ING Bank Śląski partnerem Akademii Leona Koźmińskiego

16.03.2021

Nawet najlepsze akademickie wykłady nie zastąpią praktyk i wiedzy zdobywanej bezpośrednio u pracodawców. Dlatego Akademia Leona Koźmińskiego nawiązuje współpracę z instytucjami, które oferują studentom nie tylko praktyki czy zatrudnienie po studiach, ale chcą też dzielić się wiedzą podczas specjalnych szkoleń i seminariów prowadzonych przez swoich doświadczonych pracowników. Takim partnerem uczelni został w ostatnim czasie ING Bank Śląski.

- Współpraca na styku biznesu i nauk służy obu stronom. Jest okazją do wymiany wiedzy, doświadczeń i wspólnego poszukiwania rozwiązań, które zmieniają perspektywę i dotychczasowe sposoby działania. Jako bank i jako pracodawca słuchamy głosu młodych ludzi, chętnie zapraszamy ich do korzystania z naszych programów karierowych i budowania swojej przyszłej drogi zawodowej właśnie z nami. – mówi Maja Chabińska-Rossakowska, dyrektor HR w ING Banku Śląskim.

Wspólne wykłady, wydarzenia i pozostałe aktywności służyć będą wymianie wiedzy w obie strony. Świat nauki chętnie poznaje praktyczne podejście biznesu do rozwiązywania różnych problemów, a biznes chętnie słucha akademików, by zyskiwać szerszy obraz sytuacji i czerpać inspirację z projektów prowadzonych na uczelni.

W najbliższym czasie, ze względu na pandemię koronawirusa, współpraca pomiędzy ALK a ING będzie prowadzona głównie w sposób zdalny. Zaplanowano już pierwsze spotkania online ze studentami, które będą odbywały się w marcu i kwietniu.