Komunikat Rektora na temat zdalnego trybu prowadzenia zajęć do 23 grudnia 2021.

Szanowni Państwo,

wszystkie zajęcia dydaktyczne w Akademii Leona Koźmińskiego do 23 grudnia 2021 r. będą realizowane zdalnie. Uczelnia w tym czasie pozostaje otwarta, można korzystać m.in. z Internetu, biblioteki, sal do pracy własnej, z zachowaniem pełnego reżimu sanitarnego, w tym obowiązkowego zasłaniana ust i nosa maseczką.

Zdecydowałem o przedłużeniu zdalnego nauczania, kierując się wyższą koniecznością zadbania o zdrowie całej naszej społeczności oraz członków naszych rodzin, z którymi będziecie chcieli spędzić tegoroczne święta. Nadal utrzymuje się wysoka liczba zachorowań na COVID-19 (dziś notujemy rekordowe poziomy zakażeń), dlatego nie można lekceważyć zaleceń służb sanitarnych i wszędzie, gdzie to możliwe, unikać większych skupisk ludzkich.

Jednocześnie podkreślam z całą mocą, że pomimo pełnej gotowości uczelni do prowadzenia zajęć w systemie zdalnym, traktuję to rozwiązanie jako tymczasowe. Nic nie zastąpi bezpośrednich relacji studentów z wykładowcami i otwartego, wartościowego życia społecznego w Akademii. Jeśli epidemia nie będzie się nasilała, chcielibyśmy od stycznia powrócić do zajęć stacjonarnych lub hybrydowych. To w dużej mierze zależy od podejścia nas wszystkich do minimalizowania ryzyka zarażenia się. Decyzja zostanie ogłoszona 27 grudnia br.

Dziękuję wszystkim za dostosowanie się do pracy zdalnej i dojrzałą troskę o własne bezpieczeństwo i bezpieczeństwo innych poprzez szczepienie się.

Życzę wszystkim Państwu dużo zdrowia, pogody ducha i optymizmu na co dzień, a w Święta Bożego Narodzenia wytchnienia od codziennych trosk i radości z przebywania wśród najbliższych. Oby Nowy Rok przyniósł tak wyczekiwane zwycięstwo w walce z pandemią!

Prof. dr hab. Grzegorz Mazurek