Economicus 2020
26.02.2021

Konkurs ECONOMICUS - nagrodzono książki wykładowców Koźmińskiego: prof. ALK dr hab. Marioli Ciszewskiej-Mlinarič i prof. ALK dr hab. Marcina Piątkowskiego

26.02.2021 został rozstrzygnięty konkurs Economicus zorganizowany przez "Dziennik Gazetę Prawną". W dwóch kategoriach I miejsca zdobyły książki wykładowców ALK - prof. ALK dr hab. Marioli Ciszewskiej-Mlinarič i prof. ALK dr. hab. Marcina Piątkowskiego. Gratulujemy!

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

  • I miejsce w kategorii "najlepszy poradnik biznesowy": "Internacjonalizacja polskich przedsiębiorstw" red. prof. ALK dr hab. Mariola Ciszewska-Mlinarič, we współautorstwie z prof. Krzysztofem Obłójem, dr. Piotrem Wójcikiem oraz dr. hab. Piotrem Trąpczyńskim z UE w Poznaniu.

Z publikacją można się zapoznać bezpłatnie tutaj.

  • I miejsce w kategorii "najlepsza książka szerząca wiedzę ekonomiczną": prof. ALK dr hab. Marcin Piątkowski "Europejski lider wzrostu", Poltext, Warszawa 2020. Więcej o książce tutaj.

Tutaj można obejrzeć galę finałową konkursu.

O konkursie Dziennik Gazeta Prawna już po raz dziesiąty zaprasza wydawnictwa do udziału w konkursie Economicus dla najlepszych książek ekonomiczno-biznesowych na rodzimym rynku wydawniczym. To największy tego typu konkurs w Polsce.

Nagroda przyznawana jest wydawcom oraz autorom, których publikacje z zakresu ekonomii i gospodarki wyróżniają się na tle konkurencji wysokim poziomem merytorycznym i edytorskim.

Wyróżnienia przyznawane są w trzech kategoriach:

  • najlepsza książka szerząca wiedzę ekonomiczną
  • najlepszy poradnik biznesowy
  • najlepsza zagraniczna książka ekonomiczna przetłumaczona na język polski

Strona konkursu.