Akademia Leona Koźmińskiego partnerem merytorycznym raportu "Lista 2000" Rzeczpospolitej

"Lista 2000" to doroczne zestawienie największych polskich przedsiębiorstw, ogłaszane przez redakcję Rzeczpospolitej. Zostaliśmy partnerem merytorycznym rankingu i wspólnie z redakcją dziennika współredagowaliśmy zestawienie. W skład zespołu merytorycznego weszli naukowcy Kolegium Finansów i Ekonomii ALK, którym przewodniczył prof. Jacek Tomkiewicz.

W dodatku specjalnym Rzeczpospolitej opublikowanym 15.12.2022 ukazało się pełne zestawienie tegorocznego Rankingu. Został także opublikowany komentarz do raportu autorstwa prof. Tomkiewicza zatytułowany "Gospodarka po pandemii, przed burzą wojny i inflacji", w którym czytamy:

"Patrząc na tegoroczne zestawienie 2000 największych polskich firm niefinansowych, musimy sobie zdawać sprawę z wyjątkowości analizowanego okresu" - pisze prof. Tomkiewicz. Podkreśla także, że wyniki finansowe przedsiębiorstw za rok 2021 należy czytać z uwzględnieniem kontekstu czasowego. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Wyróżnienie liderów w 11 branżach odbyło się w trakcie gali zorganizowanej przez „Rzeczpospolitą” w naszej Akademii w środę 14.12.2022. Listę 2000 największych pod względem przychodów polskich przedsiębiorstw można znaleźć TUTAJ

Lista 2000
Lista 2000

Czytaj także