Rozwiązania cyfrowe w medycynie? Kurs dla innowatorów w ochronie zdrowia

11.07.2022

W całym sektorze zdrowia brakuje kadr, ale szczególny deficyt dotyczy specjalistów od transformacji cyfrowej, która mogłaby usprawnić zarządzanie procesami i znacząco poprawić jakość obsługi pacjentów w placówkach medycznych. Specjalizację z zakresu „DH – Digital Health” można zdobyć podczas sześciomiesięcznego kursu specjalistycznego w Akademii Leona koźmińskiego. Wiedzą dzielić się będą głównie praktycy. Patronami szkolenia są Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie, Agencja Badań Medycznych i Gdański Uniwersytet Medyczny.

Do kursu mogą przystąpić osoby o zróżnicowanym wykształceniu, ze stopniem co najmniej licencjata z podstawową wiedzą na temat zarządzania i organizacji systemu ochrony zdrowia, zainteresowane nabyciem nowych i praktycznych umiejętności z zakresu Digital Health (DH) i Start Me Up (SMU). Od kandydatów nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie w Digital Health ani w działalności biznesowej. Preferowane będą natomiast osoby, które mają pomysły technologiczne związane z poprawą zdrowia albo/lub wsparciem organizacyjnym instytucji opieki zdrowotnej, a także prowadzące własną działalność naukową lub biznesową i poszukujące know-how, jak z sukcesem wdrożyć rozwiązanie cyfrowe do praktyki klinicznej. Nie zabraknie zajęć z zakładania startupów medycznych i pozyskiwania finansowania na innowacyjne projekty od funduszy VC i inwestorów prywatnych.

Wśród kadry odpowiedzialnej za prowadzenie warsztatów praktycznych są eksperci zajmujący się wdrażaniem rozwiązań cyfrowych w praktyce klinicznej ze szpitala MSWiA, Instytutu Onkologii w Warszawie, szpitala w Tallinie, specjaliści ds. tworzenia wartości start-up dla Venture Capital Funds z Polski, Holandii, Emiratów Arabskich i Estonii oraz eksperci ds. refundacji rozwiązań cyfrowych z Finlandii, Wielkiej Brytanii i Niemiec. Liderką kursu od strony naukowej jest dr hab. prof. ALK Katarzyna Kolasa, a w obszarze rozwiązań technologicznych i innowacji w służbie zdrowia wspiera ją Anna Zawada, ekspertka rynku DH w Unii Europejskiej.

Kurs rozpocznie się w październiku 2022 r.

Więcej o kursie: TU