Koźmiński przyjazny startupom

Ukazał się międzynarodowy, angielskojęzyczny przewodnik dla startupów po Warszawie „Startup Guide Warsaw”, a w nim prezentacja Akademii Leona Koźmińskiego jako uczelni przyjaznej startupom. Oprócz instytucji edukacyjnych przewodnik przedstawia młode firmy, które odniosły sukces, inwestorów, doradców, miejsca i programy dedykowane startupom w stolicy. Warszawa to już czterdzieste miasto w międzynarodowym projekcie, w którym znalazły się wcześniej m.in. Nowy Jork, Tel Awiw, Londyn, Singapur, Monachium, Johannesburg, Tokio.

Premiera książki miała miejsce w Varso przy Chmielnej 73, gdzie działa Venture Café Warsaw Foundation, gospodarz wydarzenia. Od trzech lat w każdy czwartkowy wieczór fundacja zaprasza startuperów do swoich przestrzeni recepcyjnych i sal konferencyjnych w Varso. Spotkania te inspirują i łączą ludzi z całego świata. Idea łączenia pomysłów i kapitału przyświecała od początku także twórczyni pomysłu na przewodniki, Sissel Hansen. W mediach społecznościowych zarządzanych przez #startupguide nie brakuje ofert, zaproszeń do współpracy, propozycji wykorzystania przestrzeni coworkingowych na całym świecie.

Ruch startupów jest bliski Akademii Leona Koźmińskiego, która przez wiele lat gościła spotkania tego środowiska w ramach projektu Aula Polska. Na uczelni działa Kozminski Business Hub, który jest platformą doradczą dla startupów i organizatorem Leothonów, podczas których rodzą się innowacyjne projekty biznesowe.

Więcej informacji o startup guide znajdziesz TUTAJ.  

Czytaj także