Program Mentorski ALK

program mentoringowy

Program Mentorski w ALK

II edycja Programu Mentorskiego Akademii Leona Koźmińskiego

Rozpoczynamy II edycję Programu Mentorskiego ALK.

Zachęcamy absolwentów ALK do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem ze studentami Akademii. Do udziału w Programie zapraszamy absolwentów zajmujących się zawodowo m. in. takimi obszarami jak: zarządzanie, finanse, consulting, prawo, marketing, digital marketing, e-commerce, compliance, AML, bankowość, zarządzanie projektami oraz prowadzących własną działalność gospodarczą.

Formularz zgłoszeniowy do II edycji Programu Mentorskiego ALK.

Celem Programu jest wsparcie młodych, utalentowanych studentów ALK w planowaniu i realizacji obranej przez nich ścieżki kariery zawodowej. W Programie Mentorskim uczestniczą studenci ostatniego roku studiów l stopnia, wszystkich lat studiów II stopnia oraz 4 i 5 rok studiów jednolitych magisterskich z zakresu prawa. W I edycji Programu uczestniczyło ok. 40 studentów ALK. Koordynatorem Programu jest Biuro Karier i Współpracy z Absolwentami.

Pierwsze spotkanie mentorów i mentees planujemy w listopadzie 2022 r.  

program mentoringowy

Mentorzy I edycji Programu Mentorskiego ALK:

Anna Malinowska

Doktor ekonomii w dyscyplinie finanse, absolwentka ALK na kierunku Finanse i Rachunkowość. Badacz z wieloletnim doświadczeniem zawodowym w międzynarodowym środowisku. Autorka, współautorka i recenzentka wielu empirycznych artykułów naukowych z zakresu ekonomii instytucjonalnej i rozwoju sektora przedsiębiorstw w Europie Środkowej i Wschodniej, publikuje w międzynarodowych czasopismach z listy JCR w tym  Journal of Economic Issues oraz  Emerging Markets Review.

Doświadczenie zawodowe na początku gromadziła jako wykładowca studiów licencjackich i magisterskich w ALK, ekonomista realizujący projekty badawczo-doradcze dla Komisji Europejskiej w think-tanku Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych. Po wielu zakrętach zawodowych ustatkowała się w zarządzaniu ryzykiem w bankowości.

Obecnie prowadzi wielowymiarowe analizy ekonomiczne i branżowe w mBank SA. Pasjonuje się problematyką ESG i ekonomią zmiany klimatu. Finalizuje studia podyplomowe z zakresu zarządzania projektami w ALK.
Przed i po pracy staje na macie i ćwiczy na bieżni.
Po więcej – zapraszam na mój profil na LinkedIn

 

Artur_Kulis
Artur Kulis

Absolwent studiów licencjackich oraz magisterskich na kierunku ekonomia. Ponadto, ukończył studia podyplomowe na kierunku Polityka Compliance w Organizacji na Akademii Leona Koźmińskiego.

Artura kariera zawodowa od początku związana jest z bankowością. Rozpoczynał w departamencie telefonicznej obsługi klienta, a potem współtworzył nowo powstały dział telefonicznej sprzedaży produktów bankowych. Po kilku latach dołączył do departamentu Compliance/AML, w którym pracuje do dziś. W czerwcu 2022 roku dołączył do Zespołu Nadzoru (Compliance) w BNP Paribas Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. gdzie zajmuje się głównie obszarem bezpieczeństwa finansowego. Pełni funkcję MLRO (Money Laundering Reporting Officer) w związku z realizacją przepisów ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy (obszary AML/KYC i Sankcje) oraz obszarem ABC (Anti Bribery and Corruption - nadzór nad kwestiami korupcyjnymi).

Uczestnik wielu szkoleniach z zakresu Compliance/AML oraz Certyfikowany Compliance Officer. Były członek Stowarzyszenia Compliance Polska.

Ewa Foreman

Ewa ukończyła na Akademii Leona Koźmińskiego dwa kierunki studiów licencjackich w języku angielskim (BBA in Finance and Accounting, BBA in Management). W tym okresie prowadziła też własną działalność gospodarczą Feel-Free, zajmującą się sprzedażą papierosów elektronicznych.

trakcie studiów uczestniczyła w programie Erasmus (BI Norwegian School of Management) oraz otrzymała stypendium od Uczelni oraz Banku Santander na wyjazd do Stanów Zjednoczonych na kurs przedsiębiorczości organizowany dla studentów z całego świata przez Babson College (#1 w rankingu szkół przedsiębiorczości w USA od 26 lat). Ponieważ uwielbia podróżować, na studia magisterskie wyjechała do Francji i Holandii.
Po studiach rozpoczęła pracę w dziale finansów jako analityk finansowy, którym jest do dzisiaj. Od prawie 4 lat związana jest z rynkiem nieruchomości (JLL, CBRE). Zajmuje się kontrolą przepływów finansowych, uzgadnianiem bilansów kont, raportowaniem wyników, budżetowaniem.

Poza pracą śpiewa i pasjonuje się sportem (tenis, nurkowanie, żeglarstwo, narciarstwo, windsurfing).

 

Florentyna Kurzeja
Florentyna Kurzeja

Florentyna jest absolwentką Akademii Sztuki Wojennej oraz Akademii Leona Koźmińskiego. W trakcie studiów uczestniczyła w programach Erasmus (studia oraz praktyki) oraz w stażach (Biuro Bezpieczeństwa Narodowego), które pomogły jej w znalezieniu odpowiedniej ścieżki kariery zawodowej.

Od 3,5 roku pracuje w Citibank Europe Plc, jako expert w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy.
Specjalizuje się w monitorowaniu transakcji klienta detalicznego zlokalizowanego w Stanach Zjednoczonych. W swoim departamencie jest mentorem oraz współtwórca programu mającego na celu rozwój analityków.

Justyna Gościńska
Justyna Gościńska

Dyrektor Generalna, Prezes Zarządu Go Sport Polska. Od ponad 18 lat pracuje w globalnych organizacjach. Większość z tego czasu odpowiadała za region Europy Wschodniej, Centralnej, Rosji, Turcji, Północnej Afryki i Środkowego Wschodu. Główne obszary jej odpowiedzialności w tym czasie to strategia, zakupy, marketing, e-commerce, obsługa klienta oraz prowadzenie fundacji. Pracowała dla marek takich jak: Levi’s, Monster Energy, 4F czy Under Armour.

Jest absolwentką MBA na Oxford Brooks University. Na Akademii Leona Koźmińskiego skończyła studia podyplomowe „Management in Fashion Industry” w 2011 przy współpracy z Viamoda.

Od 7 lat jest Coachem, a od 4 lat Team Coachem ICC, co pomaga jej w rozwijaniu zespołów z którymi pracuje, rozsianych nawet w 17 krajach Europy.

Po pracy uprawia triathlon. W klubie Kuźnia Triathlonu trenuje 6 razy w tygodniu pływanie, rower i bieganie.

"Wierzę w ogromny potencjał młodych ludzi, w ich mądrość i siłę. Wiem jednak, że nie jest łatwo znaleźć właściwą drogę zawodowego rozwoju, zrozumieć różne możliwości które przed nami stoją i wybrać te właściwe – najbardziej odpowiadające naszemu charakterowi, osobowości i motywacji. Jako mentor chcę wesprzeć młode osoby w znalezieniu tej właściwej dla nich ścieżki, pokazać różne aspekty biznesu i uświadomić że wszystko co osiągamy zależy od nas samych."

Kacper Zdunek

Właściciel agencji ClickInStory specjalizującej się w Influencer Marketingu i targetowanym e-samplingu. Z rynkiem marketingu internetowego związany od ponad 9 lat. Klientami ClickInStory są między innymi: Procter & Gamble, Estée Lauder, Allegro, Mars, Crédit Agricole, Dr. Oetker, Eveline Cosmetics czy Sennheiser.

Przed założeniem ClickInStory, pracował przez dwa lata w firmie New Balance. Pełnił tam rolę Project Managera i odpowiadał za influencer marketing oraz działania promocyjne działu fitness. Przed założeniem agencji realizował projekty m.in. dla takich firm jak: Electronic Arts, Ubisoft (kampania nagrodzona 2 nagrodami branżowymi), ASUS, Logitech czy Komputronik.

Współwłaściciel marki Po Prostu Naturalnie.

Karol Gaweł
Karol Gaweł

Karol jest absolwentem Zarządzania, specjalizacji Zarządzania Strategicznego na Akademii Leona Koźmińskiego. Od września 2018 roku jest Prezesem Zarządu Smart Kids Planet – nowatorskiego przedsięwzięcia, które na stałe wpisało się w edukacyjną mapę Warszawy. Wcześniej przez 4 lata pracował jako New Business Manager w agencji Walk, odpowiadając za realizacje z zakresu event marketingu.
Posiada ponad 9-letnie doświadczenie w branży marketingowej, które zdobył zarządzając projektami zarówno po stronie klienta, jak i agencji. Prowadzi wykłady w Akademii Leona Koźmińskiego (od 2016) i na Uniwersytecie Warszawskim (od 2017) zajmując się relacją pomiędzy teoretycznymi analizami i praktycznymi aspektami Event Marketingu.  Jest prelegentem na konferencjach i spotkaniach dotyczących branży marketingowej.

 

Mariusz Wnuk

Mariusz jest absolwentem Prawa + Finanse i Rachunkowość na ALK. Ukończył studia w 2017 roku. W 2019 roku uzyskał tytuł Executive MBA certyfikowany przez Uniwersytet Warszawski.

Mariusz rozpoczynał swoją karierę zawodową od pracy w zespołach cen transferowych Deloitte oraz MDDP. W 2019 roku, zmienił ścieżkę kariery i rozpoczął pracę w zespole Insight & Intelligence kancelarii Dentons (największej na świecie kancelarii prawnej), jako analityk rynku (market analyst). W 2020 roku, Mariusz awansował na pozycję szefa Warszawskiego zespołu, zajmującego się przeprowadzaniem strategicznych analiz rynku, klientów i konkurencji oraz szeroko rozumianego wykorzystywania danych w procesie podejmowania decyzji biznesowych prawników kancelarii Dentons z regionu Europy. W 2021 roku, w celu podniesienia swoich kwalifikacji w zakresie analizy danych, Mariusz ukończył studia na uczelni Cambridge na kierunku Business Analytics: Decision Making Using Data.

Po więcej informacji zapraszam na mój profil LinkedIn.
 

Mateusz Bodio
Mateusz Bodio

Mateusz Bodio ukończył prawo, zarządzanie i podyplomowe studia Management in Corporate Finance w Akademii Leona Koźmińskego, jest absolwentem również studiów na poziomie magisterskim w Newcastle Business School London.

Mateusz rozpoczął swoją przedsiębiorczą ścieżkę w wieku 17 lat, na studiach w Londynie założył firmę doradztwa strategicznego, a rok po skończeniu nauki sprzedał swoją pierwszą organizację. Pracował jako konsultant m. in. w USA, Wielkiej Brytanii czy w Kazachstanie. Mateusz zarządza jednym z większych prywatnych funduszy inwestycyjnych venture capital w Polsce. Jego zespół inwestuje w spółki technologiczne z sektora deep tech oraz data science.

Poza pracą jest pasjonatem kolarstwa szosowego i tajskiego boksu.

mateusz.paziewski
Mateusz Paziewski

Mateusz Paziewski, absolwent kierunku Zarządzanie Logistyką i Łańcuchami Dostaw. Swoje pierwsze lata kariery spędził w firmie świadczącej szeroki wachlarz usług logistycznych w roli Koordynatora projektu odpowiadając za utrzymanie i rozwój systemu klasy TMS. Obecnie realizuje się w consultingu IT po stronie lidera na rynku dostawców systemów informatycznych wspierających szeroko rozumiane łańcuchy dostaw. Promotor ciągłego rozwoju osobistego i świadomego podejścia do planowania własnej ścieżki zawodowej .Ulubiona sentencja: Education is optional but learning is compulsory. 

Mateusz Zawistowski
dr Mateusz Zawistowski

Mateusz jest doktorem nauk prawnych i doświadczonym prawnikiem transakcyjnym. Aktualnie pełni funkcję General Counsela w ffVC, amerykańskim funduszu venture capital i jest doradcą Giełdy Papierów Wartościowych w obszarze realizacji strategii wzrostu i nowych linii biznesowych. W latach 2013-2020 związany z White&Case. W dotychczasowej karierze doradzał w realizacji projektów o wartości pow. 15 mld USD w telekomunikacji, infrastrukturze, energetyce i sektorze finansowym.

Valeryia Kryvetskaya
Valeryia Kryvetskaya

Absolwentka studiów w języku angielskim pierwszego stopnia w Akademii Leona Koźmińskiego na kierunku Zarządzanie (specjalizacja Marketing). Uczestniczka programu studenckiej wymiany międzynarodowej w ALK z Uniwersytetem Handlu i Biznesu w Nagoii, Japonia.

Obecnie Ekspert działu przeciwdziałania praniu pieniędzy w Citibank Europe PLC (początkowo jako Młodszy Analityk). Certyfikowany Specjalista ds. Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy (ACAMS).

Zainteresowania: tematyka prania brudnych pieniędzy i metody ich przeciwdziałania, kryzysy polityczne i gospodarcze, przestępczość zorganizowana, podróże, turystyka gastronomiczna, nauka języków (obecnie hiszpański i włoski), akrobatyka, architektura wnętrz.

 

REGULAMIN PROGRAMU MENTORSKIEGO
PRZECZYTAJ