Zdrowe przywództwo  

Termin oraz koszt szkolenia 

 • Czas trwania: 2 godziny (120 min)
 • Termin: Już wkrótce III edycja webinarium
 • Koszt szkolenia: 220 zł brutto (stawka zw. z VAT)
 • Koszt szkolenia dla studentów i absolwentów ALK*: rabat 10% - 198 zł brutto (stawka zw. z VAT) 

OPINNIE UCZESTNIKÓW 

„Webinar był bardzo ciekawy i poprowadzony w interesujący sposób. Podobał mi się program oraz charyzma prowadzącego. Według mnie program był optymalny”

 

 

Ciekawe, czy autor najbardziej znanego ogłoszenia o pracę w dziejach ludzkości, Sir Ernest Shackletone, zdecydowałby się na wyprawę na biegun południowy, gdyby wiedział, że jego statek zostanie zmiażdżony przez lód 1500 kilometrów od najbliższego punktu pomocy? A jednak wyszedł zwycięsko z próby, której nie mógł przewidzieć. Potrafił zdyscyplinować zespół, który w pełnym składzie wrócił do domu.

Pasjonująca historia, ale o wiele ciekawsze jest to, że za jakiś czas młodzi menadżerowie będą się uczyli na Waszym przykładzie, drodzy Shackleton’owie w żakietach i garniturach! Okręt, którym dowodzicie, jest właśnie destruowany przez fale napięć, których źródłem jest zagrożenie zdrowia i życia, przymusowa izolacja, dyskomfort home office, niepewność kontraktów, niestabilność finansów, widmo bezrobocia, i… każdy może uzupełnić tę listę o swoje frustracje i obawy.

Globalny galimatias można powstrzymać jedynie lokalnym porządkiem, spokojem i kontrolą tak wielu czynników, jak to tylko możliwe. Dlatego powinniśmy wspólnie szukać optymalnego modelu przywództwa w realiach zarazy, a czas nie jest naszym sprzymierzeńcem.

Pomogę Wam w tym zadaniu!
- Paweł Fortuna

To szkolenie jest dla Ciebie, jeśli: 

 • kierujesz zespołem rozproszonym, który przed pandemią funkcjonował na innych, standardowych zasadach w zakresie komunikacji i współpracy;
 • Twoi pracownicy różnie znoszą warunki Home Office i potrzebują indywidualnych rozwiązań;
 • chcesz skonfrontować swoje pomysły w zakresie kierowania zespołem rozproszonym z doświadczeniami innych osób;
 • zależy Ci na tym, żeby zespół wyszedł z aktualnej sytuacji mocniejszy i bardziej zgrany.

Korzyści: 

 • Sfera poznawcza: więcej pomysłów, inspiracji i sposobów pojmowania aktualnej sytuacji.
 • Sfera emocjonalna: więcej spokoju we własnym postępowaniu i w procesie decyzyjnym.
 • Sfera motywacyjna: silniejsza determinacja, energia i wiara w pomyślność swoich zamierzeń.
 • Sfera społeczna: bogatsza sieć relacji biznesowych.
 • Sfera behawioralna: action plan ukierunkowany na wzmocnienie własnej roli lidera kontrolującego maksymalną liczbę elementów w nieprzewidywalnej sytuacji.

Trener - Dr Paweł Fortuna 

Psycholog biznesu, który zaraża entuzjazmem, pobudza do myślenia i samodzielnych poszukiwań, pomaga lubić ludzi i piękniej żyć. W pracy naukowej koncentruje się na zagadnieniach szczęścia, uczenia się na błędach oraz perswazji. Autor i współautor kilkunastu książek: trzykrotny laureat Nagrody Teofrasta za najlepszą popularnonaukową książkę psychologiczną oraz trzykrotny laureat nagrody Książka dla Trenera Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu.

W 2020 roku Wydawnictwo Naukowe PWN publikuje podręcznik akademicki „Psychologia biznesu” pod jego redakcją. Realizuje innowacyjne projekty związane z adaptacją do zmian, przełamywaniem rutyny oraz poszukiwaniem sposobów budowania trwałych relacji. Z powodzeniem rozwija autorską koncepcję „sprzedaż bez sprzedawania” opartą na wywieraniu wpływu bez manipulacji. Członek ZAiKS, autor tekstów i kompozytor (największy hit: Dziewczyna szamana, 5 Fryderyków). Inicjator wielu akcji społecznych, w tym konferencji Ludzka twarz biznesu i Konferencji Aktualności Psychologicznych – Aktualia.

Zaangażowany w działania na rzecz rozwoju przyjaznej sztucznej inteligencji, wspierającej człowieka w realizacji jego mądrych decyzji.

Wykładowca na studiach podyplomowych Psychologia biznesu w Akademii Leona Koźmińskiego.

Koncepcja szkolenia: 

W trakcie spotkania przekażę praktyczne wnioski płynące z moich doświadczeń, w których musiałem wejść w rolę przypominającą kontrolera lotów. Wachlarz tych pouczających lekcji jest szeroki: od koordynowania równolegle prowadzonych negocjacji prywatyzacyjnych (Grupa energetyczna G-8), przez współpracę z autorami tekstów zbiorowych publikacji (np. podręcznik „Psychologia biznesu”), koordynację pracy muzyków oddalonych od siebie o setki kilometrów („Off Music”), po interwencję kryzysową w dramatycznych przypadkach losowych. W ostatnim czasie współpracuję z wieloma menedżerami uczestnicząc z nimi w zdalnych spotkaniach swoich zespołów, prowadzę też cykliczne konwersatoria ze studentami, a nawet wykłady dla 250-cio osobowych grup. Znam ograniczenia pracy z zespołem rozproszonym, ale eksperymentuję i szukam sposobów modelowania jego dynamiki, która w przyszłości zaowocuje mocnym jak skała dream team.

Kontakt: 
Małgorzata Oświata

Menedżer ds. Marketingu i Rozwoju