Ranking FT Finance 2021
20.06.2021

Koźmiński w rankingu „Financial Times” Masters in Finance 2021. Nasze studia startem do kariery w finansach

Studia magisterskie z finansów i rachunkowości w Akademii Leona Koźmińskiego po raz kolejny znalazły się w rankingu „Financial Times” najlepszych tego typu studiów na świecie. W tegorocznym rankingu nasze studia zajęły 21. miejsce. Koźmiński jako jedyna polska, a zarazem jedyna środkowoeuropejska uczelnia znalazła się w bieżącym zestawieniu, zaś zagraniczne uczelnie partnerskie ALK zajęły pozycje: drugą - ESCP Business School i trzecią - SKEMA Business School. Pierwsze miejsce w rankingu utrzymała HEC Paris.

Na studia magisterskie z finansów i rachunkowości w Koźmińskim decydują się nie tylko najzdolniejsi, ale też najsilniej zmotywowani do rozpoczęcia kariery na wysokich stanowiskach absolwenci studiów licencjackich z kraju i zagranicy. Ranking „FT” zwraca uwagę na rozwój kariery, w którym absolwenci ALK są na 10. miejscu na świecie. Jeszcze lepiej prezentuje się ich zdolność do podejmowania pracy w dowolnym miejscu globu – są pod tym względem na 8. miejscu na świecie. Wybierając program double degree, studenci mogą uzyskać dwa dyplomy – zarówno ALK, jak i jednej z uczelni partnerskich: wspomnianej SKEMA Business School, Uniwersytetu Porto lub ESSCA we Francji.

Studia finanse i rachunkowość w Koźmińskim mają najwyższą, wyróżniającą ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Partnerami biznesowymi kierunku są KPMG, Accenture Operations, Citi i Santander. Dzięki współpracy z organizacjami profesjonalnymi: CFA Institute, ACCA, CAIA Association, GARP, studenci mogą zdobywać międzynarodowe certyfikaty i kwalifikacje zawodowe uznawane na całym świecie. Instytucje te ściśle współpracują przy tworzeniu programu nauczania.

– Studia z finansów mają dość elitarny charakter. Od samego początku studenci mają do dyspozycji nowoczesne narzędzia analityczne, jak Laboratorium Bloomberga, czy praktyki w najlepszych firmach globalnych i krajowych. Naturalną konsekwencją takiego programu jest dobry start zawodowy, dzięki czemu Koźmiński po raz kolejny jest tak wysoko w globalnym rankingu – mówi Rektor prof. Grzegorz Mazurek.

Ranking „FT” bada losy absolwentów i potwierdza, że polscy i międzynarodowi absolwenci finansów i rachunkowości po Koźmińskim radzą sobie bardzo dobrze. Na kierunkach wykładanych wyłącznie po angielsku cudzoziemcy stanowią ponad połowę słuchaczy. Wybierają tę uczelnię ze względu na jej silną pozycję międzynarodową: atrakcyjny program studiów, posiadane akredytacje AACSB, EQUIS i AMBA i wysokie notowania w rankingach „Financial Times”.

– Międzynarodowy charakter naszej uczelni, anglojęzyczny program studiów z finansów i rachunkowości, doskonałe perspektywy zawodowe absolwentów ALK, a także sprawna obsługa studentów zagranicznych przez administrację od lat stanowią ważne argumenty dla kandydatów na studia z Polski i ze świata – mówi prof. Jacek Tomkiewicz, Dziekan Kolegium Finansów i Ekonomii ALK. – Wysokie pozycje naszego kierunku w międzynarodowych rankingach „FT” potwierdzają trafność ich wyborów.

Łączymy pasję studentów z najnowszą teorią i praktycznym doświadczeniem, m.in. dzięki ścisłej współpracy z partnerami z branży finansowej. W ten sposób tworzymy aktywną społeczność aspirujących i doświadczonych profesjonalistów finansowych. Jednym z najlepszych przykładów jest konkurs "CFA Research Challenge", w którym od kilku lat nasi studenci zajmują czołowe miejsca, a w konsekwencji zdobywają uznanie środowiska i dobry punkt startu do kariery w finansach. Najnowszy ranking "FT" to nasze wspólne osiągnięcie i motywacja do jeszcze większych starań – mówi dr Franjo Mlinarič, kierownik studiów Master in Finance and Accounting.  

Tabela rankingowa

Więcej informacji o finansach i rachunkowości w j. polskim

Więcej informacji o finansach i rachunkowości w j. angielskim