program mentoringowy

Program Mentorski w ALK

Zapraszamy do udziału w I edycji Programu Mentorskiego Akademii Leona Koźmińskiego

Celem Programu jest wsparcie młodych, utalentowanych studentów ALK w planowaniu i realizacji obranej przez nich ścieżki kariery zawodowej wykorzystując przy tym wiedzę i doświadczenie absolwentów ALK. Jest to elitarny Program skierowany do studentów ostatnich lat studiów I lub II stopnia. Program zakłada roczną współpracę Mentorów – absolwentów ALK z Mentee – studentami ALK wybranymi w procesie rekrutacji do Programu. W Programie weźmie udział kilkunastu mentorów oferujących wsparcie m.in. w takich obszarach jak: zarządzanie, finanse, consulting, prawo, marketing, digital marketing, e-commerce, compliance, AML, bankowość oraz zarządzanie projektami. W I edycji Programu uczestniczyć będzie ok. 30 studentów ALK. Koordynatorem projektu jest Biuro Karier i Współpracy z Absolwentami. Rekrutacja studentów do Programu rozpocznie się już we wrześniu 2021.

program mentoringowy
Nasi Mentorzy:
Artur_Kulis
Artur Kulis

Ukończyłem studia licencjackie oraz magisterskie na kierunku ekonomia. Ponadto, ukończyłem studia podyplomowe na kierunku Polityka Compliance w Organizacji na Akademii Leona Koźmińskiego.

Moja kariera zawodowa od początku związana jest z bankowością. Rozpoczynałem w departamencie telefonicznej obsługi klienta, a potem współtworzyłem nowo powstały dział telefonicznej sprzedaży produktów bankowych. Po kilku latach zdecydowałem się na dołączenie do departamentu AML, w którym pracuję do dziś. W Citibank Europe PLC pracuję od 2018 roku i obecnie zajmuje stanowisko Eksperta ds AML.

Brałem udział w wielu szkoleniach z zakresu AML/Compliance oraz posiadam Certyfikat Compliance Officera w Instytucji Finansowej. Bylem takze członkiem Stowarzyszenia Compliance Polska.

Florentyna Kurzeja
Florentyna Kurzeja

Florentyna jest absolwentką Akademii Sztuki Wojennej oraz Akademii Leona Koźmińskiego. W trakcie studiów uczestniczyła w programach Erasmus (studia oraz praktyki) oraz w stażach (Biuro Bezpieczeństwa Narodowego), które pomogły jej w znalezieniu odpowiedniej ścieżki kariery zawodowej.

Od 3,5 roku pracuje w Citibank Europe Plc, jako expert w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy.
Specjalizuje się w monitorowaniu transakcji klienta detalicznego zlokalizowanego w Stanach Zjednoczonych. W swoim departamencie jest mentorem oraz współtwórca programu mającego na celu rozwój analityków.

Justyna Gościńska
Justyna Gościńska

Dyrektor Generalna, Prezes Zarządu Go Sport Polska. Od ponad 18 lat pracuje w globalnych organizacjach. Większość z tego czasu odpowiadała za region Europy Wschodniej, Centralnej, Rosji, Turcji, Północnej Afryki i Środkowego Wschodu. Główne obszary jej odpowiedzialności w tym czasie to strategia, zakupy, marketing, e-commerce, obsługa klienta oraz prowadzenie fundacji. Pracowała dla marek takich jak: Levi’s, Monster Energy, 4F czy Under Armour.

Jest absolwentką MBA na Oxford Brooks University. Na Akademii Leona Koźmińskiego skończyła studia podyplomowe „Management in Fashion Industry” w 2011 przy współpracy z Viamoda.

Od 7 lat jest Coachem, a od 4 lat Team Coachem ICC, co pomaga jej w rozwijaniu zespołów z którymi pracuje, rozsianych nawet w 17 krajach Europy.

Po pracy uprawia triathlon. W klubie Kuźnia Triathlonu trenuje 6 razy w tygodniu pływanie, rower i bieganie.

"Wierzę w ogromny potencjał młodych ludzi, w ich mądrość i siłę. Wiem jednak, że nie jest łatwo znaleźć właściwą drogę zawodowego rozwoju, zrozumieć różne możliwości które przed nami stoją i wybrać te właściwe – najbardziej odpowiadające naszemu charakterowi, osobowości i motywacji. Jako mentor chcę wesprzeć młode osoby w znalezieniu tej właściwej dla nich ścieżki, pokazać różne aspekty biznesu i uświadomić że wszystko co osiągamy zależy od nas samych."

Kacper Zdunek

Właściciel agencji ClickInStory specjalizującej się w Influencer Marketingu i targetowanym e-samplingu. Z rynkiem marketingu internetowego związany od ponad 9 lat. Klientami ClickInStory są między innymi: Procter & Gamble, Estée Lauder, Allegro, Mars, Crédit Agricole, Dr. Oetker, Eveline Cosmetics czy Sennheiser.

Przed założeniem ClickInStory, pracował przez dwa lata w firmie New Balance. Pełnił tam rolę Project Managera i odpowiadał za influencer marketing oraz działania promocyjne działu fitness. Przed założeniem agencji realizował projekty m.in. dla takich firm jak: Electronic Arts, Ubisoft (kampania nagrodzona 2 nagrodami branżowymi), ASUS, Logitech czy Komputronik.

Współwłaściciel marki Po Prostu Naturalnie.

Karol Gaweł
Karol Gaweł

Karol jest absolwentem Zarządzania, specjalizacji Zarządzania Strategicznego na Akademii Leona Koźmińskiego. Od września 2018 roku jest Prezesem Zarządu Smart Kids Planet – nowatorskiego przedsięwzięcia, które na stałe wpisało się w edukacyjną mapę Warszawy. Wcześniej przez 4 lata pracował jako New Business Manager w agencji Walk, odpowiadając za realizacje z zakresu event marketingu.
Posiada ponad 9-letnie doświadczenie w branży marketingowej, które zdobył zarządzając projektami zarówno po stronie klienta, jak i agencji. Prowadzi wykłady w Akademii Leona Koźmińskiego (od 2016) i na Uniwersytecie Warszawskim (od 2017) zajmując się relacją pomiędzy teoretycznymi analizami i praktycznymi aspektami Event Marketingu.  Jest prelegentem na konferencjach i spotkaniach dotyczących branży marketingowej.

 

Mariusz Wnuk

Mariusz jest absolwentem Prawa + Finanse i Rachunkowość na ALK. Ukończył studia w 2017 roku. W 2019 roku uzyskał tytuł Executive MBA certyfikowany przez Uniwersytet Warszawski.

Mariusz rozpoczynał swoją karierę zawodową od pracy w zespołach cen transferowych Deloitte oraz MDDP. W 2019 roku, zmienił ścieżkę kariery i rozpoczął pracę w zespole Insight & Intelligence kancelarii Dentons (największej na świecie kancelarii prawnej), jako analityk rynku (market analyst). W 2020 roku, Mariusz awansował na pozycję szefa Warszawskiego zespołu, zajmującego się przeprowadzaniem strategicznych analiz rynku, klientów i konkurencji oraz szeroko rozumianego wykorzystywania danych w procesie podejmowania decyzji biznesowych prawników kancelarii Dentons z regionu Europy. W 2021 roku, w celu podniesienia swoich kwalifikacji w zakresie analizy danych, Mariusz ukończył studia na uczelni Cambridge na kierunku Business Analytics: Decision Making Using Data.

Po więcej informacji zapraszam na mój profil LinkedIn.
 

Marcin Hetmaniuk
Marcin Hetmaniuk

Jestem absolwentem Politechniki Wrocławskiej na kierunku Automatyka i Robotyka oraz Akademii Leona Koźmińskiego - Masters in Finance and Accounting. Przez 1,5 roku mieszkałem w Sydney, gdzie rozwijałem własny biznes.

Od 4 lat jestem związany z firmą AstraZeneca, gdzie zajmuję się analizą finansową oraz planowaniem kosztów związanych z działem R&D. Jestem również zaangażowany w optymalizację i automatyzację procesów, jak i wprowadzanie nowych rozwiązań i systemów oraz wkrótce koncepcji lean management.

Do Programu Mentorskiego zgłosiłem się, aby mieć możliwość przekazania wskazówek dotyczących rynku pracy studentom rozpoczynającym swoje zawodowe życie. Myślę, że taki kontakt z "żywym" rynkiem pracy jest dobrym sposobem dla młodych ludzi na podjęcie właściwych decyzji, które będą rzutowały na ich dalsze kroki. Zdobyte informacje pozwolą im również na podejmowanie bardziej świadomych ruchów, bo często opis stanowisk pracy i obowiązków bywa enigmatyczny i nieczytelny.

Mateusz Bodio
Mateusz Bodio

Mateusz Bodio ukończył prawo, zarządzanie i podyplomowe studia Management in Corporate Finance w Akademii Leona Koźmińskego, jest absolwentem również studiów na poziomie magisterskim w Newcastle Business School London.

Mateusz rozpoczął swoją przedsiębiorczą ścieżkę w wieku 17 lat, na studiach w Londynie założył firmę doradztwa strategicznego, a rok po skończeniu nauki sprzedał swoją pierwszą organizację. Pracował jako konsultant m. in. w USA, Wielkiej Brytanii czy w Kazachstanie. Mateusz zarządza jednym z większych prywatnych funduszy inwestycyjnych venture capital w Polsce. Jego zespół inwestuje w spółki technologiczne z sektora deep tech oraz data science.

Poza pracą jest pasjonatem kolarstwa szosowego i tajskiego boksu.

mateusz.paziewski
Mateusz Paziewski

Mateusz Paziewski to absolwent kierunku Zarządzanie Logistyką i Łańcuchami Dostaw.

Swoje pierwsze lata kariery spędził w firmie świadczącej szeroki wachlarz usług logistycznych w roli Kordynatora projektu, odpowiadając za utrzymanie i rozwój systemu klasy TMS. Obecnie realizuje się w conslutingu IT po stronie lidera na rynku dostawców systemów informatycznych wspierających szeroko rozumiane łańcuchy dostaw.

Promotor ciągłego rozwoju osobistego i świadomego podejścia do planowania własnej ścieżki zawodowej.

Ulubiona sentencja: Education is optional but learning is compulsory.

Mateusz Zawistowski
Mateusz Zawistowski

Mateusz jest doktorem nauk prawnych i doświadczonym prawnikiem transakcyjnym. Aktualnie pełni funkcję General Counsela w ffVC, amerykańskim funduszu venture capital i jest doradcą Giełdy Papierów Wartościowych w obszarze realizacji strategii wzrostu i nowych linii biznesowych. W latach 2013-2020 związany z White&Case. W dotychczasowej karierze doradzał w realizacji projektów o wartości pow. 15 mld USD w telekomunikacji, infrastrukturze, energetyce i sektorze finansowym.

Valeryia Kryvetskaya
Valeryia Kryvetskaya

Absolwentka studiów w języku angielskim pierwszego stopnia w Akademii Leona Koźmińskiego na kierunku Zarządzanie (specjalizacja Marketing). Uczestniczka programu studenckiej wymiany międzynarodowej w ALK z Uniwersytetem Handlu i Biznesu w Nagoii, Japonia.

Obecnie Ekspert działu przeciwdziałania praniu pieniędzy w Citibank Europe PLC (początkowo jako Młodszy Analityk). Certyfikowany Specjalista ds. Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy (ACAMS).

Zainteresowania: tematyka prania brudnych pieniędzy i metody ich przeciwdziałania, kryzysy polityczne i gospodarcze, przestępczość zorganizowana, podróże, turystyka gastronomiczna, nauka języków (obecnie hiszpański i włoski), akrobatyka, architektura wnętrz.

 

Chcesz wziąć udział w programie?

Uzupełnij poniższy formularz zgłoszeniowy, wybierając mentora z którym chciałbyś/abyś współpracować.