Opowiedz swoją historię

Opowiedz swoją historię

Jest nam niezmiernie miło poinformować o powstaniu nowej platformy "Podziel się swoją historią!".

Będąc Absolwentem/Absolwentką Akademii Leona Koźmińskiego masz z pewnością do opowiedzenia niezwykłą historię. Twoje doświadczenie i wykształcenie ukształtowało to, kim dzisiaj jesteś.

Chcemy usłyszeć Twoją historię i podzielić się z nią z naszą społecznością.

Niezależnie od tego, czy było to założenie własnej firmy, zawodowy awans, ciekawe hobby czy po prostu satysfakcjonujące osiągnięcie. Historie naszych Absolwentów i Absolwentek są inspiracją dla całej społeczności Koźmińskiego i w ramach nowej platformy zapraszamy do podzielenia się nimi z resztą świata! Nie możemy się doczekać, żeby usłyszeć o Waszych sukcesach, przeżyciach i ciekawych doświadczeniach!

W celu zamieszczenia swojej publikacji, prosimy o wypełnienie formularza poniżej.

Historie naszych Absolwentów i Absolwentek

Matthias Kadnar

Cześć, jestem Matthias. W 2016 roku ukończyłem z wyróżnieniem Akademię Leona Koźmińskiego na kierunku Zarządzanie Międzynarodowe. Chcąc poszerzyć swoje horyzonty, podjąłem studia magisterskie z zakresu przedsiębiorczości na Uniwersytecie Cambridge, które ukończyłem w 2018 roku. Równolegle ze studiami na ALK zajmowałem się również finansami przedsiębiorstw. W Cambridge pogłębiłem swoją wiedzę na temat gospodarki o obiegu zamkniętym i zrównoważonego rozwoju, pogłębiając moje doświadczenie w tworzeniu odpowiedzialnych i zrównoważonych praktyk biznesowych.
Po zakończeniu edukacji pracowałem jako analityk biznesowy, analizując różne operacje biznesowe. Jednak los miał dla mnie niespodziankę. Podczas wydarzenia dla absolwentów Cambridge miałem szczęście spotkać się z moim obecnym szefem, który dostrzegł mój potencjał i zaoferował mi niezwykłą szansę. Teraz z dumą pełnię funkcję Mergers & Acquisitions Associate Spec. ESG & Sustainability, wnosząc swoją wiedzę i pasję do tworzenia pozytywnych zmian.
W ciągu ostatnich 3 lat byłem aktywnie zaangażowany w prowadzenie zrównoważonych inicjatyw i wprowadzanie zmian. W szczególności przeprowadziłem audyt dużego polskiego producenta i detalisty paliw, odgrywając kluczową rolę w jednej z największych transakcji fuzji i przejęć w historii Polski z moją firmą.
Chociaż odniosłem sukces w moich wysiłkach na rzecz przekształcenia Polski w katalizator zrównoważonego rozwoju, zdaję sobie sprawę, że wciąż jest wiele do zrobienia. Zrównoważony rozwój to ciągła podróż, a ja jestem zaangażowany w napędzanie zbiorowych zmian i włączanie zasad ESG do praktyk biznesowych.
Obecnym studentom i absolwentom chciałbym podkreślić znaczenie pogoni za marzeniami i wykorzystywania nadarzających się okazji. W trakcie mojej podróży nauczyłem się, że sukces często wynika z otwartości na nowe doświadczenia i podejmowania skalkulowanego ryzyka.
Miej jasną wizję tego, co chcesz osiągnąć i bądź gotów wyjść poza swoją strefę komfortu. Podejmuj wyzwania i nie daj się niepewności, ponieważ prowadzą one do rozwoju osobistego i zawodowego. Bądź otwarty na nieoczekiwane okazje, ponieważ mogą one przynieść cenne doświadczenia i kontakty.
Pamiętaj, że Twoja podróż jest wyjątkowa, a sukces może nie nastąpić z dnia na dzień. Wytrwaj, pozostań oddany i ucz się zarówno z sukcesów, jak i porażek. Życie to plac zabaw, a dzięki właściwemu nastawieniu i proaktywnemu podejściu możesz przekształcić swoje aspiracje w rzeczywistość.
Podejmijmy podróż, wykorzystajmy możliwości i razem stwórzmy bardziej zrównoważoną i wpływową przyszłość.

Weronika Ławniczak

Nazywam się Weronika Ławniczak i z pierwszego wykształcenia jestem  mgr inż. budownictwa. Przez około 20 lat (2000 – 2019) pracowałam jako Project Manager w dużych spółkach budowlanych i organizacjach rządowych. Brałam udział w największych projektach inżynierskich w Polsce, zarządzałam zespołami, prowadząc równolegle projekty o wysokim stopniu zaawansowania. Ukończyłam Zarządzanie projektami (PRINCE2), współpracowałam z  podwykonawcami wszystkich branż. Jako inżynier brałam udział w pracach naukowych nad wynalazkami na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach.

Po 20 latach odważyłam się pójść całkiem nową drogą i otworzyć swoją działalność, ponieważ w misji na życie mam łączyć biznes, naukę i dobrostan, pomagać zdrowieć i  zwiększać witalność. Pracując z setkami ludzi słuchałam jakie mają problemy i potrzeby. Na ogół nie były one realizowane. Ludzie nie pracowali w zgodzie ze swoimi wartościami, nie potrafili osiągnąć life-balance. W 2014 r. rozpoczęłam kształcenie, aby jak najlepiej zrozumieć drogę do dobrostanu.

Moim sukcesem jest powołanie w 2019 r. Instytutu Zdrowia i Urody ,,Holispace” w Warszawie. Jest to miejsce, w którym razem ze specjalistami środowiska medycznego, jak i specjalistami medycyny naturalnej, dbamy o komfort psychiczny, fizyczny, zdrowie i urodę. Stosujemy metody o udowodnionym działaniu przeciw wypaleniu zawodowemu, redukujące stres i ból oraz napięcie w ciele. ,,Holispace” to nowatorska marka z filozofią miejsca „przez zdrowie do urody”, gdzie połączyłam wiedzę, płynącą z całego świata, o naturalnych metodach dla witalności i urody z nowoczesnymi technologiami medycznymi. Rozwiniecie biznesu zdarzyło się w bardzo trudnym czasie - pandemii, wojny, inflacji. Dziś z dumą mogę powiedzieć, że osiągamy najwyższe opinie na wszystkich możliwych portalach ocen o jakości wykonywanych usług.

Uważam również, że bez nauki i pogłębiania wiedzy nie ma drogi do sukcesu, dlatego w 2022r. ukończyłam studia podyplomowe na Akademii Leona Koźmińskiego na kierunku ,,Pozytywna organizacja well-being i zdrowie w miejscu pracy”. Pozwoliły mi one z powodzeniem wdrażać strategię wellbeing w biznesie i  podnosić dobrostan pracowników. Rozwinęły moje umiejętności, poszerzyły kompetencje i dały szansę otworzyć się na nowe możliwości jakie daje świat. Dzięki studiom na ALK inspiruję i rozwijam moich podopiecznych każdego dnia.

Równocześnie dążenie do dobrostanu nabiera dziś wyraźnego znaczenia.  Zrobienie pierwszego kroku, czyli wejście na drogę zdrowego stylu życia i dbania o zdrowie swoje jak i pracowników w środowisku pracy jest odpowiedzią na zmienność i niepewność otoczenia. Profilaktyka  zdrowia i wellbeing  łączą się w relacji „człowiek - biznes - nauka”.

Opracowałam również  Self Immersion Method – metodę na świadome życie w lekkości oraz „5 kroków do witalności i długowieczności” na bazie doświadczeń i wieloletniej edukacji i obserwacji swoich klientów i pacjentów.

Moje publikacje z dziedziny zdrowego i świadomego stylu życia, są pokazywane w programach telewizyjnych i wielu magazynach. Jako prelegentka na kongresach i wystąpieniach chętnie inspiruję do pozytywnej zmiany stylu życia, samorozwoju.
Po 25 latach zgłębiania natury i potrzeb człowieka, wielu publikacjach, wywiadach i ostatecznie powołaniu firmy Instytut Zdrowia i Urody Holispace - z wielką radością odebrałam statuetkę "Liderka w kreowaniu holistyki i holizmu w biznesie" Magazynu Businesswoman & life.

Dawid Gościk

Po ukończeniu studiów magisterskich na Akademii Leona Koźmińskiego trafiłem do agencji rekrutacyjnej w centrum Warszawy. Firma, w której rozpocząłem pracę, nie podzielała ani nie wdrażała wartości nauczanych w ALK, co było dla mnie dużym rozczarowaniem. W konsekwencji porzuciłem swoją przygodę z HR co  było wielkim ciosem dla mojego życia, ego i finansów. 
Będąc osobą ze środowisk przedsiębiorczych i z wykształceniem biznesowym z ALK znalazłem pracę w szkole językowej oferującej konwersacje biznesowego języka angielskiego dla managerów i prezesów.
Przez lata zgromadziłem bardzo mocne portfolio kadry kierowniczej najwyższego szczebla, dyrektorów spółek państwowych, dużych przedsiębiorców, a nawet aktorów. 
Dziś prowadzę butikową agencję językową o nazwie David’s Methods, w której oferujemy usługi coachingu językowego dla świata biznesu. 
Proces coachingu językowego to nasze autorskie metody łączące rozwój umiejętności językowych, osobistych i zawodowych w celu maksymalnego zaangażowania. 
Formuła jest prosta: jeśli znasz język powyżej poziomu B1 powinieneś uczyć się go poprzez praktykę i zadania bezpośrednio związane z Twoim życiem osobistym lub zawodowym. 
Ze względu na swoje doświadczenie, wykształcenie oraz sieć kontaktów, którą zbudowałem przez lata, obecnie pomagam profesjonalistom i doskonalę ich umiejętności komunikacyjne, dając dostęp do najświeższych danych niedostępnych na polskim rynku oraz pokonując ich wewnętrzne bariery, które uniemożliwiają im doskonalenie się na rynkach międzynarodowych.
Będąc brutalnie szczerym: to nie była moja zaplanowana ścieżka. Jednak udało mi się znaleźć moją niszę dzięki połączeniu umiejętności językowych i biznesowych nabytych w trakcie mojej własnej edukacji oraz Akademii Leona Koźmińskiego. Dodatkowo pomogło wychowanie w środowisku dwujęzycznym w amerykańskiej szkole w Warszawie. 
Kolejną rzeczą, którą należy powiedzieć o pracy dwujęzycznej jest to, że wyrażane swoich emocji i rozterek w języku obcym jest łatwiejsze niż w języku ojczystym. Istnieją badania naukowe, które potwierdzają te twierdzenia i dowodzą, że na przykład mówienie o swoich rzeczach po angielsku może pomóc odblokować różne części mózgu. 
Moim planem długoterminowym jest stworzenie społeczności, która łączy rozwój językowy i relacje biznesowe, dając młodym i ambitnym ludziom możliwość wejścia na międzynarodowy rynek pracy. 
Aktualnie prowadzę agencję językową współpracującą z grupą 5 wyselekcjonowanych specjalistów. Obecnie mamy strategię marketingową na następne 2 lata, którą wdrażamy z nowo ułożonym zespołem.
Współpracuję z Maciejem Pankiem od 1,5 roku i jestem ich influencerem/ twórcą treści dla Panek Carsharing w ich mediach społecznościowych. 
 

Annemarie Dalka

Nazywam się Annemarie Dalka i w 2010 roku skończyłam studia magisterskie z Zarządzania i Marketingu.
Wybierając ten kierunek studiów myślałam, że consulting jest moim powołaniem, natomiast po rozmowie z partnerem w czołowej firmie consultingowej, odkryłam że znacznie bardziej interesuje mnie bankowość inwestycyjna, która daje większe możliwości rozwoju w wielu interesujących mnie branżach.
Na dwa miesiące przed obroną pracy magisterskiej otrzymałam ofertę i rozpoczęłam pracę w bankowości inwestycyjnej w BNP Paribas w oddziale banku w Warszawie. Pracowałam głownie przy dużych transakcjach finansowania oraz M&A. Po roku przeprowadziłam się do Londynu, ponieważ chciałam spróbować pracy na trading floor - najpierw w DCM, a później w commodity derivatives. 
Następnie zostałam zrekrutowana do ramienia Asset Management w BNP Paribas, gdzie mogłam wykorzystać wcześniej zdobytą wiedzę o różnych produktach, odpowiadając za doradztwo największym instytucjonalnym klientom w Europie.
W 2017 roku wróciłam do Polski, dołączając do Grupy PFR, gdzie pracowałam przy projektach strategicznych, m.in. wprowadzeniu Pracowniczych Planów Kapitałowych czy powołaniu pierwszego Funduszu inwestującego w fundusze Private Equity oraz Venture Capital za co zostałam doceniona nagrodą Postaci Roku przyznawaną przez Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Kapitałowych. 
W czerwcu 2023 roku skończę kolejne studia, tym razem na Stanford Graduate School of Business. 
Na Akademię Leona Koźmińskiego z przyjemnością wracam, zasiadając w Radzie Doradczej Studiów Zarządzania, Przedsiębiorczości i Psychologii oraz udzielając wykładów gościnnych. Moim najmilszym wspomnieniem ze studiów na Koźmińskim jest wyjazd do Seattle i udział w konkursie Global Business Case Competition na Uniwersytecie Waszyngtońskim z przyjaciółką z roku, Dorota Styla.