*Cena szkolenia zawiera: materiały szkoleniowe, przerwę kawową oraz obiad.
MARCIN ZESZUTEK
Dyrektor kontraktów budowlanych z zakresu gospodarki odpadami, certyfikowany edukator i trener World Rugby, lider zespół projektowych i kontraktowych, prelegent na konferencjach, twórca innowacyjnych technik rozwoju kompetencji inżynierów, członek rady Pomorskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.Praktyk zarządzania projektami budowlanymi. W swojej karierze zawodowej prowadził kontrakty głównie z zakresu gospodarki odpadami, w tym jako dyrektor kontraktu / przedstawiciel wykonawcy projektował i budował zakłady gospodarki odpadami w Kępnie i Kamieńsku, o wartości odpowiednio powyżej 40 i 30 mln zł. Jako członek zarządu czołowego developera w Trójmieście prowadził bezpośrednio ponad 40 osobowy zespół wsparcia technicznego, który zajmował się przygotowaniem inwestycji od strony technicznej, wykończeniem mieszkań i biur pod klucz, a także działem jakości i usługi gwarancyjnej. Obecnie pracuje jako dyrektor kontraktu przy budowie spalarni odpadów w Szczecinie realizując kontrakt o wartości powyżej 200 mln złotych. Wierzy w ludzi, stawiając cele i wyzwania rozwija swoich pracowników. Łączy tradycyjne i zwinne metody zarządzania, które poznał podczas rozwoju swojej kariery sędziego międzynarodowego w rugby. Nastawiony na współpracę i poszukiwanie efektu synergii. Każde potknięcie jest dla niego drogą, kolejnym etapem do osiągnięcia zakładanego sukcesu. Uważa, że w życiu nie ma porażek – są wyzwania, którym musimy sprostać.
MAŁGORZATA KUSYK
Małgorzata Kusyk, certyfikowany Project Manager PMP®/PRINCE2®/ AgilePM®, CEO AgilePMO (http://www.agilepmo.pl) , koordynator Kozminski Executive Business School, członek Agility Scales Founders Club, Prezes PMI Poland Chapter w latach 2014-2016. Mentor, trener biznesu, wykładowca MBA.
Ekspertka zarządzania projektami z ponad 16. letnim doświadczeniem w globalnych projektach i programach w różnych sektorach i branżach. Propagatorka idei zwinności i turkusu. Specjalizuje się w tranzycjach i transformacjach, łącząc w nich podejścia tradycyjne i zwinne. Twórca innowacyjnych szkoleń i metodyk z zakresu zarządzania projektami, w tym pierwszej Akademii Transition Managera. Prelegentka na konferencjach w Polsce i na świecie, autorka wielu artykułów oraz inspirującego bloga (http://agilepmo.pl/blog/) . To co ją wyróżnia to kreatywność i otwartość na eksperymentowanie, dzięki czemu rozwiązania, które proponuje są unikatowe i dostosowane do potrzeb klienta. Tak jak Michael Jordan wierzy, że "dzięki talentowi możesz wygrywać spotkania, ale to inteligencja i gra zespołowa sprawia, że wygrywa się mistrzostwa".
MARCIN ŚWIERZ
Marcin Świerz, Architect i Project Manager, skoncentrowany na optymalizacji i innowacji procesów zarządzania w budownictwie. Ekspert w przygotowaniu I implementacji strategii BIM dostosowanej do wymogów klienta na wszystkich etapach procesu budowlanego.
W ciągu 18 lat pracy w budownictwie ewaluował od roli projektanta do Project Manager’a zarządzającego projektami podniesienia wydajności w budownictwie, a w szczególności implementacją procesu BIM. Swoje metody pracy rozwijał w czasie koordynacji technicznej projektów i implementacji BIM w Irlandii, Arabii Saudyjskiej, Kuwejcie, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i na Filipinach. Prowadził projekty implementacji BIM w biurach projektowych, w firmach wykonawczych i organizacjach rządowych będących inwestorem w budownictwie. Jako Project Manager i BIM Manager potwierdził wartość swojego podejścia na mega projektach lotnisk w ZEA, jak i ekstremalnie trudnych techniczne projektach realizowanych przez gwiazdy światowej architektury. Stawia na otwartą komunikację, zminimalizowaną hierarchie i rozsądnie zastosowaną technologię.
Poza pracą: zapalony pilot sportowy, kolarz I fascynat kultury Islamu.
Coraz większa rzesza inżynierów i kierowników jest świadoma, iż zarówno kompetencje techniczne jak i menedżerskie są niezbędne do prowadzenia projektów budowlanych. Samorozwój i dalsze kształcenie w zakresie zarządzania projektami budowlanymi daje również korzyści w postaci optymalizacji i innowacyjności procesów przekładających się na poprawę realizacji prac budowlanych, co skutkuje lepszym wynikiem finansowym.
Building Information Modeling (BIM) stał się standardem w realizacji projektów budowlanych. Sprawdził się na wielu mega projektach i jest doceniany zarówno przez inwestorów, projektantów, jak i wykonawców. W czasie warsztatów zostanie omówiony BIM jako integralna część procesu zarządzania projektem budowlanym, potrzebna dokumentacja BIM oraz proces implementacji w organizacji i projekcie.
Tematem przewodnim warsztatu będzie przygotowany wcześniej scenariusz projektowy opisujący prawdziwy projekt budowlany. Pracując w grupach uczestnicy rozpoczną i zaplanują projekt. Uczestnicy przetestują w praktyce narzędzia i techniki zarządzania projektami, a po szkoleniu otrzymają wzorce i narzędzia w formie elektronicznej do bezpośredniego zastosowania lub modyfikacji do swoich potrzeb.
Po ukończeniu warsztatu uczestnicy będą potrafili:
Autor: Marcin Zeszutek
Zarządzanie budową porównać można do zarządzania firmą. W obu przypadkach potrzeba wykwalifikowanej kadry menedżerskiej, która będzie w stanie szybko i racjonalnie podejmować decyzje, by ukończyć budowę z sukcesem.
W 2018 ROKU BUDOWNICTWO CZEKAJĄ KOLEJNE WYZWANIA