Panel Otwarcia

Panel otwarcia

 

Coraz więcej rozwiązań e-health jest wdrażanych na rynek - zarówno przez duże firmy jak i start-upy. Pytania dotyczące najlepszych sposobów na rozwijanie innowacji w tym sektorze skierujemy do osób reprezentujących uczelnie, programy akceleracyjne, jednostki regulujące wejście tych rozwiązań na rynek oraz samych twórców tych rozwiązań. Zastanowimy się jakie twórcy napotykają trudności w rozwoju swoich przedsięwzięć i jak można im zaradzić, a także jakie realne korzyści mają odbiorcy, czyli pacjenci, z wykorzystywania zweryfikowanych rozwiązań e-health. Poruszane kwestie:

  • jak dobrze zaplanować projekt by zmaksymalizować jego sukces, 
  • co dają programy akceleracyjne, 
  • omówienie drogi rozwoju start-upu medycznego,
  • jakie są korzyści zdrowotne z rozwijania start-upów,
  • doświadczenia z ewaluacji projektów med-tech,
  • jakie są ryzyka i jak je można zminimalizować,
  • wokół jakich wartości są budowane start-upy.
Harmonogram bloku
Wystąpienia (10:00 - 11:00) Moderator - Magdalena Kulczycka (CeBio Forum)
Kozminski Business HUB Bartosz Kondaszewski
Akademia Leona Koźmińskiego Łukasz Więch
Start-up Helena Linge
EIT HEalth Joanna Broy

Moderator

Magdalena Kulczycka

Posiada doświadczenie jako biolog molekularny uzyskane w laboratoriach: Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ, Małopolskiego Centrum Biotechnologii UJ, University of California Santa Barbara, Max Planck Institute w Martinsried w Niemczech, Lund University w Szwecji, a także jako przedsiębiorca - założycielka i prezes MicroBioLab sp. z o.o. oraz LabStorm sp. z o.o. Oba światy dobrze poznała prowadząc fundusz inwestycyjny, a także jako broker technologii d.s. Collegium Medicum UJ w Centrum Transferu Technologii CITTRU UJ. Obecnie jest Dyrektorką CEBioForum - najważniejszego wydarzenia łączącego świat biotechnologii i biznesu.

Paneliści

Bartosz Kondaszewski

Dyrektor Programu Akceleracyjnego Kozminski Business Hub Mentor i inwestor szeregu inicjatyw startup'owych Doświadczony doradca ds. strategii i rynku ze szczególnym uwzględnieniem wyrobów medycznych oraz produktów konsumpcyjnych Absolwent Akademii Leona Koźmińskiego, ukończył kierunek Finanse i Bankowość

lek. Łukasz Więch

Absolwent Akademii Leona Koźmińskiego na kierunku Koźmiński MBA dla Kadry Medycznej oraz Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Lekarz – specjalista zdrowia publicznego. Edukator z zamiłowania i doświadczenia. 

Zawodowo związany od wielu lat z sektorem badań klinicznych nowych leków. Jako Associate Director w firmie Synexus Polska Sp. z o. o. stale powiększa swoje bogate praktyczne doświadczenie zawodowe, szczególnie z zakresu roli i obowiązków badacza w badaniu klinicznym oraz organizacji i zarządzania ośrodkiem badań klinicznych, w międzynarodowym środowisku. 

Zajmuje go tematyka tworzenia innowacyjnych rozwiązań biznesowych i partnerstw zgodnych z filozofią win-win. Członek Stowarzyszenia na Rzecz Dobrej Praktyki Badań Klinicznych w Polsce – GCPpl. Wykładowca ALK i WUM.

 

Joanna Baranowska

Joanna Baranowska jest ekspertem z dużym doświadczeniem w innowacjach w ochronie zdrowia, edukacji przedsiębiorczości, funduszach unijnych i transferze technologii. W EIT Health, jednej z największych międzynarodowych organizacji, zajmujących się innowacyjną medycyną i opieką zdrowotną w Europie, odpowiada za wdrażanie strategii edukacyjnych 4.0. Joanna skupia się głównie na przyszłości edukacji, głównie na zagadnieniu jak sztuczna inteligencja może być wykorzystana do podnoszenia kwalifikacji pracowników służby zdrowia i zwiększania poziomu wdrażania innowacji w opiece zdrowotnej.  

Przed dołączeniem do EIT Health Joanna była kierownikiem Działu Projektów Akceleracyjnych w Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, gdzie prowadziła cenione projekty edukacyjne i akceleracyjne wspierające studentów, start-upy i osoby rozpoczynające karierę naukową, takie jak Smart- Up Lab, Smart Aging Bootcamp lub From Scientists to Innovators for Industry. Pracowała również jako Asystentka w Zakładzie Psychodermatologii, gdzie prowadziła badania doktorskie na temat poziomu stresu u liderów rozwijających startupy i ich predyspozycji do osiągnięcia sukcesu biznesowego. Ukończyła Uniwersytet Medyczny w Łodzi (Biotechnologia Medyczna) oraz Uniwersytet Jagielloński (Biznes w Biotechnologii). „Poprzez swoją działalność zawodową staram się angażować i łączyć świat biznesu i nauki. Wspieram innowatorów na wczesnym etapie kariery w przekładaniu wiedzy akademickiej na codzienny biznes, aby mogli spełniać swoje marzenia i kształtować świat jutra.”

 

Helena Linge

Helena Linge jest pracownikiem naukowym w dziedzinie nauk medycznych w szwedzkim Instytucie Badawczym (RISE). Uzyskała doktorat na Uniwersytecie w Lund w Szwecji i ukończyła badania podoktoranckie w Nowym Jorku, obejmujące różne tematy, od biologii komórkowej i molekularnej infekcji po zastosowania  e-zdrowia dla osób, które chorowały onkologicznie w wieku dziecięcym oraz pracowników służby zdrowia. Od sierpnia jest zatrudniona w AI Sweden jako twórca strategicznych inicjatyw dla służby zdrowia.