorcze studentki Akademii Leona Koźmińskiego otrzymały nagrody Santander Universidades przyznawane we współpracy z Fundacją Koźmińskich.

19.01.2022

Pięć studentek, które wykazały się najlepszymi wynikami w nauce oraz najbardziej przedsiębiorczą postawą, otrzymało Nagrodę Santander Universidades. Środki mają wesprzeć laureatki w ich rozwoju osobistym i zawodowym. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się podczas spotkania z laureatkami 17 stycznia br.

Lista nagrodzonych:

• Zuzanna Goleń, studentka zarządzania
  • Aleksandra Knap, studentka prawa
  • Wenshi Liu, studentka finansów i rachunkowości
  • Zuzanna Nowak, studentka prawa
  • Agata Ordon, studentka prawa

Laureatka nagrody, Agata Ordon, po wręczeniu nagrody wypowiedziała się na temat programu stypendialnego:

Mój plan na rozwój zawodowy i osobisty związany jest przede wszystkim z walką na rzecz lepszej przyszłości, czyli w obszarze zrównoważonego rozwoju i dziedzin z nim związanych. Działając w tym obszarze trzeba silnie skupiać się na edukacji, a dzięki stypendium będę miała finansowe możliwości, aby bez problemu aplikować na szkolenia, warsztaty czy kursy. Stypendium Santander to nagroda, która daje przewagę na rynku pracy. Niejednokrotnie podczas rekrutacji do pracy uwaga zostaje skierowana na wyróżnienia, co umożliwia prezentację swoich inicjatyw i efektywne przeprowadzenie rozmowy”.

Bartosz Urban, menedżer placówki relacyjnej Santander Universidades w Akademii Leona Koźmińskiego powiedział:

Serdecznie gratuluję laureatkom imponujących osiągnięć i cieszę się, że jako bank możemy docenić ich wysiłek. To bardzo ważne, aby wspierać młodych ludzi w ich toku kształcenia i dodawać im wiatru w skrzydła. Umiejętność ciągłej nauki jest kluczową kompetencją na rynku pracy, dlatego zachęcam też do brania udziału w innych stypendiach Santander, dostępnych na www.santander-grants.com/pl”.

Dr Sylwia Hałas-Dej, Prezes Fundacji Koźmińskich i Dziekan Kozminski Executive Business School:

Wspólne wręczenie stypendiów najzdolniejszej młodzieży ALK pokazuje, jak ważna jest współpraca Fundacji i uczelni z Santander Universidades. Nie jest to pierwsza inicjatywa, którą razem zrealizowaliśmy na rzecz uzdolnionych studentów. Za każdym razem podkreślamy istotę budowania długofalowych relacji z otoczeniem biznesowym - dzięki nim mamy możliwość trwałego budowania przyszłości młodych ludzi, którzy stoją u progu kariery zawodowej".

To niejedyna tego typu inicjatywa we współpracy z Santander Bank Polska. Podobne programy stypendialne miały już miejsce w ubiegłych latach. Nadal też trwa nabór na Nagrodę Santander|Czesne dla studentów I roku ALK.