Akademia Leona Koźmińskiego pierwszą uczelnią w Bolt Academy Project!

21.03.2023

Bolt rozpoczął współpracę z uczelniami w całej Polsce. Celem programu jest kształtowanie pozytywnych nawyków i nauka odpowiedzialnego korzystania z hulajnóg elektrycznych. Spotkanie inaugurujące Bolt Academy Project miało miejsce 1 marca 2023 roku w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Podczas spotkania zespół Bolt omówił przepisy obowiązujące podczas jazdy hulajnogą elektryczną, w jaki sposób poruszać się bezpiecznie oraz jak prawidłowo parkować jednoślady. Ważnym momentem spotkania było przygotowanie wspólnie z Samorządem Studenckim Uczelni specjalnej strefy parkowania hulajnóg Bolt. To właśnie w tym miejscu studenci przyjeżdżający na zajęcia na hulajnodze mogą zaparkować ją tak, aby nie przeszkadzała innym korzystającym z chodnika.

Zagadnienia związane z elektromobilnością są bliskie całej społeczności Akademii Leona Koźmińskiego. Z jednej strony dbamy o promowanie pozytywnych postaw w kontekście zrównoważonego rozwoju w zatłoczonych aglomeracjach miejskich, takich jak Warszawa. Z drugiej natomiast, współpraca z Bolt Academy oznacza dodatkową przestrzeń edukacji w obszarze minimalizowania śladu węglowego, a więc odpowiedzialności za nasze wspólne, zdrowe funkcjonowanie

W ramach programu Bolt planuje odwiedzić uczelnie w całej Polsce, aby szerzyć wśród młodych osób wiedzę o prawidłowym korzystaniu z hulajnóg elektrycznych.