Zarządzanie Projektami HR 

PROGRAM:


Dzień 1: Fundament zarządzania projektem HR

  • Wprowadzenie do zarządzania projektami – czyli jak poznać, że mamy do czynienie z projektem? Co trzeba wziąć pod uwagę w pracy projektowej? Jakie najczęściej popełnia się błędy i jak ich uniknąć? Jakie są sprawdzone metody, standardy i metodyki zarządzania projektami? Które z nich da się zastosować w HR? Poznasz założenia metody KISS PM (Keep It Simple Smart), która pomaga szybko opanować sytuację w projekcie.
  • Planowanie i realizacja projektu – czyli co powinien zawierać plan, żeby pomagał a nie przeszkadzał? Czym się różni harmonogram od planu projektu? Jaka jest różnica pomiędzy kursem na zombie a kursem na kierownika projektu? Co robić, gdy plan przestaje działać? Jak angażować kluczowe osoby w projekt? Jak go kontrolować? Poznasz model PM House, dzięki któremu zaplanujesz projekt szybko i prosto.
  • Zarządzanie wieloma projektami – czyli jak sobie dać radę, gdy nie dajesz rady? Jak kontrolować wiele projektów i pogodzić je z ograniczeniami czasu i zasobów? Jak mieć argumenty za realizacją projektu lub przeciw ;)? Jak strategicznie spojrzeć na swoją pracę?

Dzień 2: Praktyka zarządzania projektem HR

  • Gra symulacyjna Rzeczywistość Rozszerzona – czyli sprawdzenie siebie i swoich umiejętności jako kierownika projektu. Zagrasz w grę polegającą na wdrożeniu nowego produktu na rynek. Wszystko w realiach biznesowych po to, żeby nauczyć się podejmować decyzje bazując na trójkącie projektowym oraz oceniać na ile plan odpowiada rzeczywistości.
  • Rozwiązywanie problemów w projektach – PM Solver – czyli narzędzie do rozwiązywania wszystkich problemów projektowych. Dzięki niemu nauczysz się oceniać na którym z czterech poziomów problemów znajduje się twoje wyzwanie oraz poznasz narzędzia do radzenia sobie z każdym z nich.
  • Projekty HR Tips & Tricks – czyli praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka. Z doświadczenia Dyrektora HR i realizacji projektów. Jak angażować? Jak budować pozycję wobec innych kluczowych osób? Jak nie tylko przetrwać, tylko jak zwyciężać w projektach HR.

 

 


Kontakt: 
Izabela Obszańska

Doradca edukacyjny