Komunikat Rektora w sprawie kształcenia w trybie zdalnym

Drodzy Studenci!

Od poniedziałku przechodzimy na zdalne nauczanie.   Wchodzimy w szczyt zachorowań IV fali pandemii, która nakłada się na sezonowe przypadki grypy. Coraz więcej osób zgłasza brak możliwości uczestniczenia w zajęciach na kampusie z powodu infekcji lub objawów zakażenia – są to zarówno studenci, wykładowcy, jak i wspierająca proces dydaktyczny kadra administracyjna. W tych trudnych chwilach musimy zadbać o zdrowie całej naszej społeczności.

Z uwagi na powyższe podjąłem decyzję, że od poniedziałku, 22 listopada, do niedzieli, 5 grudnia, na wszystkich studiach dyplomowych przechodzimy na system zdalnego nauczania. Tryb organizacji studiów podyplomowych ustala odrębnie dyrektor KEBS.

Dysponujemy sprawdzonymi systemami informatycznymi do prowadzenia zajęć online. Teraz ponownie z nich skorzystamy, by bezpiecznie przeczekać wzbierającą falę zachorowań i jak najszybciej powrócić do nauczania stacjonarnego, które wszystkim daje najwięcej satysfakcji.    Bardzo proszę, zadbajcie o siebie w tym czasie, koncentrujcie się na nauce i ograniczcie aktywność towarzyską w realu, zaszczepcie się! Trzymajmy się razem i wspierajmy wzajemnie nie tylko w tym wyjątkowo trudnym czasie, ale zawsze.   W czasie zdalnej edukacji uczelnia pozostaje otwarta.

prof. dr hab. Grzegorz Mazurek Rektor