Program Rozwojowy dla Sukcesorek i Sukcesorów Firm Rodzinnych

III edycja Programu Rozwojowego dla Sukcesorek i Sukcesorów Firm Rodzinnych

Dlaczego warto wziąć udział w Programie?

Poniższy Program rozwojowy, to cykl czterech warsztatów w ramach których:

  • Wymienisz się praktyczną wiedzą z sukcesorami i doradcami, którzy doświadczyli procesu sukcesji.
  • Spojrzysz na proces sukcesji z perspektywy wyzwań natury psychologicznej, komunikacyjnej i zarządczej.
  • Warsztatowy charakter zajęć umożliwi Ci także zdobycie konkretnych umiejętności, niezbędnych dla przyszłego sukcesora / sukcesorki.
  • Będziesz mógł nawiązać kontakty biznesowe z uczestnikami warsztatów, które mogą zaprocentować w przyszłości.

Program odbywa się w formie stacjonarnej.

Udział w Programie dla studentów i studentek Akademii Leona Koźmińskiego jest bezpłatny.

Plan Programu

Warsztat I

Termin: 7 maj godz. 16:30-19:30

Temat: Psychologiczne pułapki przejmowania rodzinnego biznesu

  • Czy muszę to robić? – dylematy młodego pokolenia dzieci przedsiębiorców
  • Relacje rodzinne, czyli gdzie kończy się firma zaczyna rodzina
  • Nowa rola = nowa tożsamość? Co może zaskoczyć, jeśli zdecydujesz się wejść do firmy

  • Zabezpieczenia i świadomość – jak zadbać o siebie w tej decyzji

Prowadząca – Ewelina Kosińska sukcesorka, Co-Founder LUU KIDS

 

Warsztat II

Termin: 14 maj godz. 16:30-19:30

Temat: Jak z sukcesem zarządzić sobą i innymi w sukcesyjnej zmianie?

  • Jakie narzędzie można wykorzystać przygotowując się do nowej roli sukcesora?
  • Pojawiające się znaki zapytania i problemy w trakcie przejmowania przedsiębiorstwa. Jak na nie skutecznie zareagować? 
  • Czy rodzina jest zawsze najważniejsza? Praktycznie o wyzwaniach relacyjnych w procesie sukcesji.

Prowadzący - Grzegorz Krupnik sukcesor, prezes zarządu firmy produkcyjnej, ekspert w dziedzinie robotyzacji i informatyzacji. Absolwent studiów Executive MBA na ALK.

 

Warsztat III

Termin: 21 maj godz. 15:30 - 17:30

Temat: Prawne aspekty sukcesji rodzinnej i firmowej – ujęcie praktyczne

  • Czym jest sukcesja majątku i firmy
  • Czy na pewno wiemy co mamy
  • Dziedziczenie ustawowe i testamentowe – możliwości i pułapki
  • Dziedziczenie podmiotów gospodarczych (…i dwa zdania o fundacji rodzinnej)

Prowadzący - Paweł Miszkurka prawnik, prezes zarządu Kancelarii LTF

 

Warsztat IV

Termin: 28 maj godz. 16:30 - 19:30

Temat: Jak skutecznie zarządzać i komunikować się z zespołem po sukcesji

  • Słuchanie i zadawanie pytań jako kluczowe kompetencje menedżerskie.
  • Komunikacja, jako klucz do sukcesu w procesie zarządzania zespołem po sukcesji - jak się w niej rozwijać?
  • Z życia sukcesora, czyli praktyczne case study.

Prowadzący - Konrad Jędraszczak sukcesor, praktyk biznesu, Coach i Trener,  ekspert w zakresie druku i materiałów promocyjnych, pasjonat życia. Absolwent studiów MBA na ALK.

Konsultacja rozwojowa na bazie diagnozy iWAM

Uczestniczki i uczestnicy programu rozwojowego dla przyszłych sukcesorek i sukcesorów firm rodzinnych będą mieli możliwość skorzystania z konsultacji rozwojowej na bazie diagnozy iWAM. To spotkanie pozwoli uczestnikom zidentyfikować własne wzorce poznawcze kształtujące sposób myślenia, odczuwania i działania. Program ten został stworzony, aby przygotować przyszłych liderów do świadomego i efektywnego zarządzania.

Konsultacje poprowadzi Dorota Smeja doświadczona trenerka i mentorka biznesu, twórczyni autorskiej metodologii pracy z narzędziem iWAM, która od lat wspiera kadrę zarządzającą w rozwoju osobistym i zawodowym.

Prelegenci

Ewelina Kosińska

Absolwentka Akademii Leona Koźmińskiego (Executive MBA).

Przez 15 lat pracowała w rodzinnej firmie produkcyjnej, pełniąc odpowiednio funkcje Brand Managera, Dyrektor Generalnej oraz Prezesa Zarządu. Odpowiadała również za jej sprzedaż i koordynację całego procesu M&A. Aktualnie jest w Zarządzie spółki zajmującej się produkcją akcesoriów dla dzieci, gdzie również pełni rolę Dyrektor Operacyjnej.

Od 2017 roku jest mentorką w międzynarodowym programie Early Warning Europe, w ramach którego prowadziła procesy monitoringowe z przedsiębiorcami w kryzysie oraz tworzyła akademię mentorów (EWEMA) oraz narzędzia RESC EWE. Jest aktywną członkinią Rady Programowej Fundacji Firmy Rodzinne z Poznania.

Prowadzi blog www.sukcesorka.pl traktujący o emocjonalnych aspektach sukcesji.

Grzegorz Krupnik

Sukcesor i prezes zarządu PROTECH => rodzinnego przedsiębiorstwa produkcyjnego. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Studia podyplomowe z zarządzania projektami (Wyższa Szkoła Europejska im. Tischnera), zarządzania produkcją (Akademia Górniczo-Hutnicza) oraz Executive MBA (Akademia Leona Koźmińskiego). Specjalizuje się w obszarach związanych z energetyką, OZE, elektromobilnością, przemysłem metalowym, projektami inwestycyjnymi, Przemysłem 4.0 i robotyzacją. Prywatnie fan squasha.

Paweł Miszkurka

Prawnik, prezes zarządu Kancelarii LTF.

Prawnik ze specjalizacją w zakresie planowania sukcesji. Od kilkunastu lat specjalizuje się w problematyce prawnej dotyczącej planowania spadkowego, w szczególności w łączeniu rozwiązań prawnych, finansowych i zarządczych.

Jest praktykiem z kilkunastoletnim doświadczeniem w zakresie zarządzania podmiotami gospodarczymi. Wykładowca Kancelarii LTF, w ramach której przeprowadził szkolenia dla kilkunastu tysięcy uczestników.
Paweł Miszkurka prowadzi wykłady, konferencje i indywidualne konsultacje w dziedzinie planowania sukcesji. Od 2012 r. zarządza Kancelarią LTF.

Konrad Jędraszczak

Perfekcjonista w każdym calu, który ocenia jakość w systemie zero-jedynkowym. Absolwent studiów Executive MBA na Akademii Leona Koźmińskiego, które wpłynęły na znaczne poszerzenie jego horyzontów i wymagań, zarówno wobec siebie jak i innych. Od 14 lat ma przyjemność współtworzyć rodzinną firmę WEDIA-ANN specjalizującą się w poligrafii i materiałach promocyjnych. Dzięki nieszablonowym rozwiązaniom, partnerskiemu podejściu i znakomitej wiedzy branżowej zaskarbił sobie zaufanie takich firm jak Danone, HiPP, Procter&Gamble czy Douglas,  a średni „wiek” jego klientów znacząco przekracza 10 lat.  

Konrad Jędraszczak to typ Long Life Learner – Certyfikowany Coach EMCC, niedawno rozpoczął Kurs Trenerski. Nawet w najbardziej stresujących sytuacjach wykazuje się nadludzkim spokojem i opanowaniem, które są wynikiem wieloletniego doświadczenia zdobywanego podczas interdyscyplinarnych realizacji.

Łowca mocnych wrażeń i dusza artystyczna w jednym, czego nie da się ukryć, widząc twórczy nieład na jego biurku. Przez 19 lat chórzysta „Alla Polacca”  w Operze Narodowej w Warszawie. Po godzinach  zapalony motocyklista, kochający rajdy terenowe. Pasjonat nurkowania, pływania długodystansowego i fotografii, który nawet… zaręczył się pod wodą.  Jak mówi, najpiękniejsze jest to, że swoje pasje może realizować razem z rodziną. Dumny tata Oliwki i Natalki, zakochany po uszy w swojej żonie Annie.

Dorota Smeja

Doświadczona trenerka i mentorka biznesu, twórczyni autorskiej metodologii pracy z narzędziem iWAM, która od lat wspiera kadrę zarządzającą w rozwoju osobistym i zawodowym. Dzięki dogłębnej znajomości narzędzia iWAM oferuje unikalne spojrzenie na możliwości rozwoju ludzkiego potencjału. Jej wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu biznesem pozwala jej zrozumieć wyzwania, przed którymi stają współcześni liderzy i skutecznie wspierać ich w drodze do sukcesu.

Koordynator Programu
Sylwia Błońska